avans ayarı yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

avans ayarı yardım

İleti ramazanünlü » 02 Mar 2011, 11:34

armadaşlar bu avans ayarını neye göre ayarlıyorsunuz ne tarafa cevirirsem sıkıştırma fazla olur 3 gündür bi ayar tutturamadım

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti rakcay52 » 02 Mar 2011, 13:40

slm avans ayarını kendiniz yapmanız çok zor gerekli techizatınız olsa dahi bu konuda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. bence bir karbüratörcüye gidin gerekli ayarlarınızı avans dengeleme cihazıyla bilgisayarla olsun onlar daha iyi bilirler gidin usta yapsın derim
Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit Lx-93

İleti 45sardes » 02 Mar 2011, 15:07

10-11 anğtarla distiribütörü gevşetip sağa ve sola çevirerek avansı düşürme ve yükseltme işlemi yapabilirsin.

Başıma gelen bir olayı paylaşayım subap ayarı ve avans ayarı yaptıktan sonra yola çıktım ve gaza bastıkça

subap sesi geliyordu. Ayarı yapan ustaya tekrar gittim avansı düşürdü ve ses kesildi.
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

İleti jawacı » 02 Mar 2011, 20:39

hasanın dediği gibi distribütörü gevşet ve biraz sağa, biraz sola yavaş yavaş çevir. (tabii motor çalışırken) motorun vuruntusuz çalıştığı yerde bırak. ustanında yapacağı bu. bunu yaparken vantilatör kayışına dikkat et.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir