FAVORİT AKÜ LAMBASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT AKÜ LAMBASI

İleti rakcay52 » 02 Mar 2011, 13:24

merhaba forum dostları favomun şarz dinomosu bakımlı temizliği bilyeleri bakıldı vs aracımın rolantisi düyünce devir saati (10 un altına ) 8 ve 9 devirde akü lambası çok hafif seviyete yanıyor sanki gölge gibi dedik rolesindendir onu da değiştirdik yine aynı acaba sorun ne olabilir....yrd için şimdiden tşk ederim.

Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit Lx-93

İleti jawacı » 06 Mar 2011, 16:13

dinamo bakımlıysa muhtemelen dinamo çıkış kablolarında gevşeklik var. şarj sistemi kontrol edilmeli. dinamonun bakımını kendinizmi yapıyorsunuz, yoksa elektrikçi mi yapıyor. elektrikçi yaptıysa hiç durmayın adama gidin, yarım yamalak yaptığı işi doğrultsun.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti zezula » 06 Mar 2011, 17:06

kronik hastalıktır ne bakımı yaptırırsan yaptır canı yanmak isterse yanar fazla kafana takma piysadaki emsali arabaların çoğu seninki gibi 8-)
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

İleti rakcay52 » 06 Mar 2011, 17:52

Yorumlarınız ve yrd için teşekkür ederim. Problem şarz dinomasunda bulunan DİYOT lardan olduğunu elektrikçi tespit etti.
Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 06 Mar 2011, 21:35

rakcay52 yazdı:Yorumlarınız ve yrd için teşekkür ederim. Problem şarz dinomasunda bulunan DİYOT lardan olduğunu elektrikçi tespit etti.

tam ben dıyecektım dıyotan dır kesın dıye ma sız bulmuşsunuz bende cok uraşmıştım meretle
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti skodacı_71 » 06 Mar 2011, 21:54

Geçmiş olsun aynı sorun benimde başıma gelmişti ve diyot tablosunu değiştirince çözülmüştü. Peki birşey sorcam bu sorun ortaya çıkmadan önce aracınızda elektirik problemleri yaşadınız mı?
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti rakcay52 » 06 Mar 2011, 21:57

Şükür olsun genel olarak elektrik problemi yaşamadım diyebilirim ancak geçen günlerde bir problemim oldu takip ve test aşamasındayım onu paylaşmak isterim. şöyle ..... farları yakınca kısa farım yanmıyor allah allah dedim düğmedemi bir gariplik var basıyorum düğmelere yok yok yok neyse uzun far yakıyorum yanıyorrr dedim bunda bir gariplik var .... sonra elektrikçi arkadaşıma gittim sigorta tablasına baktı direk orda küp şeklinde role var ona baktı oynattı içine baktı ve tık diye kısa farım yandı ve bana dönerek dediki abi rolen temiz şu an için değişmeye gerek yok ancak tekrarlarsa değiştirmekte fayda var ne olur ne olmaz...
Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı_71 » 06 Mar 2011, 23:21

Bir şey sormak istiyorum ( bunun için forumu kirleteyim istemedim) Bugün ankarada hava yağmurluydu favomun silecek kumanda kolunu fasılalı moda geçirmiştim.Çalışırken birden bire durdu bende norma çalışma moduna aldım(öbür modlarda çalışıyor ama fasılada çalışmıyor) . Sorunun zaman rolesinde olduğunu düşünüyorum ama sigorta tablosunda yerini bir türlü bulamadım.Bana yardımcı olurmusunuz? Bu arada araç 93 skoda favorit 135L
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti rakcay52 » 07 Mar 2011, 08:54

skodacı_71 yazdı:Bir şey sormak istiyorum ( bunun için forumu kirleteyim istemedim) Bugün ankarada hava yağmurluydu favomun silecek kumanda kolunu fasılalı moda geçirmiştim.Çalışırken birden bire durdu bende norma çalışma moduna aldım(öbür modlarda çalışıyor ama fasılada çalışmıyor) . Sorunun zaman rolesinde olduğunu düşünüyorum ama sigorta tablosunda yerini bir türlü bulamadım.Bana yardımcı olurmusunuz? Bu arada araç 93 skoda favorit 135L

merhaba sigorta tablosu torpidonun altında (şöför yan koltukta oturan kişinin ayaklarının üstünde) ancak bilgim dahilinde şunları paylaşmak istiyorum.

1- Sigortaya bakın (ancak sigortadan olduğunu zannetmiyorum) çünkü fasılalı çalışmıyor normal çalışıyor.
2- Muhtemelen Kol bozuldu.
3- Muhtemelen Zaman rolesi bozuldu

Geçmiş olsun dileklerimle.
Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi