usta sorunu çok önemli

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

usta sorunu çok önemli

İleti mkoizmir » 03 Mar 2011, 02:52

arkadaşlar bugün sanayide bir işim vardı ugradım bir arkadaşım hocam senin karbiratörü tutan altaki kauçuk lastik çatlak galiba karbirötör saga sola sallanıyor ve motor sesi değişiyor bak dedi haklıda çıktı hemen ustaya gittim usta bak arkadaş böyle diyor bir bak dedim arabanın yanına bile gelmeden saga sola sallarsan tabii yapar önemli değil hadi çay içelim dedi işim var diyerek başka iki ayrı ustaya gittim onlarda lastik çatlak dedi hemen 15 tl verdim bir lastik aldım birine gittim değiştirelim dedim başladık değiştirmeye lastik gerçekten lastik çatlak çıktı lastik takıldı gaz telini takmakta biraz zorlandı ve bas bakalım dedi marşa bir bastık araba sanki havalandı uçaçak hemen kontak kapat usta ne oldu lastik hava alıyor hadi sök altına silikon çek tekrar dene bizim uçak durmuyor usta ne var ???????????? LASTİKTEN kesin dedi ...... usta sen şu eski lastigi tekrar tak bir dene bakalım ıh mık derken denedi uçak uçuşa hazır farkeden yok. Dayanamadım artık ustacım sen şu gaz telini takarken karbiratörde birşeyler yapmayasın bir bakıver zorla eline aldı bir baktıkı birşey takılı kalmış neyse o takılı şeyi kurtardı bizim uçak sonunda favorite döndü tam 2 saat ücret 30 tl .....artık yorum sizlerin skodacı arkadaşlarım malasef durum böyle hepinize selamlar.

Kullanıcı avatarı
mkoizmir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa kamil özgüneş
Nereden: İzmir
Arabanız: 1994 Skoda Favorit LX

İleti HTP » 03 Mar 2011, 13:45

Sanayiye dükkan açan herkes usta değil maalesef bizlerde onların ördek sanıp yolduğu salaklar değiliz. Fakat ne onlar bunun farkında nede biz onlardan kurtulabiliyoruz. Bir kısır döngüdür gidiyor.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti abdullahe » 03 Mar 2011, 23:31

Karbüratör çok önemli her usta yapamaz bizim ustaların geneli deneme yanılma yoluyla iş yapar ne kadar sağlam parça varsa değiştirir ama gerekli parçayı değiştirmez onun için dürüst Allah korkusu ve vicdan sahibi usta bulmak lazım.
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah
Nereden: Aksaray
Arabanız: 1993 favorit sportline glx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir