Havalandirma termostat iptali

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Havalandirma termostat iptali

İleti ahmetbayar » 03 Mar 2011, 17:06

Termostatı iptal ettikten sonra tüm parçalar geri takılıyor mu? yay, kapağı kapatan plastik gibi..

ahmetbayar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet bayar
Nereden: Hatay
Arabanız: Favorit 136 L

İleti sainz » 03 Mar 2011, 18:52

Nasıl iptal ettiğinize bağlı yay ve plastik kapak.
Ben yayla termostatın arasına burun damlası şişesinden uydurduğum minik bir boruyu takarak sabitledim ve diğer parçaları da olduğu gibi geri monte ettim yerlerine.

Termostatı söküp çıkarttıysanız, plastik kapağı silikon gibi bir şeyle kapalı olarak yerine sabitleyebilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti forman37 » 04 Mar 2011, 01:21

ben kapağı tornavıda yardımıyla açıp yandan vıdayla sabıtledım olay bu :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Ali Emre » 06 Mar 2011, 01:26

ben yay ve termostatı çıkarttım koli bantıyla kapağı sabitledim, Termostat kutusu ile sıcak hava girişi arasınada koli bantı yapıştırdım iş görüyor. Aman dikkat!! termostat kapağını sıcak suda yıkamadan zorlarsan kenarındaki tırnaklar kırılır, örnek ben :D onu da koli bantıyla yapıştırdım :D :D Saygılar...
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

İleti okansazak » 07 Mar 2011, 10:46

skodacı arkadaşlar merhabalar.. bu hava borusu termostat iptalini ben yaptım fakat aracım hiç gaz yemedi. çalışması aptallaştı. karburatör falan vs. hiç bir yerde hava kaçağı falan da yok nedendir anlayamadım.
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

İleti sainz » 07 Mar 2011, 14:35

okansazak yazdı:skodacı arkadaşlar merhabalar.. bu hava borusu termostat iptalini ben yaptım fakat aracım hiç gaz yemedi. çalışması aptallaştı. karburatör falan vs. hiç bir yerde hava kaçağı falan da yok nedendir anlayamadım.

Karbüratör ve LPG ayarlarının titizlikle gözden geçirilmesi gerekli.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti felicia_3437 » 07 Mar 2011, 20:14

okansazak yazdı:skodacı arkadaşlar merhabalar.. bu hava borusu termostat iptalini ben yaptım fakat aracım hiç gaz yemedi. çalışması aptallaştı. karburatör falan vs. hiç bir yerde hava kaçağı falan da yok nedendir anlayamadım.

bunun olması gayet normal neden dıyeceksınız şünkü eski ayarlar termostat ıcerıdeykene göre ayarlıydı yanı az havaya göre ayarlıydı termostat iptal olunca hava coğahldı gaz ayarı ve rolentı ayarı lazım aracınıza sonra herlşey yoluna gırer
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir