4. viteste aracı rölantide gidebilen var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

4. viteste aracı rölantide gidebilen var mı?

İleti pegasus56 » 08 Mar 2011, 20:08

4. viteste giderken ayağınızı gazdan çektiniz ve devir düştü..aracı rölantıde gidebilen varmı

pegasus56
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti okansazak » 08 Mar 2011, 20:13

volkan845 yazdı:4. viteste giderken ayağınızı gazdan çektiniz ve devir düştü..aracı rölantıde gidebilen varmı

bunu denemeden nasıl anlarsın ki!! ki böyle bişeyi denemeye ne gerek var ?
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

İleti pegasus56 » 08 Mar 2011, 20:45

okansazak yazdı:
volkan845 yazdı:4. viteste giderken ayağınızı gazdan çektiniz ve devir düştü..aracı rölantıde gidebilen varmı

bunu denemeden nasıl anlarsın ki!! ki böyle bişeyi denemeye ne gerek var ?

normal şartlarda aracınız bunu yapamaz. ancak maxımum power ile bu dediğimi yapabilirsiniz.yapma amacı ne diye sorarsanız. maxımumpower kullanan aracların çalışması bu kadar düzene girdiği için bu dediğim olayı yaşarsınız ancak normal araclarda yaşayamazsınız.
pegasus56
CLASSIC
CLASSIC

İleti ykorkmaz » 08 Mar 2011, 21:09

Volkan bey video ekleyebilir misiniz?
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti okansazak » 08 Mar 2011, 21:28

şu maximum power için sipariş alıyormusunuz volkan bey ??
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 08 Mar 2011, 22:37

benım ki gıdıyor 4 deyıl ama 5 te gıdıyor 1 vıtesde sıtop etmeden koca rampayı cıkıyorum buda maksımım povırla falan değil sadece bıldığiniz gazla gaz vanasını acıyorsunuz devam edıyor arac hıkaye okumayın arkadaşlar milet tı yakıtan canıyoanıyor dıye böle sırvalıklar la miletın cebınde kalan parasınada göz dikmeyın allah aşkına ben taktırdım benım aracım ıyı oldu dıyen arkadaşların araclarını denemek ıstıyorum eyer dediğiniz gıbıyse butun sıtedekı araclara uygulama parasını ben verıcem satıcı hadı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti okansazak » 08 Mar 2011, 22:49

felicia_3437 yazdı:benım ki gıdıyor 4 deyıl ama 5 te gıdıyor 1 vıtesde sıtop etmeden koca rampayı cıkıyorum buda maksımım povırla falan değil sadece bıldığiniz gazla gaz vanasını acıyorsunuz devam edıyor arac hıkaye okumayın arkadaşlar milet tı yakıtan canıyoanıyor dıye böle sırvalıklar la miletın cebınde kalan parasınada göz dikmeyın allah aşkına ben taktırdım benım aracım ıyı oldu dıyen arkadaşların araclarını denemek ıstıyorum eyer dediğiniz gıbıyse butun sıtedekı araclara uygulama parasını ben verıcem satıcı hadı

hocam haklı olabilirsin. fakat önyargılı olmak bi sonuca vardırmıyor. ben henuz daha denemedim kendi aracımda. fakat deneyen birçok tanıdığım ve arkadaşım var. gerçekten söledikleri gibi yakıtta tasarruf ve performans artımı oluyor. denedim ve gördüm arkadaşımın aracında. konuyu uzun bir süredir inceliyorum bende.
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti firatdo » 08 Mar 2011, 22:49

Orjinal ve benzinl ile düz yolda 3 viteste rolanti 900 d/d'de yürüyebilmektedir. Özellikle şehiriçi dur kalk trafik kalabalıklarda gaza basmadan rolanti ile kalkış yapabiliyor. (Rolanti orjinali 750, 900 ile ayarlı. Sebebi alternetör şarji yükseltmek için)
firatdo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fırat DOLMA
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti felicia_3437 » 08 Mar 2011, 22:55

okansazak yazdı:
felicia_3437 yazdı:benım ki gıdıyor 4 deyıl ama 5 te gıdıyor 1 vıtesde sıtop etmeden koca rampayı cıkıyorum buda maksımım povırla falan değil sadece bıldığiniz gazla gaz vanasını acıyorsunuz devam edıyor arac hıkaye okumayın arkadaşlar milet tı yakıtan canıyoanıyor dıye böle sırvalıklar la miletın cebınde kalan parasınada göz dikmeyın allah aşkına ben taktırdım benım aracım ıyı oldu dıyen arkadaşların araclarını denemek ıstıyorum eyer dediğiniz gıbıyse butun sıtedekı araclara uygulama parasını ben verıcem satıcı hadı

hocam haklı olabilirsin. fakat önyargılı olmak bi sonuca vardırmıyor. ben henuz daha denemedim kendi aracımda. fakat deneyen birçok tanıdığım ve arkadaşım var. gerçekten söledikleri gibi yakıtta tasarruf ve performans artımı oluyor. denedim ve gördüm arkadaşımın aracında. konuyu uzun bir süredir inceliyorum bende.

ya bızım komşunun kartalında var o kek te kanmış hem maksımum
povırmı karburotorun ıcınde
işte
ondan var hemde
gaz borusunun üserine
şöle
guclu muklatıslarmı ne varya ondan var
yemın olsun arabna,

400 krş yakıyor bumu az yaktırıyor
ve totosunu zor kaldırıyor 5 kişi oturunca bunlar hıkaye
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti okansazak » 08 Mar 2011, 23:03

tamam hocam hikaye sana göre bi araştırsan sende görebilirsin. daha önceleri wolswagen araçlarında bu sistemi enjeksyonlu sisteme geçmeden önce karburatörlü araçların üretiminde bunun benzeri bir uygulamayı kullandığını söliyim sana sadece.
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti kemalyazici » 08 Mar 2011, 23:44

sağ arka tekeri söksem yolda gidebilirmiyim?
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

İleti quickcan » 08 Mar 2011, 23:50

araba citroen olsa büyük ihtimal gider.... Skoda olduğu için max. power şart. :D

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti kemalyazici » 08 Mar 2011, 23:54

quickcan yazdı:araba citroen olsa büyük ihtimal gider.... Skoda olduğu için max. power şart. :D

kesinlikle
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Arabanız: skoda forman lx

İleti firarim19 » 09 Mar 2011, 13:35

58 hp motor 90 tork olan aracımız gitmesin zaten 4 de rolantide. ( senedir boyle bir şeye hiç gerek duymadım.

Arkadaşta demiş 5 kişi binince çekiş düşüyor kalabalık ailelere cok uymaz bizim favolar ama 2-3 kişi ortalama ile gezenlere hayli hayli yeter.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti pegasus56 » 09 Mar 2011, 21:08

okansazak yazdı:şu maximum power için sipariş alıyormusunuz volkan bey ??

sipariş alıyorum okan bey.
pegasus56
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 09 Mar 2011, 21:12

değişir kesin yargı verilemez. meyil etkendir. profesyonel aletler ile %0 meyili ölçün ispatlayın veya gözle görülür rampa yukarı gidin o zaman OK.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti pegasus56 » 09 Mar 2011, 21:14

teklifinizi kabul ediyorum.gaz ayarını da lpg cide siz ayarlatın isterseniz.bu arada biz kimseyi kandırmaya çalışmıyoruz. www.maxımumpowerturkiye.com sitesindeki kullanıcı listesindeki telefonları arayabilir ve kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.aparatın çalışma mantığını bilseydiniz milleti kandırma olmadığını öğrenirdiniz.ustanın biri bir aparat icat etmiş ;emeğe saygı en azından merak edip nedir diye okuyabilirsiniz
pegasus56
CLASSIC
CLASSIC

İleti pegasus56 » 09 Mar 2011, 21:19

felicia_3437 yazdı:
okansazak yazdı:

ya bızım komşunun kartalında var o kek te kanmış hem maksımum
povırmı karburotorun ıcınde
işte
ondan var hemde
gaz borusunun üserine
şöle
guclu muklatıslarmı ne varya ondan var
yemın olsun arabna,

400 krş yakıyor bumu az yaktırıyor
ve totosunu zor kaldırıyor 5 kişi oturunca bunlar hıkaye

maxımum power karbüratörün üzerine değil manıfold ile karbüratör arasında monte edilir. dediğiniz gibi mıknatıs yada başka bir parçası yoktur.
pegasus56
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir