şansıman yağı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şansıman yağı

İleti desemon » 10 Mar 2011, 18:50

arkadaşlar arabayı alalı 6-7 ay oldu şansıman yağı nedurumda belli değil değişmesi gerekiyorsa anlaşılırmı yoksa hemen değiştireyimmi ayrıca şansımanın motorla birleştiği yerde bir delik var onun tıpa ile kapalı olması gerekmiyoırmu açık olması normalmi birde akünün oldugu taraftan duruş ve kalkışlarda gıııcck diye ses yapıyor neden olabilir iyi nforumlar

desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti canfezzz » 10 Mar 2011, 22:41

O deliğin kırmızı bir kapağı var küçük bişey tıpa gibi lakin neren nasıl anlarım yağın değişiminin gelip gelmediğini onu bir bilene sormak lazım :? Ben baskı balat değişimiyle değiştirdiğim için pek dert etmiyorum açıkcası aracı alalı 10 ay oldu ve yağı şanzıman yağı değişelide 8 ay oldu hepsini km ilede yazıp notumu almıştım gün ve tarih ayrıca...Eşşeğimi sağlam kazığa bağlayayımda eşek kaçarsa gine kaçsın hesabı yaniii :D :D :D
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti sainz » 11 Mar 2011, 08:19

Bildiğim hepsi hepsi 50-60 lira tutar şanzıman yağı. Değitirin gitsin, kafanız rahat olsun. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti zezula » 11 Mar 2011, 12:19

şanzıman 2.4 lt yağ alır 80 numara litreside açık olan castrol 8tl dir gerisini sen düşün ister değiştir ister git bir yağcıya kontrol ettir :D
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir