benzin deposu hava yapması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzin deposu hava yapması

İleti detcen » 12 Mar 2011, 17:49

selam arkadaslar benim sorunum benzin deposunun hava yapması bazen yolda giderken benzinle arac stop ediyor benzin bitmiş gibi karburatore benzin gelmiyor bunu seffaf filitreden görebiliyorum ama deponun kapagını actıgımda bayagı bir hava cıkısı oluyor ve filitre benzinle doluyor bunun sebebi nedir bilen arkadaslardan yardım bekliyorum ayrıca depo kapagından olma ihtimali var mıdır zannedersem depo hava tahliyesi yapmıyor favoritlerde benzin depo hava tahliyesi nasıl gerçeklesir tesekkurler

detcen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: nec
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti abdullahe » 12 Mar 2011, 20:53

Kardeş aramıza hoş geldin. Senin sorunu neyden kaynaklanır bilmiyorum ama mutlaka bilen birisi yazacaktır. Hazır konu açılmışken bende soruyum araçta benzin varken ışık yanıyor ve ibre tam dolu gösteriyor ama dolu gösterecek kadar benzin yok acep nedendir
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah
Nereden: Aksaray
Arabanız: 1993 favorit sportline glx

İleti unknown1 » 12 Mar 2011, 21:33

Hocam öncelikle hoşgeldin.

Ben bizim bir tanıdıkta brodway vardı o aynı şikayette bulunmuştu.

Benzin doldururken pompanın vitesi oluyormuş.Benzin alırken pompacıya arabamda arıza var.düşük viteste dldururmusun dersen belki faydası olabilir.Birde bu şekilde benzinlikte pompa biraz hava basıyormuş böyle daha fazla benzin alman söz konusu olabilir.Bunlar sadece kulaktan dolma bilgilerim.Sana tavsiyem bu olabilir.

Birde eniştemde eski kasa opel vectra vardı.Onunda benzin pompası aynı şeyi yapıyordu.Bize misafirliğe geldiğinde olmuştu o arabanın pompası arka koltuğun altındaydı.Penseyle üstüne hafi hafif vurup marşa basıyorduk ozaman alıyordu.

Umarım sana daha fazla bilgi veren olur ve masrafın çok değildir.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti firarim19 » 12 Mar 2011, 21:39

Genleşme kısmı, fazla basıncı atması gereken mekanızmadır. Bu kısımda bir sorun var mı konrol edın bence, Felicialarda görünüyor dışarıdan o kısım. favoritlerde dikkat etmedim .Bunu bir araştırın bence. kolay gelsin.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti felicia_3437 » 12 Mar 2011, 23:15

detcen yazdı:selam arkadaslar benim sorunum benzin deposunun hava yapması bazen yolda giderken benzinle arac stop ediyor benzin bitmiş gibi karburatore benzin gelmiyor bunu seffaf filitreden görebiliyorum ama deponun kapagını actıgımda bayagı bir hava cıkısı oluyor ve filitre benzinle doluyor bunun sebebi nedir bilen arkadaslardan yardım bekliyorum ayrıca depo kapagından olma ihtimali var mıdır zannedersem depo hava tahliyesi yapmıyor favoritlerde benzin depo hava tahliyesi nasıl gerçeklesir tesekkurler

aramıza hoşgeldiniz benım eski aracımda şahinimde oluyordu bu camura saplanmıştım tampon falan gömülmüştü kopile onlardaa benzın deposundan gelen bir hortum varmış havasını salmak icin orasını kestı tamırcı bırdaha aynı sorunu vermemiştı tahmınım ce öle bırşeydır hortum kırlımış yada azı kapanmış ola bılır bır baktırın derim sonuşta depoe calkalandıkca hava yapıyor o vayı bır şekilde dışarıya cıkartması gerekıyor dışarı cıkamayıncada depo şişiyor ve benzın pompası görevını yerıne getıremıyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti felicia_3437 » 12 Mar 2011, 23:17

abdullahe yazdı:Kardeş aramıza hoş geldin. Senin sorunu neyden kaynaklanır bilmiyorum ama mutlaka bilen birisi yazacaktır. Hazır konu açılmışken bende soruyum araçta benzin varken ışık yanıyor ve ibre tam dolu gösteriyor ama dolu gösterecek kadar benzin yok acep nedendir

benzın deposundaki şamandıra görevini tamamlamıştır yenısı ile değiştiriseniz tahmin ediyorum ki aynı sorunu bırdaha yapmaz
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti abdullahe » 12 Mar 2011, 23:46

teşekkür ederim selim abi acaba kaça patlar ?
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah
Nereden: Aksaray
Arabanız: 1993 favorit sportline glx

İleti ozanakif » 12 Mar 2011, 23:46

Hocam öncelikle hoşgeldiniz.Bence depo havalandırması tıkalı.Yakıt dolum yerinin sağında solunda yani yakınlarında bir hava çıkış-giriş yeri olmalı.Depo kapağını açtığınızda bence hava çıkışı değilde hava girişi oluyor o ses havanın giriş sesi.Şöyle izah edeyim arcınız yakıt tükettikçe depodan eksilen yakıtın yerine hava girmesi gerekir.Tüketilen yakıtın yerine hava girmeyince vakum oluşuyor ve pompayı zorluyor.Pompanın gücü vakuma yetmeyecek duruma gelince ise dediğiniz gibi olup yakıt filtresinde yakıt kalmıyor.Şöyle düşünün enjektörün ucunu parmağınızla tıkamışsınız ve çekiyorsunuz.
Bu havalandırma işi sizin araçta nasıl tam bilemiyorum.Yani kapak üzerinde bir delikten mi yoksa yanda ayrı havalandırma borusundanmı siz kontrol edin.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir