skoda fovarit

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda fovarit

İleti fidan » 15 Mar 2011, 02:09

sevgili hakan bey öncelikle yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

benim sorunum şöyle:93 skoda fovaritim var amatör olarak conta felan degiştirim yani az bucuk anlarım.karın ilk yagdıgı gün akşama dogru eve gelirken trafikte arabayı çok sıkıştırdım. bir ara hararet inmedi hortumdan anfiriz kaçırmış su azalmış yoldan su buldum koydum ama su akıntısı antifirizi bitirmiş bir kenara çekip eve geldim sabah gittim hortum degiştirdim su koydum ama kalan hortumlarda su buzlanma yapmış marşa basıp çalıştırdım. sanırım beyin buzlanma yaptıgı için devir dayım yapmamış(beyin buzlandı) ve araba tıkandı kaldı. bende ilerdeki bir yere kadar gitsin diye son gaz yüklendim. oraya varınca kaputu açtım suyu yaga karıştırmış. sonra ki gün gidip üst kapagı açtım sibobların yanındaki küçük tıpadan bir tanesini sibob cubugunun içine düşmüş onu taktım. su koyup çalıştırdım yağ ile su zaten karışmıştı o halde evin önüne getiridm.motor sesi degişmişti. şimdi blokta bir şey varmıdır bunu nasıl anlarız. yagı boşaltıp yeniden yag koysam acaba tekrar suya karıştırırmı veya siboblardan çıkan küçük tıpadan dolayımı yag ile su karışmıştır. ustam bir yardımcı olsanız rahatlayacagım bundan başka ne alacak nede binecek bir şeyimiz yok saygılar.

fidan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ismail fidan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda fovarit

İleti fidan » 15 Mar 2011, 20:39

s.a. arkadaşlar soruma cevap alamadım neyse saglık olsun.8-)
fidan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti okansazak » 16 Mar 2011, 14:59

fidan yazdı:sevgili hakan bey öncelikle yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

benim sorunum şöyle:93 skoda fovaritim var amatör olarak conta felan degiştirim yani az bucuk anlarım.karın ilk yagdıgı gün akşama dogru eve gelirken trafikte arabayı çok sıkıştırdım. bir ara hararet inmedi hortumdan anfiriz kaçırmış su azalmış yoldan su buldum koydum ama su akıntısı antifirizi bitirmiş bir kenara çekip eve geldim sabah gittim hortum degiştirdim su koydum ama kalan hortumlarda su buzlanma yapmış marşa basıp çalıştırdım. sanırım beyin buzlanma yaptıgı için devir dayım yapmamış(beyin buzlandı) ve araba tıkandı kaldı. bende ilerdeki bir yere kadar gitsin diye son gaz yüklendim. oraya varınca kaputu açtım suyu yaga karıştırmış. sonra ki gün gidip üst kapagı açtım sibobların yanındaki küçük tıpadan bir tanesini sibob cubugunun içine düşmüş onu taktım. su koyup çalıştırdım yağ ile su zaten karışmıştı o halde evin önüne getiridm.motor sesi degişmişti. şimdi blokta bir şey varmıdır bunu nasıl anlarız. yagı boşaltıp yeniden yag koysam acaba tekrar suya karıştırırmı veya siboblardan çıkan küçük tıpadan dolayımı yag ile su karışmıştır. ustam bir yardımcı olsanız rahatlayacagım bundan başka ne alacak nede binecek bir şeyimiz yok saygılar.

hocam yağ ile su karışmışsa conta yanmıştır bence. fakat sibobdan çıkan küçük tıpadan dolayı olabilir mi bilemem. en iyisi güvenilir bir ustaya sormanı tavsiye ederim. aracı zorlamasan daha iyi olurdu bana kalırsa. blog da birşey olacağını sanmıyorum ama muhtemelen conta yanıktır hararet de varsa hele ki :(
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

İleti fidan » 18 Mar 2011, 17:48

sa.'okansazak' kardeşim ilginize teşekkür edrim. çok şükür blokda bi şey çıkmadı conta...:lol: :lol:
fidan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti okansazak » 18 Mar 2011, 17:52

fidan yazdı:sa.'okansazak' kardeşim ilginize teşekkür edrim. çok şükür blokda bi şey çıkmadı conta...:lol: :lol:

Rica ederim kardeşim. Benimde başıma geldi o yuzden biliyorum. ben Hararetten değil de lpg'nin verdiği zarardan dolayı conta değiştirdim. Blog da bişe çıkmamasına sevindim. Kazasız belasız. allah favolarımıza zeval vermesin :) Aman kapak saplamalarına dikkat et çıkartırken söyle ustana kırılmasın. kırılırsa başına bela alırsın.
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: blues84 ve 13 misafir