maximum power

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

maximum power

İleti okansazak » 16 Mar 2011, 14:48

evet sevgili forum üyeleri...

çok övdükleri bu parça bugun elime geçti... boş vakit bulduğum anda hemen takıcam. sonrasında yakıt tasarrufunu ve performansı gözlemleyip yorumları paylaşırım. ilk defa böyle bir uygulama deneyeceğim. daha öncesinde bu şekilde hiçbir uygulama yapmamıştım herşey orjinaldi. fakat bu seferinde mantıklı geldiği için denemek istedim. gözlemledikten sonra detayları paylaşırım. saygılar.

okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

İleti 0911kazanova » 16 Mar 2011, 19:24

yorumlarını merakla bekliyoum çekiş ve yakıt verileri...?
0911kazanova
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seçkin
Nereden: Adana
Arabanız: 2013 skoda fabia 1.6 tdi elegance

İleti efsanea_06 » 16 Mar 2011, 20:32

mümkünse montajıda fotoğrafla anlatabilirseniz çok iyi olur inşallah bir işe yarar bende yorumlarınızı merakla bekliyorum
efsanea_06
CLASSIC
CLASSIC

İleti okansazak » 16 Mar 2011, 22:22

evet arkadaşlar akşam üzeri iş çıkışı taktırdım parçayı... abartısız söylüyorum gerçekten anlaşılacak bir fark var araçta. viteslerde aracın toparlanması daha seri ve çekiş de cidden arttı. parçayı montaj ettikten sonra aracın çalışması bile değişti hafif sarsıntı vardı kesildi, ses azaldı. ilk takıldıktan sonra rolanti devri baya yükseldi sonrasında ayarlandı. deneme amaçlı otoyala çıktım ve tapa gaz ne varsa yüklendim 4viteste 80 ile zor çıktığım 100 ile 5viteste çıktım. ve sürat olarakta 140 da tıkanıyordu aracım. ama şimdi 165i gördüm ve korktum araca birşey olucak diye ve ayağımı gazdan çektim. devam etseydim süratle km kadranı ilerlemeye devam ediyordu.
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti okansazak » 16 Mar 2011, 22:32

yakıt verilerini test etme şansım olmadı ama en yakın zamanda paylaşıcam ayrıca montaj için resim çekemedim. takılmasını merak edenler için şöle söliyim karburatörü söküp takabilecek kadar bilgiye sahip olan herkes rahatlıkla takabilir. manifolt girişine takılıyor.
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 16 Mar 2011, 23:16

Okan , yakıtta tasarruf deneme sonucu ve değerli yorumlarını bekliyorum.
Kanaat getirirsem takacağım.Video ve resim ekleyebilirsen süper olur.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti okansazak » 16 Mar 2011, 23:21

ozantavsan yazdı:Okan , yakıtta tasarruf deneme sonucu ve değerli yorumlarını bekliyorum.

Vala ozan abi ilk izlenim olarak güzel gördüm ben. performans arttı. yakıt tasarrufunu da ölçüne hemen paylaşıcam. ama bana yakıt tasarrufu olucak gibi geliyor neden diye sorucak olursan da parçayı taktıktan sonra aracın rolantisi yükseldi ve lpg regülatöründen tüm gaz ayarlarını fazlasıyla kıstı yani takmadan önce bu gaz kısılma olayı yapılsaydı araç çekmezdi gitmezdi diye düşnüyorum 2tur falan kıstı gaz vanasını
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 16 Mar 2011, 23:27

Hadi hayırlısı bakalım.Nereden , kimden , nasıl aldın ?
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 16 Mar 2011, 23:33

Skoda Karbüratörlerinde Bu Sistem Çok Fazla İşe Yaramaz. Burda Amaç Yakıtı Parçalara Ayırarak Daha İyi Yanma Sağlamak Fakat Skoda Kapış Memeleri Zaten Yeterince Yakıtı Parçalar.Zaten Yakıtlarıda Azdır.
Ayrıca Çok Basit Bir Sistem Yapılmış Daha İyisi Yapılabilirdi. Eger Garanti vs Güvencesi Yoksa Takılmamalı
İlerleyen Dönemlerde Metal Parca Çatlama Kırılma Vs Yaparsa Motora Zarar Verebilir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti pegasus56 » 16 Mar 2011, 23:36

okansazak yazdı:
ozantavsan yazdı:Okan , yakıtta tasarruf deneme sonucu ve değerli yorumlarını bekliyorum.

Vala ozan abi ilk izlenim olarak güzel gördüm ben. performans arttı. yakıt tasarrufunu da ölçüne hemen paylaşıcam. ama bana yakıt tasarrufu olucak gibi geliyor neden diye sorucak olursan da parçayı taktıktan sonra aracın rolantisi yükseldi ve lpg regülatöründen tüm gaz ayarlarını fazlasıyla kıstı yani takmadan önce bu gaz kısılma olayı yapılsaydı araç çekmezdi gitmezdi diye düşnüyorum 2tur falan kıstı gaz vanasını

okan arkadaşım hayırlı olsun. memnun kalmana çok sevindim. yakıt tasarrufu için eskisi gibi kullanman ve 2200 2500 deviri geçmemen yeterli. zaten aracın çekişini ve kuvvetinin farkına vardığın için artık 2200 devirde çok rahatlıkla vites değiştirebileceksin.herhangi bir sorun veya sormak istediğin olursa sana yardımcı olabilirim. 0 532 632 87 55 Ankara bayiliği Volkan COŞKUN..
pegasus56
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti okansazak » 16 Mar 2011, 23:36

ozantavsan yazdı:Hadi hayırlısı bakalım.Nereden , kimden , nasıl aldın ?

izmirden bir yetkiliden aldım. aydın bey numarası 0555 363 33 95 kargoyla gönderiyor. ben izmirde olduğum için elden teslim aldım. bakalım deneyerek görücez artık:) ben yakıt tasarrufu sonuçlarını paylaştıktan sonra bir kanaata varırsın ozan abi... bari zararı olucaksa ben göreyim :D
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti pegasus56 » 16 Mar 2011, 23:39

ozantavsan yazdı:Hadi hayırlısı bakalım.Nereden , kimden , nasıl aldın ?

ozan bey sitemizde sipariş verebileceğiniz bayilerimizin tlf numaraları var.türkiyenin neresinde olursanız olun. kargo ücreti ödemeden sadece 49 tl ye bu ürüne sahip olabilirsiniz.
pegasus56
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 16 Mar 2011, 23:50

Teşekkürler ,Okan kardeşim bir değerlendirsin , onun ışığında bizde ilerleriz.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 17 Mar 2011, 00:04

Okan Kardeş Heyecanla Bekliyorum. :) Eger Bu Sistem Sizin Aracta İşe Yararsa Mutlaka Aracınızın Karbüratörüne Bakım Yaptırın.
Bu Sistem Tofaş Karbüratörlerinde İşe Yarar Fakat Skoda Karbüratörleri Geliştirilmiş Karbüratördür.
Tofaşta Düz Motorlarda Elektronik Rölanti Memesi Yoktur. Skodada Vardır. Yüksek Hız Diyaframı Yoktur. Skodada Vardır.Jikle Diyaframları Mekaniktir. Skodada Valf Ve Müşür Vardır. Rölanti Memesi Yeterince Püskürtme Parçalama Özelliğine Sahiptir. O Yüzden Sizin Çok Fazla İşinize Yaramaz.
Eski Model Düz Karbüratörlü Araclarda Bu Sistem Kullanılır. Ama Skoda Karbüratörlerinde Kullanmanız Sadece Cebinize Zarar.

Bunları da Kendimde Favorit Olduğu İçin Yazıyorum. Diğer Favorit Kullanıcıları Boşu Boşuna Para Ödemesinler Diye Yoksa Bana Bir Zararı Yok Ama Buluş Yapan Ustanın Elindeki Manifold Dahi Dikkat Edersen Tofaştır.
Bu Arada Opel Vectra 1.6 Motorlarındada Skoda Favorit Felicia Karbüratörü Vardır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti okansazak » 18 Mar 2011, 15:47

evet sevgili forum üyeleri depoyu fulledim. 57tl'lik lpg aldı. Km'yi de sıfırladım. Şuan daha 23 km yapmışım. Hafta sonu yola çıkıcam tam anlamıyla yakıt sarfiyatı ortaya çıkacak. Aracın performansı şuan iyi durumda. Bir depo ile kaç km yol alıcak gözlemledikten sonra paylaşırım. Selamlar...
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti pegasus56 » 18 Mar 2011, 19:26

sebebini anlamadığım bir şekilde sitede dışlandım.. ben sizelerle yararlı bir aparatı paylaşmak istedim sadece.umarım bunu da biraz olsun başarabilmişimdir.hoşçakalınnn...
pegasus56
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustafa 55 » 28 Mar 2011, 14:52

okan sazak bey kardeşim masimim pover test edecektin sonuçları bekliyorum sabırsızlıkla. Taktırmayı düşünmekteyim.
mustafa 55
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Samsun
Arabanız: skoda favorit 135 L

İleti okansazak » 28 Mar 2011, 14:58

mustafa 55 yazdı:okan sazak bey kardeşim masimim pover test edecektin sonuçları bekliyorum sabırsızlıkla. Taktırmayı düşünmekteyim.

Yakıt sarfiyatı olarak bir başlık açtım az önce orada konu ile ilgili özet geçtim.. Aşağıdaki linkten bakabilirsin.
http://www.skodam.com/favorit-forman/son-donem-yakit-sarfiyatim-t24592.html
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir