gaz da iken ilkinde marj almaması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gaz da iken ilkinde marj almaması

İleti Dertli » 24 Mar 2011, 12:32

merhaba arkadaşlar
bende 94 favorit var benim sorunum sabahları gaz da ilk kontağı çevirdiğimde marşı almıyor sanki elektirik yok gibi bım bım ediyor ikinci ve üçüncüsünde alıyor ama elektirik var ışıkları kesilmiyor marştan dediler sıfır marş dinamosu taktım yine yapıyor ama çalıştıktan sonra sorun yok ilk çalışmada yada çok uzun süre kalınca yapıyor termikten olabilir dediler onuda gösterdim sorun yok dediler acaba ilkinda motor soğukken gaz gelmediğindenmi bım bım yapıyor çözemedim gaz da çalıştırırken kontağı açıyorum tık sesi geldikten sonra marşa basıyorum ama bım bım ediyor lütfen acil cevap

Dertli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: skoda favorit

İleti ozantavsan » 24 Mar 2011, 13:24

benimde buna benzer sorunum olmuştu.LPG valfin içinde bir bobin değişimi yapıldı.O günden bu yana yaklaşık 1 yıl geçti sorun yok.LPG regülatörden önceki valftemi , yoksa lpg benzin seçici kutu içindemi bobin değişti bilmiyorum.GAzcıya git derdini anlat , bu anlattığım konuyu dile getir incelesinler.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti Dertli » 25 Mar 2011, 11:08

arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yokmu araç sabahları marş almıyor bumluyor
Dertli
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmetsahin80 » 25 Mar 2011, 13:52

Gaz ayarı kısık ise , ilk çalıştırmada hemen çalışmaz birde hava soğuk ise böyle yapması normal. tam olarak sorunuda anlayamadım. (bım bım ?) üç defa çalıştırmaya çalıştıktan sonra mı çalışıyor? video ekleye bilrsen daha sağlıklı olur. Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: favorit

İleti ahmetsahin80 » 25 Mar 2011, 13:53

marş dinamasu motoru hiç çevirmiyor değil mi?
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC
CLASSIC

İleti Dertli » 25 Mar 2011, 16:40

motor soğukken ilk çalıştırmada yapıyor bazen bir kez bazen üç dört kez bım bım diyip marş almıyor sonra marş alıyor gaz da kullanıyorum arabayı eskiden böyle yapmazdı acaba valf ten olabilirmi
Dertli
CLASSIC
CLASSIC

İleti Dertli » 25 Mar 2011, 16:42

marş dinamosunu yeni aldım değiştirdim yine olmadı sanırım gazla ilgili bişey olsagerek
Dertli
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 25 Mar 2011, 17:53

benimde buna benzer sorunum olmuştu.LPG valfin içinde bir bobin değişimi yapıldı.O günden bu yana yaklaşık 1 yıl geçti sorun yok.LPG regülatörden önceki valftemi , yoksa lpg benzin seçici kutu içindemi bobin değişti bilmiyorum.GAzcıya git derdini anlat , bu anlattığım konuyu dile getir incelesinler.
Daha önce belirttiğim bu hususu dikkate aldınmı?
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti jawacı » 25 Mar 2011, 19:26

bu durum sadece lpg de mi oluyor, yoksa benzinde de oluyormu? bım-bım durumunuda pek anlayamadım. marş motoru , motoru çeviremiyormu? marş motoru yeni fakat motoru çeviremiyorsa akünün durumuna ve aküden marş a giden kabloya bakmalı. sorun aküdense soğuk motoru çevirmekte zorlanır.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti ahmetsahin80 » 25 Mar 2011, 19:26

marşa bastığında marş motoru arabanın motorunu çevirmiyorsa bunun gaz ile veya gaz sisteminden kaynaklanan bir sorun değildir. oto elektrikle ilgili bir problem var bence. Sabah arabayı çalıştırmadan önce 1. 2. vitese takıp çıkartıp sonra arabayı bir çalıştırmayı deneyin. eğer düzgün çalışırsa oto elektrikle ilgili bir sorun değildir. marş dinamasunu hareketini motora ileten sistemde problem olabilir.
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC
CLASSIC

İleti firarim19 » 26 Mar 2011, 00:46

Arkadaşlar karb beslemelı benım felicia,

KontAGI acıp tıkları beklersem marsı geç alıyor, kontagı acıp hemen basınca 2 donmede ateşliyor, beklemeden deneyın sızde bırkac kez bakalım hemen alacak mı?
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti felicia_3437 » 26 Mar 2011, 23:53

Dertli yazdı:marş dinamosunu yeni aldım değiştirdim yine olmadı sanırım gazla ilgili bişey olsagerek

ustam bu dediğiniz se garc şeklinde bir ses ise volatınız dan dıolayı marş motorunuz motra hareket veremıyordur bunuda o şekilde yaptıhında vıtese takıp az bıraz aracı kaydırın tekrar marşa basın sorun yoksa volantın değişmesi geregir aynı sorun ilk aldıhımda bende vardı ama marşı değişirken ustam dedi marşta sorun yok git bunu geri ver bunun yerıne volant dişlisi al gel dedi onu değişti 3 yıldır böyle bır sorununm kaladı yada sizin sorununuz buyuk ıhtımalle marş termiğinden de ola bilir bir baktırın istersenız
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti canfezzz » 30 Mar 2011, 19:54

Jikle olabilir rolede taktır artı elektrik sisteminden bir çok eleman olabilir...Bım bım diyorsun aküden sanki bitik gibimi ses geliyor...diyosun onu tam olarak kimse anlamış değil benim araçta geç alıyodu ama bım bım değildi sadece marşa 7-9 saniye basıyodum hepsi jikledenmiş ne zaman iptal ettim o gün bu gün rahatım ama sanki seninki farklı bişey konuyu biraz daha aç sen sadece marş motorunu değiştirmişsin daha biz komple ateşleme elemanlarını değiştirdik lpg beyin sıfır aldık...Lpg valfindeki süzek değişti...<role takıldı sonuç hala hüsrandı sıfır 72 amp aküye 2 defa şarj bastırdık gerisini sen hesap et artık...Ama en sonunda buldum JİKLE iptal oldu sorunum çözüldü ....Ama gine tekrarlıyorum senin sorunun farklı gibi....Konuyu daha net anlatırsan arkadaşlar yardımcı olacaktır dertli ;)
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti ERTAN26 » 16 Nis 2011, 16:26

aracı benzine al yapmaz.tamamen gazla alakalı.
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir