Özellikle yakıt ile başı belada olanlar lütfen okusun.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Özellikle yakıt ile başı belada olanlar lütfen okusun.

İleti okansazak » 28 Mar 2011, 15:07

Arkadaşlar izmirde ve çevresinde olan üyeler için Manisa/Turgutlu'daki Kumru Oto Adnan ustanın yanına uğramanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Yakıt konusundaki probleminizi çözecektir. Gidebilme imkanı olan mutlaka gitsin derim ben.

Adres: Fatih San. Sit. 1830.ada 119. Sok. No:19 Turgutlu / Manisa

Yetkili Kişi: Adnan Kumru

Telefon: 236 312 11 62 - 532 546 36 05

Saygılar...

okansazak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Okan SAZAK
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit 1

İleti stroom » 28 Mar 2011, 16:27

arkadaşım ne yaptı nekadar tasarruf ettin kaçliraya yaptı bir anlat bakalım yolumuz düşerse uğrazız duruma göre ......? ;)
stroom
CLASSIC
CLASSIC

İleti okansazak » 28 Mar 2011, 16:44

stroom yazdı:arkadaşım ne yaptı nekadar tasarruf ettin kaçliraya yaptı bir anlat bakalım yolumuz düşerse uğrazız duruma göre ......? ;)

Şöyle izah edeyim. Aracın LPG'den dolayı kapalı olan soğuk hava alma girişini tamamen açtı. Karbüratör bakımı ve ayarları yapıldı. Daha önce 24-25 kuruş yakıyordu. Bu bakım yapıldıktan sonra şehir dışı ortalama 15-16kuruş şehir dışı ise ortalama km'de 17-18kuruş yakıyor. Ayrıca karbüratör mikserinde birşey yapıyor tam olarak bende bilmiyorum. Ben 125tl verdim ama helal olsun. O kadar ustaya gittim fakat bu hemen çözdü olayı saolsun. Tavsiye ederim yolunuz düşecek olursa...Saygılar.
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 28 Mar 2011, 20:01

arkadaşım ozan tavşan arkadaşımız zaten bağıra bağıra yazdı forma aralarınızın soğuk hava girişlerini acın sıcak havayıo kapatın hem cekişe hemde yakıta faydası var diye
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti okansazak » 28 Mar 2011, 20:13

felicia_3437 yazdı:arkadaşım ozan tavşan arkadaşımız zaten bağıra bağıra yazdı forma aralarınızın soğuk hava girişlerini acın sıcak havayıo kapatın hem cekişe hemde yakıta faydası var diye

Paylaştığını biliyorum evet. karbüratör mikserinide değiştiriyor ve ayarları yapılıyor diye yazdım oraya ben dikkatli okursanız anlayacaksınız.Soğuk hava alma girişlerini bende açmıştım. Bahsettiğim olay farklı. Eğer ilgilenip giderseniz ne demek istediğimi aracınıza uygulandıktan sonra anlarsınız.
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti okansazak » 28 Mar 2011, 20:40

okansazak yazdı:
felicia_3437 yazdı:arkadaşım ozan tavşan arkadaşımız zaten bağıra bağıra yazdı forma aralarınızın soğuk hava girişlerini acın sıcak havayıo kapatın hem cekişe hemde yakıta faydası var diye

Paylaştığını biliyorum evet. karbüratör mikserinide değiştiriyor ve ayarları yapılıyor diye yazdım oraya ben dikkatli okursanız anlayacaksınız.Soğuk hava alma girişlerini bende açmıştım. Bahsettiğim olay farklı. Eğer ilgilenip giderseniz ne demek istediğimi aracınıza uygulandıktan sonra anlarsınız.

Ayrıca benimki sadece bir paylaşım. Gidip gitmemekte herkes özgür.Sadece yardımcı olmak için paylaşıyorum.
okansazak
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 28 Mar 2011, 22:21

Daha önce bu usta ile ilgili Okan ile yazışmıştık.Çok methediliyor.Olay sanırım gaz mikserinde bitiyor.Ne tür bir mikser kullanıyor bilmiyorum.Tahminim kesinlikle mikseri değiştiriyor ,belki kendi imal ediyordur.
Okan arkadaşımız soğuk hava iptalini biliyordu zaten.Her ne kadar araç rahatlasada , çekişi artsada ,Okanın şu anki sarfiyat açıklaması benimkinin yarısı.Ben 30-33 kuruş arası şehiriçi lpg tüketiyorum.Soğuk hava girişini açmak 55 kuruşa yükselmiş olan sarfiyatımı 30-33 kuruş arasına düşürdü sadece.Karbüratörcüler karbüratöre el atmanın lpg kullanımında bir artı sağlamayacağı konusunda diretiyorlar.Kimse ele alıp bakım yapmadı.Bu yaz bu konuya eğileceğim.Yeni bir usta tavsiye ettiler ,yaza tanışıp ölçüp biçeceğim.
Ondan önce aracımın her yerini kendim elden geçireceğim.Belki çoğumuzun , çoğu ustanın hiç dikkate almadığı ,bilmediği hususlar var.BU konuyu araştırıyorum.Nasipse uygun zamanda bazı çalışmalarım olacak.Çalışmalarım bittiğinde paylaşacağım.Sonuç ne olur bilemniyorum ama bence önemli bir konu.Yeni aldığım karar ile forumda paylaşmadan önce iyice araştır , irdele , uygula ,test et ,sonuçları ortaya koy , sonra paylaş felsefesini güdeceğim.Kimseyi yersiz heveslendirmek ,yanlış yönlendirmek istemiyorum.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti komando » 29 Mar 2011, 00:22

muhtemelen karbiratörün üzerinde olan gaz mikserini kendilerinin tornacılarda imal ettikleri bir mikser ile karbiratörün altına montaj ediyorlardır benim de bir zamanlar tempra aracıma izmir ikinci sanayide şimdi ismini hatırlayamacağım bir karbiratörcü böyle bir şey takmıştı ben bir zararını görmedim gaz direk manifulttan geçiş yaptığı için biraz daha randımanlı oluyor
komando
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 29 Mar 2011, 20:25

şimdi soğuk hava ve sıcak hava olarak bahsettiğiniz yerler nerelerdir bende uygulamak isterim konuya yabancıyım malumaliniz heniz 1 haftalık tüp kullanıcısıyım ve benzinde de yakıt tasarrufu düşünmüyordum ne yaktığımıda bilmiyordum zaten ve birazda gaz ayüklenmeyi seven birisiyimdir .halada taktırmasamıydım keşke diyorum çünkü arabam eskisi gibi değil

bunu sormamın nedeni çekişin arttığından bahsedilmesi fotoğraf üzerinde paylaşırsanız sevinirim
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ozantavsan » 30 Mar 2011, 08:44

Forum ARA bölümüne hava termostat iptal dediğinde forumda paylaşılan konu gelecektir.
Ben aşağıya aratıp linkleri ekledim , incelersin.LPG taktırmışsan takılırken iptal edilmesi iyi olurdu.

kendin-yap/hava-borusu-termostat-bakimi-onarimi-veya-iptali-t23502.html?hilit=hava%20termostat%20iptali

post314940.html?hilit=hava%20termostat%20iptali#p314940
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti yituk » 30 Mar 2011, 14:07

ankara yöresinde tavsiye edeceğiniz usta var mı dur acaba ?
Kullanıcı avatarı
yituk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: 2001 fabia

İleti canfezzz » 30 Mar 2011, 18:55

Ne konuda usta arıyosun arkadaşım...Ona göre cevap verelim karbüratörcü diyorsan banada lazım... :D Ama genel olarak diyorsan ...Şaşmaz da Güven skoda sebahhattin usta derim ben... dükkan tel: 0312 394 67 27 ;)
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti Dertli » 04 Nis 2011, 16:31

okan arkadaşım senle irtibata geçelim bu adnan kumru ile ilgili acil
Dertli
CLASSIC