forman bakım ve direksiyon kutusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

forman bakım ve direksiyon kutusu

İleti ihsan » 09 Nis 2011, 19:41

arkdaslar gecen hafta bursaya geldıgımde benim düldülü bakım için bi tamirciye götüreyim dedim ne gerekiyor diye.
ekzantirik zinciri degisecek ve sağ arka tekerin rulman degişecek ve direksiyon kutusu ayarı yapılacak artı subap ayarı işcilik 150 tl istesi usta sizce nasıl? ve zincir degişirken motoru askıya cekmeye gerek varmı aceba bazıları gerek yok yandan takılıyo diyo benım usta da olmaz askıya alınacak dedi sag tekerde bosluk vardı sonra bi baktık dırreksıyon kutusundan yaptıgını gorduk usta ayar yapılıyor dedi.eger ayar yapılamıyorsa dıreksıyon kutusu fiyatı hakkında bilginiz varmı ?

ayrıca aracın kompresörüne baktık bizim aracların 160 psi oluyormus benımkı 155 psi cıktı :) masallah km 260bini gecti :) tüp baglayama deger cıktı motrum yani. tüp fiyatlarınıda arastırdım 400-700 arası degısıyo ucuz olan tuplere de sıkıntılı dıyorlar ve yakıt sarfiyatıda fazla olur dıye duydum ama 5bınlıralık aracada 700 lıra tup üstünede 280 lira ruhsata işlmeye toplamda 1000lıra degmez gıbı gelıyo ama aracda bos durmaya gelmıyo sızın fikirleriniz ne arkdaslar ucuz tup mu taktırsam

Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti hakan48 » 09 Nis 2011, 20:34

İyi Akşamlar Favorit ve Formanlarda Hatta Felicia Larda , Eksantirik Zinciri Değişirken Motor Askıya Alınmasına Gerek Yoktur, Karter ve Eksantrik kapağı Motor Askıya Alınmadan Çıkar.
ve zincir kolayca değişir.
Eger Direksiyon Kutusu Orjinalse Ustanız Onun Tamirini Kolaylıkla Yapabilir. Fakat Daha Önce Değiştiyse Tamir Takımlar Baskı Kepi Tıkırtı Burcu V.s Olmadığından Tamir Zor Olur. Ama Ayarı Sıkılarak Boşluk Azaltılabilir.
işçilik olarak 150.00 TL Normaldir.
Lpg Konusundada Montaj Yapan Ustanın İşçiliği Çok Önemli Ne Kadar Kaliteli Lpg Olursa Olsun İyi Bir Montaj Olmazsa Sorun Çıkarır. Atiker Lpg 400 civarıdır.

Yedek Parca İhtiyaclarınızda www.otoyedekparcacim.net Adresini Ziyaret Edebilir,Uygun Fiyat ve Garantili Şekilde Sipariş Verebilirsiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti desemon » 09 Nis 2011, 23:50

bursa da küçük sanayide federal oto gazda atiker 400 liraya simit depo takdırdım 3-4 aydır sorunsuz kullanıyorum yakıt da güzel
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti alwaysloser » 10 Nis 2011, 01:08

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ihsan » 10 Nis 2011, 12:12

hakan48 yazdı:İyi Akşamlar Favorit ve Formanlarda Hatta Felicia Larda , Eksantirik Zinciri Değişirken Motor Askıya Alınmasına Gerek Yoktur, Karter ve Eksantrik kapağı Motor Askıya Alınmadan Çıkar.
Eger Direksiyon Kutusu Orjinalse Ustanız Onun Tamirini Kolaylıkla Yapabilir. Fakat Daha Önce Değiştiyse Tamir Takımlar Baskı Kepi Tıkırtı Burcu V.s Olmadığından Tamir Zor Olur. Ama Ayarı Sıkılarak Boşluk Azaltılabilir.
Lpg Konusundada Montaj Yapan Ustanın İşçiliği Çok Önemli Ne Kadar Kaliteli Lpg Olursa Olsun İyi Bir Montaj Olmazsa Sorun Çıkarır. Atiker Lpg 400 civarıdır.

Yedek Parca İhtiyaclarınızda www.otoyedekparcacim.net Adresini Ziyaret Edebilir,Uygun Fiyat ve Garantili Şekilde Sipariş Verebilirsiniz.

cok tesekkür ederim verdiğin bilğiler için direksiyon kutusu orjinal ufak düzeltmelerle düzelir o zman inşallah.
atiker ide sordum 400tl dediler ama sorunlu oluyo dediler diyaframından belirli bi zman sonra gaz kacırıyo dediler o yuzden kafama takıldı biraz
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ihsan » 10 Nis 2011, 12:14

desemon yazdı:bursa da küçük sanayide federal oto gazda atiker 400 liraya simit depo takdırdım 3-4 aydır sorunsuz kullanıyorum yakıt da güzel

ay sonunda bursaya geldıgımde orayada bi bakayım arkdasım sagolasın yakıt tuketımın nasıl sımdı bursa sehir içinde aceba
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 10 Nis 2011, 15:55

ihsan yazdı:
hakan48 yazdı:İyi Akşamlar Favorit ve Formanlarda Hatta Felicia Larda , Eksantirik Zinciri Değişirken Motor Askıya Alınmasına Gerek Yoktur, Karter ve Eksantrik kapağı Motor Askıya Alınmadan Çıkar.

cok tesekkür ederim verdiğin bilğiler için direksiyon kutusu orjinal ufak düzeltmelerle düzelir o zman inşallah.
atiker ide sordum 400tl dediler ama sorunlu oluyo dediler diyaframından belirli bi zman sonra gaz kacırıyo dediler o yuzden kafama takıldı biraz

Yok Sorun Olsada 2 Yıl Garanti Var. Artı Yerli Ürün Yedek Parçası Bol Bayisi Bol İyi Bir Usta Montaj Yaparsa Sorun Olmaz. Ama Takan Usta Mutlaka Skodaya Uygun Mikser Takmalıdır.
Forumda Bazı Arkadaşların Favorit Çok Yakıyor Diye Ağlanmalarının Sebeplerinden Biride Favorit ve Felicia Araclara Bazı Lpg ciler Bmw eski Model Karbüratörlü Araçların Mikserini Takıyor. Öyle Oluncada Yakıt Çok Oluyor.
Favorite Uyumlu Mikser Takıldıktan Sonra Hiç Sorun Olmaz. Mesela Benim Aracımda Mikser Kendi Mikseri
Ve Aracım 160 krş Yakıt Yakıyo. Üstelik Lpg Beynide Aldesa Çok Kaliteli Değil, Ama Mikserim Uygun Olduğundan Dolayı Hiç Sorun Yaşamadım. Artı Distribitörüm Orjinal + Beynim Orjinal + Buji Kablolarım Orjinal + Bobinim Orjinal+ Çin Malı Distribitörler ve Bobinler Yakıtı Voltaj Düşüklüğünden Dolayı Yükseltiyor. O yüzden Favorit lerde Yansanayi Bobin Beyin ve Distribitör Kullanılmamalıdır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti desemon » 12 Nis 2011, 17:31

arkadaşım şehir içi tüketimini km sayacı arızalı oldugu için tam bilemiyeceğim fakat uzun yolda 180 kuruş yaktığını hesapladım [belli km giderek] herhalde iyidir sizce selamlar
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti alwaysloser » 19 Nis 2011, 12:32

kardes direksiyon kutusu 65 tl bugün aldım
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hakan48 » 19 Nis 2011, 15:11

Orjinal Direksiyon Kutunuz Varsa Mutlaka Tamir Ettirin Hiçbir Marka Orjinalin Yerini Tutmaz Ve Orjinaller Tamir Edilebilir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir