Merhaba. Yardıma ihtiyacım var.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Merhaba. Yardıma ihtiyacım var.

İleti karizmatikemmi » 13 Nis 2011, 04:01

Herkese selamlar. Foruma yeni katıldım. Yol arkadaşım 94 Favo Glx. Öncelikle şunu belirtmeliyim, Favoritim için değişik fikirler aramak için araştırma yaparken forumunuza rastladım ve çok beğendim. Yardım isteyeceğim konularda araştırma yaptım. Bulamadıklarım için yeni başlık açmanın gereksiz olduğunu düşündüm ve burdan yazmaya karar verdim. Arabamın motorunda şimdilik sorun yok yeni çıktı bakımdan. Ama gelgelelim geri kalan her tarafı deyim yerindeyse dökülmekte. Toparlayıp imrenilecek bi hale getirmeyi amaçlıyorum.

İlk sorunum kapı döşemeleriyle. Haliyle zamanla solduğu için hoş olmayan bir görüntüsü var. Bunu nasıl düzeltebilirim? Kumaş veya deri alıp kendim kaplayabilir miyim, artıları eksileri ne olur?

İkinci sorunum genel olarak bahsedilen göğüs çatlakları. Üzerine ince bir sünger çekip deri veya kuamşla kaplamayı düşündüm ama ne derece uygun olur, olursa nasıl olur bilmiyorum.

Şimdilik halledilmesi gereken uğraştırıcı sorunlar bunlar. Cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. :)

karizmatikemmi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ihsan dişyar
Nereden: İzmir
Arabanız: 94 Favorit GLX

İleti burak mysterio » 13 Nis 2011, 08:27

öncelikle hoşgeldin abicim favolar temiz bakıldığı sürece hiçbir sorun çıkarmaz sahibini üzmez en azından bnm favom üzmüyor.Ön göğüs ve kapı döşemeleri sorununa gelirsekben birkaç aya Allah izin verirse ön göğüs ve kapı döşemelerini krem rengi ne kaplayacağım sizin kapı döşemeleriniz sanırım benim favonunkiyle aynı değildir ama yinede krem rengi suni deriyle kaplama hoş bir görüntü vereceğini düşünüyorum.Tekrardan hoşgeldiniz diyorum.Favonuzla uzun yollar diliyrum :)
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti karizmatikemmi » 13 Nis 2011, 17:57

hoşbulduk :) 10 senedir bizde bizim favorit. duygusal bağı anlamışsınızdır :)
kapı döşemeleri ilk geldiğinde lacivertti. zamanla bazı yerleri aşındı, güneşin etkisiyle solan yerler oldu. bunları kapatmayı düşünüyorum. iki yöntem var şu an aklımda ama hangisi daha sağlıklı olur, güzel durur hiç bir fikrim yok açıkçası. ilki suni deriyle kaplama, ikincisi sadece akrilik sprey boyayla renk değiştirme.
karizmatikemmi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti burak mysterio » 13 Nis 2011, 18:02

bence suni deriyle kaplama göze daha hoş durur boya içeride koku yapabilir akma yapabilir bu benim şahsi görüşüm tabiki yinede siz bilirsiniz :)
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti jawacı » 13 Nis 2011, 20:41

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti karizmatikemmi » 14 Nis 2011, 14:53

burak mysterio yazdı:bence suni deriyle kaplama göze daha hoş durur boya içeride koku yapabilir akma yapabilir bu benim şahsi görüşüm tabiki yinede siz bilirsiniz :)

haklısın deri kaplamanın daha hoş duracağı kesin. hem döşemenin dokusunun boyayla bozulma ihtimali de var.

adamın yaptığı da çok hoş durmuş sanırım ben de deri kaplamalıyım. :) fikirleriniz için teşekkür ederim :)
karizmatikemmi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetsahin80 » 15 Nis 2011, 12:21

Güneşten solan plastik aksamlarıda formda görmüştüm galiba havalı havya (elektronikçilerin özellikle cep telefonu tamircilerinin kullandığı) ile soluk rengi kaybediliyordu. Ama ben denemedim. Hoş geldin.
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir