Son Yakıt Sarfiyatı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Son Yakıt Sarfiyatı

İleti ramazanünlü » 08 May 2011, 22:04

babaforman yazdı:benim formanı denedim 184 klm yaptım sinop - türkeli arası 16.67 ltr aldı 40 lira bana normal geldi lpg burda 2.40 civarında

bunun nesi normal yahu benim 015 yakıyor ben ona cok diyorum burdada aynı gaz 2,40 lira sen ozaman şehir ici 025 ile 030 arası yakıyor anlaşılan

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti abdullahe » 13 Tem 2011, 01:11

ramazanünlü yazdı:
abdullahe yazdı:Aksaray'dan Konya ya gittim toplamda 332 km yapmışım 50 tl ye ama yavaş yavaş gittik 80 90

abdullahe benimde aynı şehir dışı 015kr yakıyor

Bu yakıt sarfiyatı böyle kalsaydı çok iyi olurdu.
Umarım bir problem olmazda senin ki öyle kalır inş. . 4 gün önce babam geldi kasnağın kırıldığını söyledi (ama sadece kasnakla yırtamadık motor kulağı falan filan) . Sabaha doğru sanayiye 120 tl masraf -kasnak değişti -motor kulağı değişti - 1-2 boru değişti, normalde mikser tek girişti çift yapmıştı ustanın biri ( sözde usta tabi bunlar onların ustalığına kaldıysak...) ama nedenini tam bilmiyorum çift olmasına rağmen bizim araca tek delikten gaz girişi varmış 2. girişi de açtırdık. Sonuç çok güzel arabanın sesi kesildi tık yok çekişi aşırı derecede arttı (umarım ki bu çekişi yakıtı fazla etkilemez yoksa hapıyuttuk :) ) 1 eksiğim kaldı şuan için motor yağı adam akıllı castrol magnatek yağ ve bor power koymayı düşünüyorum tavsiye eden çok ama bir yandan da şüpheliyim zarar vermi gibisinden bakalım neler olacak. Mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler.
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: abdullah
Nereden: Aksaray
Arabanız: 1993 favorit sportline glx

İleti BaTeRRiiSStt » 13 Tem 2011, 07:08

abdullahe yazdı:
ramazanünlü yazdı:
abdullahe yazdı:Aksaray'dan Konya ya gittim toplamda 332 km yapmışım 50 tl ye ama yavaş yavaş gittik 80 90

abdullahe benimde aynı şehir dışı 015kr yakıyor

Bu yakıt sarfiyatı böyle kalsaydı çok iyi olurdu.
Umarım bir problem olmazda senin ki öyle kalır inş. . 4 gün önce babam geldi kasnağın kırıldığını söyledi (ama sadece kasnakla yırtamadık motor kulağı falan filan) . Sabaha doğru sanayiye 120 tl masraf -kasnak değişti -motor kulağı değişti - 1-2 boru değişti, normalde mikser tek girişti çift yapmıştı ustanın biri ( sözde usta tabi bunlar onların ustalığına kaldıysak...) ama nedenini tam bilmiyorum çift olmasına rağmen bizim araca tek delikten gaz girişi varmış 2. girişi de açtırdık. Sonuç çok güzel arabanın sesi kesildi tık yok çekişi aşırı derecede arttı (umarım ki bu çekişi yakıtı fazla etkilemez yoksa hapıyuttuk :) ) 1 eksiğim kaldı şuan için motor yağı adam akıllı castrol magnatek yağ ve bor power koymayı düşünüyorum tavsiye eden çok ama bir yandan da şüpheliyim zarar vermi gibisinden bakalım neler olacak. Mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler.

ben fabıa aracıma koydum bor power korkma hıc bırsey olmaz zaten süt gibi birsey yağa tam anlamıyla karısması 1000km yı buluyor aracın sesını kesıyor. bende oyle oldu ama eskı yıpranmıs motorlarda daha cok faydası varmıs.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti bekocan » 13 Tem 2011, 22:25

ramazanünlü yazdı:
babaforman yazdı:benim formanı denedim 184 klm yaptım sinop - türkeli arası 16.67 ltr aldı 40 lira bana normal geldi lpg burda 2.40 civarında

bunun nesi normal yahu benim 015 yakıyor ben ona cok diyorum burdada aynı gaz 2,40 lira sen ozaman şehir ici 025 ile 030 arası yakıyor anlaşılan

yav ramazan kardeş adamı hasta etme 150 kr yakıyor diyorsun benim zıkkım motor ferrari ğibi yakıyor 4.50 lt ile 37 km ğidiyor yani 290 filan çıkıyor yav ne yaptımsa inmedi yakıt anormal bir yerde hata var anlamadım
senin şu sistemi detaylı bir anlatırmısın bizde ona ğöre yapalım
yani mikser kaç boğazlı hava kanalları ne kadar açık hangi bujiler kullanıyorsun
bu zıkkım ın fazla yakması tiriğerden olurmu bunun ğibi yani gaz reğülaterünü nasıl ayarlıyorsun detaylıca yazarmısın gıcık oldum yav.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti yawuz_nos » 13 Tem 2011, 22:32

herkese selamlar.abicim yazdığınız yakıt sarfiyatlarına bakıyorum benim araçla uzaktan yakından alakası yok. bende 2006 fabia hb var benzinli 1,2 motor. şehir içi 35 kuruşun altına düşmüyor.tüpmü taktırmalıyım sizce? yoksa bana fabia görünümlü başka bir araçmı sattılar :D yorumlarınızı bekiyorum.teşekkür ederim.
yawuz_nos
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: YAVUZ DEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABIA

İleti abdullahe » 14 Tem 2011, 13:26

[/quote]
ben fabıa aracıma koydum bor power korkma hıc bırsey olmaz zaten süt gibi birsey yağa tam anlamıyla karısması 1000km yı buluyor aracın sesını kesıyor. bende oyle oldu ama eskı yıpranmıs motorlarda daha cok faydası varmıs.[/quote]

kardeş araba 93 model motor illaki yorgun e yıpranmıştır ama benim benim araçta yağ yakma problemi de var biraz katkıyı koyduğun da kesilir dediler ne kadar doğru bilmiyorum 500 ile 700 km arasında 1 litre ya da 1 litreye yakın yağ yakıyor yarın ya da hafta sonu yağı ve katkı maddesini ekleyeceğim allah ın izni ile umarım bir sıkıntı çıkartmaz
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti ERTAN26 » 14 Tem 2011, 23:38

benim aracım uzun yolda 90 nı geçmemek kaydı ile 150 kuruş.120-130 basarsam 210 tl yakıyor.gazı2,30 kuruştan alıyorum.
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

İleti abdullahe » 16 Tem 2011, 12:26

Az önce castrol yag ve bor power ıekledim aracıma talimatlarda yazdığı gibi inş. işe yararda ağızımızın tadıyla bineriz arabamıza
Kullanıcı avatarı
abdullahe
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 16 Tem 2011, 22:14

gaz ayarından sonra aracın çekişi yükseldi yakıtta az düştü ğibi 4.80 lt gaz ile 40 km şehir içi
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir