Bugün şanssızlığımız üstünde

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bugün şanssızlığımız üstünde

İleti burak mysterio » 01 May 2011, 16:33

Bugün para kaptırdığımız şirketten paramızı almak için gebzeye gittik orda arabayı çektirdik allahtan ceza yazmadı sadece otopark ücreti ödeyip arabyı aldık (35 tl) sonra media markt a gittik otoparktan çıkmak için arabayı çalıştırdım sonra şarj dinamosunun şarj etmediğini fakettim akü ışığı sürekli yanıyordu bunu nasıl düzeltebilirim değişirse tahmini fiyatı ne olur ?

Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti zurna1788 » 01 May 2011, 17:14

oldumu üst üste oluyor değilmi. allah sabır versin. şarz dinamosunun pahalı olduğunu sanmıyorum.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti burak mysterio » 01 May 2011, 17:16

zurna1788 yazdı:oldumu üst üste oluyor değilmi. allah sabır versin. şarz dinamosunun pahalı olduğunu sanmıyorum.

Amin abicim cümlemize gerçekten üst üste geliyo deli ediyo insnı şarj dinamosu da 150 tl gibi bi fiyat gördüm netten araştırınca.Bu akşam karşıya gitmemiz lazım nasıl gidecez biz böyle :( şart gitmemiz gitme olmaz
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 01 May 2011, 17:31

burak mysterio yazdı:
zurna1788 yazdı:oldumu üst üste oluyor değilmi. allah sabır versin. şarz dinamosunun pahalı olduğunu sanmıyorum.

Amin abicim cümlemize gerçekten üst üste geliyo deli ediyo insnı şarj dinamosu da 150 tl gibi bi fiyat gördüm netten araştırınca.Bu akşam karşıya gitmemiz lazım nasıl gidecez biz böyle :( şart gitmemiz gitme olmaz

burak götür aracı elektirikciye anternetörmu ne var onu değişiyorlar 30 tl ye sorun cözülür
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti Ozan54 » 01 May 2011, 17:32

Dinamo kayışını kontrol edin bi. Kopmuş olabilir.
Kullanıcı avatarı
Ozan54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan Karabayır
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2010 Mazda 3 - 1997 Mazda Familia

İleti burak mysterio » 01 May 2011, 18:21

felicia_3437 yazdı:
burak mysterio yazdı:

burak götür aracı elektirikciye anternetörmu ne var onu değişiyorlar 30 tl ye sorun cözülür

bugün kapalıdır abi hadi araba biyere çıkmasa iyi ama bide karşıya gidecez bugün :(
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti burak mysterio » 01 May 2011, 18:22

Ozan54 yazdı:Dinamo kayışını kontrol edin bi. Kopmuş olabilir.

kayış sağlam
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 01 May 2011, 22:31

burak mysterio yazdı:

kayış sağlam

Arıza Lamba Diyotlarından Olabilir. Aracın Çalışırken Hafif Gaz Vererek Eksi Kutup Başını Sök Eğer Arac Stop Etmezse Şarj Ediyor Demektir.Gideceğin Yere Rahatlıkla Gidebilirsin. Yok Hemen Stop Ederse Şarj Etmiyo Demektir. Sorun Çıkarır Alternatör Konjektör Yada Diyot Tablası Arızalıdır. Ayrıca Alternatörün Üzerindeki Kablolar Gevşemiş Olabilir.

NOT !!! Yukarıda Yazdığım Yazıyı Sadece Favorit İçin Yazdım Ve Şarj Ölçme Aleti Olmayan Yerlerde Karbüratörlü Araclarda, Diğer Araclarda Kesinlikle Denemeyiniz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti zurna1788 » 01 May 2011, 23:19

hakan48 yazdı:
burak mysterio yazdı:

kayış sağlam

Arıza Lamba Diyotlarından Olabilir. Aracın Çalışırken Hafif Gaz Vererek Eksi Kutup Başını Sök Eğer Arac Stop Etmezse Şarj Ediyor Demektir.Gideceğin Yere Rahatlıkla Gidebilirsin. Yok Hemen Stop Ederse Şarj Etmiyo Demektir. Sorun Çıkarır Alternatör Konjektör Yada Diyot Tablası Arızalıdır. Ayrıca Alternatörün Üzerindeki Kablolar Gevşemiş Olabilir.

NOT !!! Yukarıda Yazdığım Yazıyı Sadece Favorit İçin Yazdım Ve Şarj Ölçme Aleti Olmayan Yerlerde Karbüratörlü Araclarda, Diğer Araclarda Kesinlikle Denemeyiniz.
hakan abi ne deyim sana ya. maşallah senin bilgine sahip olmak için ne yapmak lazım.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hakan48 » 01 May 2011, 23:28

zurna1788 yazdı:
hakan48 yazdı:
burak mysterio yazdı:

kayış sağlam

hakan abi ne deyim sana ya. maşallah senin bilgine sahip olmak için ne yapmak lazım.

Emre Nasılsın ? Kardeşim Görünmüyosun Çoktandır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti sainz » 03 May 2011, 09:58

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti akurtal » 22 Oca 2012, 00:46

arkadaşlar akşam yolda gelırken direksiyon sertleşti dörtlüler,sinyaller gösterge ışıkları hiçbiri yanmadı bende sağa cekip durdum. ama bırdaha aracı calıştırmadım ancak ıterek çalıstırdık sonra sabah bır elektrıkcıye gıdelım dedık yıne ıterek calıstırdık fakat araçla yolda akldık. bu sefer ıterekte calışmadı.oyle boyle bır elektrık cıye gıttık. yaptı sorunu fakat 200 tl para ıstedı.sorun şarj dinamosunda ımış hangi parcayı degıstırdıgını bılmıyorum fakat ince yuvarlak bır parça idi konjektör olabilirmi. piyasada kaçliradır acaba saygılar.
akurtal
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: FABİA 1.4 MPİ 2001

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir