firen ile sorunum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

firen ile sorunum

İleti ramazanünlü » 02 May 2011, 16:27

arkadaşlar dün biraz arabayla gezim diye cıkardım ve bir ara fireni yokladım firenler tutmuyor pompalarken ve el firen yardımıyla arabayı durdurdum ve ön kaputu actım firen ana merkezinin firen sevosu na baglanan yerinden yag kacırmış yavaş yavaş gelerek arabayı garaja koydum şimdi o şekilde duruyor bu nasıl bir iş ve nasıl halledebilirim sizden gelen bilgiler dahilinde hareket edecegim

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti orhun » 02 May 2011, 21:18

Öncelikle geçmiş olsun fren sorunu ciddi bir sorun trafikte kendin ve başkaları için tehlike arz eden bir durum anladığım kadarıyla ana merkezin üstündeki hidrolik yağ deposunun ana merkeze bağlantı yerinde yağ kaçağı var depoda iki çıkış var ikisininde ucunda lastik conta var onların birinde muhtemelen kaçırıyordur kaçaktan dolayı eger hidrolik yağı kalmadıysa sistem hava yapmıştır bu arızada yapılması gereken aracı bir çekici ile veya başka bir araç tarafından demir boru takılarak sanayiye aracın götürülmesidir veya tamircinin gelip araca yerinde müdahale ederek lastik contaları degiştirip kaçağı önleyip yağını tamamlayıp havasını alması gerekir. eger sistemde yağ var ise yağını tamamla frenlere bak evin civarında biraz dolaş pedalda şişme falan yok ise frenler tutuyorsa sanayiye gidilebilir.
Kullanıcı avatarı
orhun
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 02 May 2011, 21:36

iki hafta kadar önce ana merkezi değiştim sorunum frene basarken aşşağıya doğru kayıp boşalmasıydı tabi pompaladıktan sonra tutuor ama geri boşalıyordu 35 tl ana merkez 20 tl işçilikle sorunum kalmadı
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ramazanünlü » 03 May 2011, 19:42

arkadaşlar bu gün firen ana merkezini söktüm tamir parcalarını falan cıkardım proplem odaymış ama birde ana merkezde arızalı yani hani boya kalkması gibi icinde kalkmalar var bende komple degiştirmeye karar verdim bizim burdaki parcacıya gittim firen ana merkezine 75 tl fiyat cekti bende istanbuldan istedim 30 tl bu parcada kaliteli kalitesiz diye bir şey oluyormu ki arasında yarı yarıya fark var siparişi verdim onuda söyleyeyim
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti firarim19 » 03 May 2011, 22:23

bende 30 luktan taktırmıştım eski araca hiç bir sıkıntı olmadı.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti ramazanünlü » 03 May 2011, 23:01

firarim19 yazdı:bende 30 luktan taktırmıştım eski araca hiç bir sıkıntı olmadı.

teşekkür ederim arkadaş
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 04 May 2011, 07:56

ramazanünlü yazdı:arkadaşlar bu gün firen ana merkezini söktüm tamir parcalarını falan cıkardım proplem odaymış ama birde ana merkezde arızalı yani hani boya kalkması gibi icinde kalkmalar var bende komple degiştirmeye karar verdim bizim burdaki parcacıya gittim firen ana merkezine 75 tl fiyat cekti bende istanbuldan istedim 30 tl bu parcada kaliteli kalitesiz diye bir şey oluyormu ki arasında yarı yarıya fark var siparişi verdim onuda söyleyeyim

"Daha kalitesiz" olarak nitelediğiniz ana merkezi taktığınızda, orta kısımdaki piston çubuğu bazan olması gerekenden biraz uzun oluyor ve isteğiniz dışında hafif hafif fren yapıyor araç. Taktıktan sonra frenlerin durumunu en az 50-60 km. boyunca gözlemleyin. Ben de o parçadan taktırmıştım. Şu an için Şükür hiç problem yok.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ramazanünlü » 04 May 2011, 19:33

sainz arkadaşım uyarın icin teşekkür ederim
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 04 May 2011, 19:48

firen ana merkezinde ne var ne yok diye merak eden arkadaşlar için fotosunu cektim
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kaptanmagaraadami » 07 Ekm 2011, 22:56

arabanın heryerini elliyorum ama iş frenlere gelince pek cesaretli olamıyorum. daha önce frenlerden dolayı kaza yapmıştım. frenler şakaya gelmiyor..
Kullanıcı avatarı
kaptanmagaraadami
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti murat öner » 13 Ekm 2011, 15:27

bende degistirdim iki defa ilk taktıgım kardes markaydı bir ay sonra oda bozuldu kendi kendine firen yapıordu şimdi vika marka taktım altı aydır sorun yok..kardesten uzak durun..bi çok parçası sorunlu..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti phenomx3 » 14 Ekm 2011, 12:34

vika da çin malıdır. parçacım söylemişti vika, nova ve iki marka daha var aklımda değil, bunlar hepsi çinde aynı yere ürettiriyolar demişti. bilginize
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti metalguvercin » 05 Kas 2011, 22:17

Merhabalar, konuyla biraz alakasız olacak ama, Üst merkezi İstanbul'da nereden aldınız acaba, İstanbul'a yeni taşındım en uygun parçacı nerede bilmiyorum. Avrupa yakasında yaşıyorum
Selamlar
metalguvercin
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Özgür
Arabanız: forman silverline 94

İleti ramazanünlü » 15 Kas 2011, 20:33

ben istanbul avrupa yakasında yedek parca diye bi site var ordan istemiştim komple merkezi firen 30 liraya almıştım bi sikıntı yok
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti metalguvercin » 29 Kas 2011, 21:49

ramazanünlü yazdı:ben istanbul avrupa yakasında yedek parca diye bi site var ordan istemiştim komple merkezi firen 30 liraya almıştım bi sikıntı yok

Teşekkür ederim
metalguvercin
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Özgür
Arabanız: forman silverline 94

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir