yakıta çare bulun çok yakıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yakıta çare bulun çok yakıyor

İleti Dertli » 10 May 2011, 08:40

araba gaz da çalışırken karbratörün fonksiyonu yokki neden karbratör devreye sokuluyor karbratör arabanın gaz sarfiyatını etkilemez yanılıyormuyum

Dertli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: skoda favorit

İleti orhanfoto » 10 May 2011, 14:41

seninki yine iyi murat arkadasım benim favo 350 400 arası yakıyo sehir içi
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti murat öner » 10 May 2011, 16:08

ramazanünlü yazdı:
murat öner yazdı:bu yakıt işi bizide mahvetti,,,km de 30 kuruş.distribitör,buji,kablo,egzantirik zinciri,subap ayarı,20 -20 zerre degişiklik yok..şaka gibi işin garibi garibim şahini sattık az yakar diye bunu aldık..şahinle aynı yakıyoz şu an..

sen ne diyon ya okadar yakarmı hic ya senın gaz kacagı var yada radyatörde hava var ve regülatör tam ısınmıyor birde şunu kontrol et karbüratör ün havası cok kapalı

radyotörde hava yok,,damla su eksiltmiyor,,beyin ısınıyor,sıcak hava girişi kapalı,,direkt soguk hava alıyor...bui kablosu yan sanayiydi orjinalini taktım,,hava fitresi 6 aylıktı onu da degiştirdim,,,,tavsiye üzerine ...bilin bakalım ne ol du..sonuç daha çok yakmaya başladı...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti ramazanünlü » 10 May 2011, 18:04

orhanfoto yazdı:seninki yine iyi murat arkadasım benim favo 350 400 arası yakıyo sehir içi

benzinde yakardır bence normel gazda şehir ici bizim araclar 020 kr 025 kr yi gecmez
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak

İleti ramazanünlü » 10 May 2011, 19:33

murat öner yazdı:
ramazanünlü yazdı:
murat öner yazdı:bu yakıt işi bizide mahvetti,,,km de 30 kuruş.distribitör,buji,kablo,egzantirik zinciri,subap ayarı,20 -20 zerre degişiklik yok..şaka gibi işin garibi garibim şahini sattık az yakar diye bunu aldık..şahinle aynı yakıyoz şu an..

sen ne diyon ya okadar yakarmı hic ya senın gaz kacagı var yada radyatörde hava var ve regülatör tam ısınmıyor birde şunu kontrol et karbüratör ün havası cok kapalı

radyotörde hava yok,,damla su eksiltmiyor,,beyin ısınıyor,sıcak hava girişi kapalı,,direkt soguk hava alıyor...bui kablosu yan sanayiydi orjinalini taktım,,hava fitresi 6 aylıktı onu da degiştirdim,,,,tavsiye üzerine ...bilin bakalım ne ol du..sonuç daha çok yakmaya başladı...

büyük ihtimalle gaz ayarında bi ayarsızlık var anlaşılan ben sana anlatsam yapabilirmisin bilmiyorrumki
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti orhanfoto » 11 May 2011, 09:01

yok valla ramazan abi gazda yakıyo o kadar sehirdışı 25 kuruş yakıyo sehir içi yazdıgım gibi sanırım motoru bi rektifiye yaptırmam lazım
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat öner » 11 May 2011, 13:40

tarif edersen memnun olurum...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat öner » 11 May 2011, 13:41

tarif edersen memnun olurum...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ali Emre » 11 May 2011, 14:02

utanarak söylüyorum benim arabam km de 1 tl yakıyor!! tarabyadan yıldıza gittim geldim 45 tl benzin atmıştım tam bzm yokuşun orda benzin bitti! arabamda eksantrik gevşek, egzoz motor çıkışından patlak bide ayaamı gazdan çekince manyak bi ses geliyo bööle demit sürtünmesi gbi. cumartesi sanayiye gtcem bakalım noolcak. sömürdü resmen beni bu favom yaa. kuruttu beni! :x yardım lütfen
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

İleti orhanfoto » 11 May 2011, 15:26

uff 1 lira delirtir adamı ali kardeş sen bi tüp taktır abicim en iyisi adamın ocagına inçir agacı diker valla böyle sorun lar cıktık ca insanın araba hevesi de kacıyobe abicim su yakıtları bi düşürsek
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti ramazanünlü » 11 May 2011, 21:30

murat öner yazdı:tarif edersen memnun olurum...

murat yeni bir sayfa actım gaz ayarım budur diye ona bak orada paylaştım
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat öner » 23 May 2011, 12:57

ramazanünlü yazdı:
murat öner yazdı:
ramazanünlü yazdı:

büyük ihtimalle gaz ayarında bi ayarsızlık var anlaşılan ben sana anlatsam yapabilirmisin bilmiyorrumki

mutlu son...sonunda adam gibi bir usta buldum sübap artı avans ayarı yaptı ,,karbürotörün kapagını bile açmadı.aldıktan sonra arabayı tanıyamadım çekiş süper olmuş,araç bir vites yükselmiş,,boş depoya 2.400 den 20 tl lik gaz aldım...inanılmaz ama gerçek tam 116 km yol yaptım,şehir içi..1 litre lpg ile şehir içi 13.5 yol.........
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

İleti junior » 23 May 2011, 16:48

arkadaşlar ben karbüratorün borusu var ya sag far altındaki onun ucuna renoların karbüratorfanını baglamayı düşünüyorum o fan satılıyo hala renocularda .şayet bunu yaparsak dış havayı devamlı karbüratöre ufltmiş oluruz zaten termostatı da iptal etmişiz.
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti Balki, Burak » 23 May 2011, 17:18

Babacım 16V jip al sen aynı hesap :) Ama skodanın bu karburatorlu motorlarında var bırseyler benım Felicia aracımda cok yakardı. Ne yaptıysam ne ettıysem duzeltemedım bır turlu.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti ozantavsan » 23 May 2011, 17:27

En son subap ayarlarımı gözden geçirdim ,biraz daha ince ayar yaptım.Avansı daha önceleri ayarlamıştım.
Sonra test sürüşüne çıktım.Yolda aracı benzinde unuttuğumu sanarak lpg-benzin anahtarına baktım.Ama lpg de gidiyormuşum.Şu an benzinli gibi gidiyor.Depoyu doldurmuştum ,bitince bakalım yakıt sarfiyatında azalma olmuş olacakmı.Şu an keyfi çok iyi , 40 km şehirdışı yol yaptım bugün.Sürüş çok keyifliydi.Bu arada subap ince ayar sonrası gazıda kısmıştım biraz ,ona rağmen bu performans beni çok şaşırttı.2-3 defa gazı biraz biraz kıstım.

Subap şıkırtısı için külbürtör kapağının vidalarını biraz gevşelttim.Ama fazla değil ,yağ filan kaçırma ,yanlardan üfleme yok.Biraz faydası oldu gibi ,teyibi açmadanda sesi biraz daha az gibi geliyor.teyibin sesinide fazla açmam 3. kademe civarı subap sesi duyulmuyor gibi.Denemenizi öneririm.Fazla sıkılırsa bu da subap sesini arttırabiliyormuş.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti hakan48 » 23 May 2011, 21:51

ozantavsan yazdı:En son subap ayarlarımı gözden geçirdim ,biraz daha ince ayar yaptım.Avansı daha önceleri ayarlamıştım.
Sonra test sürüşüne çıktım.Yolda aracı benzinde unuttuğumu sanarak lpg-benzin anahtarına baktım.Ama lpg de gidiyormuşum.Şu an benzinli gibi gidiyor.Depoyu doldurmuştum ,bitince bakalım yakıt sarfiyatında azalma olmuş olacakmı.Şu an keyfi çok iyi , 40 km şehirdışı yol yaptım bugün.Sürüş çok keyifliydi.Bu arada subap ince ayar sonrası gazıda kısmıştım biraz ,ona rağmen bu performans beni çok şaşırttı.2-3 defa gazı biraz biraz kıstım.

Subap şıkırtısı için külbürtör kapağının vidalarını biraz gevşelttim.Ama fazla değil ,yağ filan kaçırma ,yanlardan üfleme yok.Biraz faydası oldu gibi ,teyibi açmadanda sesi biraz daha az gibi geliyor.teyibin sesinide fazla açmam 3. kademe civarı subap sesi duyulmuyor gibi.Denemenizi öneririm.Fazla sıkılırsa bu da subap sesini arttırabiliyormuş.

Ozan Bey Aracınıza Aldığınızdan Beri Kaç Kez Subap Ayarı Yaptınız? Yanlış Anlamazsanız Merak Ettimde :)
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti ozantavsan » 26 May 2011, 21:52

Estağfurullah ne yanlış anlaması.

İlk aldığım Bakımda usta yaptı , araba kötü oldu .
Sonra ilk ayarlamamı yaptım.
Sonra 1 yıl içinde 2 kez kontrol ettim ,

Şeytan kulağına kurşun şu an çok güzel çalışıyor.Tüm ayarları yerli yerine getirdim ,saat gibi oldu.Ama 1 yılımı aldı.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Önceki

Favorit & Forman