yağ eksiliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yağ eksiliyor

İleti silverline93 » 16 Tem 2007, 22:45

arkadaşlar daha dün arabanın yağı yerindeydi hattaa fazlası bile vardı bugun yağ eksilmiş baktım kaçan sızan yerde yok çıldırıcam arabayı çalıştırırken yağ lambasıda yanıyor ne yapmalıyım?

silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti driver » 16 Tem 2007, 22:55

Eğer 1 gün önce doluysa ve bugün lamba yakacak kadar boşalmışsa zaten keçelerden kaçırması mümkün değil.

Karter contası yerinde duruyormu onu bir kontrol ediniz.Gevşemiş ve düşmüş olabilir dolayısı ile yağ tamamen boşalmıştır.

Bir diğer konu ise benim de bir kez buna benzer bir şey başıma geldi.Yağı değiştirdim ve birgün sonra ölçtüğümde 1 gram bile yağ gelmedi çubuğa.Aracı part etmiş olduğum konumdan olabileceğini söyledi ustam.Aracı hareket ettirdim ve başka düz bir zemine park ettim.Süzülmesini bekleyerek ölçüm yaptım.O 1 gram bile yağ göstermeyen kontrol çubuğu yağı full olarak gösteriyordu.Hayret etsemde kabul etmekten başka şansım olmadı
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 17 Tem 2007, 00:29

[quote="silverline93"]arkadaşlar daha dün arabanın yağı yerindeydi hattaa fazlası bile vardı bugun yağ eksilmiş baktım kaçan sızan yerde yok çıldırıcam arabayı çalıştırırken yağ lambasıda yanıyor ne yapmalıyım?[/QUOTE]

Valla dün yerindeyse,kaçan sızan bir yağ da göremediyseniz veya yoksa yağ yerinde duruyordur merak etmeyin bence.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti aykuttasdelen » 17 Tem 2007, 05:38

valla o belli olmaz bazen yağ filtesi yerine iyi vira edilememiş oluyor, ya da başka bir şey oluyor. o nedenle ama dikkat edin motorunuz yanar sonuçları pahalıya patlar 
aykuttasdelen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Tem 2007, 14:06

[quote="driver"]...Karter contası yerinde duruyormu onu bir kontrol ediniz.Gevşemiş ve düşmüş olabilir dolayısı ile yağ tamamen boşalmıştır...[/QUOTE]

Karter contası düşmüşse, büyük bir ihtimalle zaten karterin kendisi de düşmüş demektir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti dupnisa » 17 Tem 2007, 14:57

aynısı geçenlerde basıma geldi.karter contasına baktırmanızı tavsiye ederim
dupnisa
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti driver » 18 Tem 2007, 22:33

conta yazmışım yağın boşaltıldığı yerin civatası yerine.
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 19 Tem 2007, 15:35

[quote="driver"]conta yazmışım yağın boşaltıldığı yerin civatası yerine.[/QUOTE]

Hah şimdi oldu o zaman.

Bir de o tapanın pulu vardır. Her söküldüğünde değiştirilmesi daha sağlıklı olur.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverline93 » 20 Tem 2007, 01:00

arkadaşlar bu sabah yağa baktım
yağ çubuğunun oratasındaydı yani herşey normaldi yağ bir yok oldu bir geldi araba yokuştada durmuyordu düz yoldaydı bu nasıl oldu şaştım kaldım?
silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 20 Tem 2007, 13:55

[quote="silverline93"]arkadaşlar bu sabah yağa baktım
yağ çubuğunun oratasındaydı yani herşey normaldi yağ bir yok oldu bir geldi araba yokuştada durmuyordu düz yoldaydı bu nasıl oldu şaştım kaldım?
[/QUOTE]

Motoru dudurur durdurmaz baktıysanız yağ seviyesine yanıltır sizi. Acaba bu şekilde mi baktınız?
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir