İkinci Bahar....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İkinci Bahar....

İleti semih10 » 13 May 2011, 14:08

Arkadaşlar baktım yeni araç alamıyorum, alsamda vergi,yakıt ve yedek parça olarak bundan ucuzu olmayacak bende arabamı sıfır yapıyorum.. Motor'un durumu gayet iyi zaten 7 ay evvel 2000 TL harcanarak ilk sahibi yaptırmış bende bugünlerde 4 amortisör,rot,rotiller,rot başları,salıncak demirleri,takozlar,aks takımlarını değiştirdim.Şimdi ise araç kaporta boyada.. Ön arka tamponları durumu iyidi biraç rötuş yapıldı ve yepyeni ön farlar ve arka stoplar alındı.. Ayrıca çelik jantları tesviyeden geçirilip boyanıyor ve 4 adette sıfır lastik aldım baya bi teferruata girdim sonu gelmiyor ha şunu da yapayım hadi olmuşken şunu da yapayım derken sanırım ortaya güzel bir araç çıkacak..Ayrıca tabanlar söküldü yeni döşeme ve araç içine yalıtım malzemesi ve altıda komple ziftlenmektedir. Heyecanla beklemekteyim. Çevremden karşı çıkanlarda oldu ancak bir o kadardahatta daha çok destek olanlarda oldu sonuçta küçük bir belde .. Yeni bir araca bozuk yollarda yazık olacağı ve gereksiz bir masraf olacağı kadar bu ekonomik şartlarda en azından 5-6 yıl binilebilecek hale getirmek en doğrusu diye düşündüm...

Eklentiler
IMG_0031.jpg
çalışmalar devam ediyor
IMG_0031.jpg (40.67 KiB) 1824 defa görüntülendi
IMG_0030.jpg
çalışmalar devam ediyor
IMG_0030.jpg (34.04 KiB) 1824 defa görüntülendi
IMG_0029.jpg
çalışmalar devam ediyor
IMG_0029.jpg (31.78 KiB) 1824 defa görüntülendi
IMG_0028.jpg
çalışmalar devam ediyor
IMG_0028.jpg (35.47 KiB) 1824 defa görüntülendi
favco.JPG
Önceki hali..
favco.JPG (84.78 KiB) 1824 defa görüntülendi
favcı2.JPG
Önceki hali..
favcı2.JPG (74.98 KiB) 1824 defa görüntülendi
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti alwaysloser » 13 May 2011, 20:21

herşey güzel olmuş ama o panjur yerine lx panjuru takılsaymış daha ii olurmuş birde aracı düşürmen lazım biraz da olsa ve sis farları ve tampon altı karşık cam filmi
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti semih10 » 13 May 2011, 22:22

ön panjurun logosunu iptal ettiriyorum düz zemin olacak, marşpiyer düşünüyorum fakat biraz kararsızım sade olsun diyorum ama bilmiyorum ne yapıcam ön tampon altına karlık buldum lx'den çıkma.. aslında gözüme hoş görünmeyen ön tekerlekle ön çamurluk arası çok mesafeli çok kaba duruyor onada artık bi çözüm bulucaz..
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti burak mysterio » 13 May 2011, 22:22

aynen o panjur %100 değişmesi lazım yoksa ben geçirmem :D araba temiz maşaallah kazasız belasız bende yapacm bizim favoya bi güzellikte para lazım fırsat kolluyom :D
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti semih10 » 13 May 2011, 22:25

burak mysterio yazdı:aynen o panjur %100 değişmesi lazım yoksa ben geçirmem :D araba temiz maşaallah kazasız belasız bende yapacm bizim favoya bi güzellikte para lazım fırsat kolluyom :D

Allah razı olsun hepimize kazasız belasız işallah.. Panjurun logo iptali yapıcam birde xenon nasıl gider onu düşünüyorum bu kadar olduktan sonra xenon istiyor fakat tamamen duygusal artık ayırdığım bütçenin baya üstüne çıktım açıkçası kasar artık:)
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti Crzyboy » 13 May 2011, 22:54

Logo iptalini o panjura yapmayın LX panjuruna yapın Benim aracımda 135L ön tarafı LX yaptım komple sadece su fıskıyelerim yok

[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti semih10 » 13 May 2011, 23:06

hakikaten güzel olmuş daha bir şık durmuş ama beyaz renkte daha güzel duruyor bordo renkte aynı havayı verirmi acaba...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti burak mysterio » 13 May 2011, 23:20

erhan abi face de bi kabul etmedin beni ya kırıldım valla :(
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 14 May 2011, 17:24

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti burak mysterio » 14 May 2011, 19:43

pandizot çok göçmüş abi yaa
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 14 May 2011, 21:44

semih10 yazdı:Arkadaşlar baktım yeni araç alamıyorum, alsamda vergi,yakıt ve yedek parça olarak bundan ucuzu olmayacak bende arabamı sıfır yapıyorum.. Motor'un durumu gayet iyi zaten 7 ay evvel 2000 TL harcanarak ilk sahibi yaptırmış bende bugünlerde 4 amortisör,rot,rotiller,rot başları,salıncak demirleri,takozlar,aks takımlarını değiştirdim.Şimdi ise araç kaporta boyada.. Ön arka tamponları durumu iyidi biraç rötuş yapıldı ve yepyeni ön farlar ve arka stoplar alındı.. Ayrıca çelik jantları tesviyeden geçirilip boyanıyor ve 4 adette sıfır lastik aldım baya bi teferruata girdim sonu gelmiyor ha şunu da yapayım hadi olmuşken şunu da yapayım derken sanırım ortaya güzel bir araç çıkacak..Ayrıca tabanlar söküldü yeni döşeme ve araç içine yalıtım malzemesi ve altıda komple ziftlenmektedir. Heyecanla beklemekteyim. Çevremden karşı çıkanlarda oldu ancak bir o kadardahatta daha çok destek olanlarda oldu sonuçta küçük bir belde .. Yeni bir araca bozuk yollarda yazık olacağı ve gereksiz bir masraf olacağı kadar bu ekonomik şartlarda en azından 5-6 yıl binilebilecek hale getirmek en doğrusu diye düşündüm...

boyayı kaca yaptırdın
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti semih10 » 14 May 2011, 22:02

ramazanünlü yazdı:
semih10 yazdı:Arkadaşlar baktım yeni araç alamıyorum, alsamda vergi,yakıt ve yedek parça olarak bundan ucuzu olmayacak bende arabamı sıfır yapıyorum.. Motor'un durumu gayet iyi zaten 7 ay evvel 2000 TL harcanarak ilk sahibi yaptırmış bende bugünlerde 4 amortisör,rot,rotiller,rot başları,salıncak demirleri,takozlar,aks takımlarını değiştirdim.Şimdi ise araç kaporta boyada.. Ön arka tamponları durumu iyidi biraç rötuş yapıldı ve yepyeni ön farlar ve arka stoplar alındı.. Ayrıca çelik jantları tesviyeden geçirilip boyanıyor ve 4 adette sıfır lastik aldım baya bi teferruata girdim sonu gelmiyor ha şunu da yapayım hadi olmuşken şunu da yapayım derken sanırım ortaya güzel bir araç çıkacak..Ayrıca tabanlar söküldü yeni döşeme ve araç içine yalıtım malzemesi ve altıda komple ziftlenmektedir. Heyecanla beklemekteyim. Çevremden karşı çıkanlarda oldu ancak bir o kadardahatta daha çok destek olanlarda oldu sonuçta küçük bir belde .. Yeni bir araca bozuk yollarda yazık olacağı ve gereksiz bir masraf olacağı kadar bu ekonomik şartlarda en azından 5-6 yıl binilebilecek hale getirmek en doğrusu diye düşündüm...

boyayı kaca yaptırdın

Kaporta boyası 1.200 TL. ye fırın boya oluyor..Toplamda 1.900 TL harcandı artık son zaten yoksa sınırı yok.. (lastikler alt takımlar iç yalıtım alt zift dahil)Bineceğim için yaptım işte..
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti ramazanünlü » 14 May 2011, 22:27

semih cok güzel olmuş allah belesız kazasız binmek nasip etsin çok güzel olmuş bende boya yaptıracagım
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti semih10 » 14 May 2011, 23:20

ramazanünlü yazdı:semih cok güzel olmuş allah belesız kazasız binmek nasip etsin çok güzel olmuş bende boya yaptıracagım

Ramazan Allah razı olsunda cümlemize kazasız belasız binmeyi nasip etsinde benim araç daha çıkmadı daha olmadı 10 günü daha var;) resimleri paylaşıcam Allah izin verirse..
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti cihanne » 15 May 2011, 12:12

Abi resimlerin altındaki açıklamaları okumuyormusunuz? Adam eski fotoları koymuş, yeni sanıyorsunuz. Yeni boyanmış araba böyle mi olur.. Cincik gibi yanar.. Bir iki hafta sonra görün siz resimleri...
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihan ÜRÜT
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Felicia GLX 1.3 MPi

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi