Favorit'im benzinde çalışıyor fakat gazda çalışmıyor...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit'im benzinde çalışıyor fakat gazda çalışmıyor...

İleti Kutay ALBAYRAK » 16 May 2011, 20:59

Öncelikle konuya cevap yazacak herkese teşekkür ederim.94 model favorit lx aracım dün gazda gayet güzel çalışırken bugün (üstüne üstlük muayeneye girdiği gün olmasına rağmen) çalışmıyor.Benzinde vuruntulu çalışıyordu o da benzin ayarı tam yapılmamış olduğu içindi.Yakın zamanda araçta conta değişti sahte antifiriz yüzünden çürüme yapmış...Radyatörün fan müşürü değişti başka hiçbir aksam değişmedi.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir dersiniz? Babamın ustası aldesa lpg beyninden derken benim ustam beyin iyi demişti.Acaba sorun beyinde mi dersiniz?

Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutay ALBAYRAK
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit

İleti Kutay ALBAYRAK » 18 Tem 2011, 03:01

Başına gelecek diğer arkadaşlar için konuyu yeniden gündeme getiriyorum sorunum halloldu araçta lpg tankında ve öndeki gaz kesiciler arızalı olduğundan araç lpg'yi çalışmıyor olsa dahi atıyormuş sonuç olarak araçta lpg kalmayınca çalışmıyormuş sadece lovato gaz kesici takıp sorunum halloldu kırk liraya maloldu bana tankın oradaki gaz kesicinin içi resmen kurum dolmuş nasıl şey hala anlamış değilim hava püskürtüp temizleyince çalıştı.

Aklınızın bir köşesinde bulunsun benzinde çalışıp da gazda çalışmazsa kontrol ederken aklınızda gaz kesiciler de olsun çünkü iki usta lpg şamandıradan kaçırıyor demişti az daha bana lpg sisteminde büyük masraflar yaptıracaklardı.İşin çözümü iyi usta,forumda sık sık denildiği gibi.İşinden anlayan işine karşı saygısı olan insan bulmak...
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 18 Tem 2011, 10:39

hayırlı olsun diyelim o zaman. allah başka dert vermesin. yalnız konuyu mayısta açmışsınız. sorununuzu ne zaman çözdünüz. yoksa 2 aydır stresli bir hayatmı yaşadınız :)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti Kutay ALBAYRAK » 18 Tem 2011, 12:21

Herkes kadar stresli olsa gerek Haklısınız aslında sorunu çözdükten sonra hemen paylaşmak gerekliydi ama ne yapalım kader diyelim bugüne nasipmiş Şakası bir yana hemen yaptırmadım zaten aracı sorunu bulmak adam gibi ustayı bulmak bir aya yakın sürdü haftasonundan haftasonuna ilgilenince...Ancak geri kalan bir ay da benim ihmalim suçumu kabul ediyorum...

(Karar verildi sanığın 24 ay ağırlaştırılmış hapsine...Ekmek yemek yok çakal herife atın içeri...)
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir