Motordan ıslık sesi gibi bir ses gelmeye başladı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motordan ıslık sesi gibi bir ses gelmeye başladı?

İleti kemalyazici » 18 May 2011, 22:45

Merhaba forum dostları. başıma gelen yeni bir olayı sizlerin bilginize sunuyorum. Motor çalıştıkdan 5 dk sonra ıslık sesi gibi bir ses gelmeye başlıyor. sesi rolantide çalışırken bazen yapıyor bazen kesiyor kafasına göre. çok az gaz verince de bazen yapıyor. sesin tarif etmesi o kadar zor ki böyle yeni arabalarda hidrolik direksiyonlularda direksiyonularda direksiyonu çevirince bir ses gelir . Vallahi nasıl tarif edeyim bilemedim. ses aracın sağ tarafından geliyor dinledim iyice. ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum Allahtan hayırlısı diyip bu konuda daha önceden bilgisi olanlar varsa paylaşımlarını bekliyorum.1993 forman arac benzinli. herkese iyi günler

Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

İleti adilektasli » 19 May 2011, 09:57

Triger kayışı, devrdaim pompası gibi aklıma geldi.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti burak mysterio » 19 May 2011, 11:47

3-4 saniye de bir oluyorsa muhtemelen hortum çatlak ve benzın kaçırıyor 5 gün önce aynı olay bana da oldu çünkü dikkat edin
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti babaforman » 19 May 2011, 12:04

şarj dinamosu yapabilir kayışıda sertleşmiş olabilir kayışı ıslatıp dene sesi kesiyorsa değiştir
babaforman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: nejdet gün
Nereden: Sinop
Arabanız: forman

İleti junior » 19 May 2011, 20:26

kemalyazici yazdı:Merhaba forum dostları. başıma gelen yeni bir olayı sizlerin bilginize sunuyorum. Motor çalıştıkdan 5 dk sonra ıslık sesi gibi bir ses gelmeye başlıyor. sesi rolantide çalışırken bazen yapıyor bazen kesiyor kafasına göre. çok az gaz verince de bazen yapıyor. sesin tarif etmesi o kadar zor ki böyle yeni arabalarda hidrolik direksiyonlularda direksiyonularda direksiyonu çevirince bir ses gelir . Vallahi nasıl tarif edeyim bilemedim. ses aracın sağ tarafından geliyor dinledim iyice. ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum Allahtan hayırlısı diyip bu konuda daha önceden bilgisi olanlar varsa paylaşımlarını bekliyorum.1993 forman arac benzinli. herkese iyi günler

biri turbo taktırmış olmasın:D
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti gkmn » 19 May 2011, 23:53

Motor ısındıktan sonra yani fan açılınca geliyorsa bağzen benim radyatörün fanı yapıyordu üzerindeki küçük delikten makine yağı koyuyordum az bişey kesiliyor.
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti talih » 20 May 2011, 10:08

benim forman danda aynı ses geliyordu.çok ince tiz sesi .şanzıman bilyaları değişti.
talih
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tuncay satan
Nereden: Zonguldak
Arabanız: forman

İleti kemalyazici » 20 May 2011, 11:51

teşekkür ederim cevaplar için arkadaşlar. dediğiniz yerlere bir göz atacağım umarım çok masraf açacak birşey değildir. birde izmirdeyim burda gidecek tanıdık bildik ustada yok o yüzden sanaayiye gitmeye çekiniyorum. ankarada olsam şimdiye halletmiştim.
jinuor : aynen dediğin gibi kardesim turbolu sanki araba:)
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Arabanız: skoda forman lx

İleti hazeza70 » 20 May 2011, 13:46

slm kemal arkadaşım çiğli ata sanayinde erol usta var ii bir esnaf istersen git ona derim.
hazeza70
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ibrahim yılmaz
Nereden: İzmir
Arabanız: favorit

İleti bozkurt_51 » 09 Tem 2011, 01:22

şarj dinamosunun bilyasından veya egzoz flanşından yapabilir o ıslık sesini.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Arabanız: favorit 136L

İleti hurkal » 25 Şub 2015, 22:34

kemalyazici yazdı:Merhaba forum dostları. başıma gelen yeni bir olayı sizlerin bilginize sunuyorum. Motor çalıştıkdan 5 dk sonra ıslık sesi gibi bir ses gelmeye başlıyor. sesi rolantide çalışırken bazen yapıyor bazen kesiyor kafasına göre. çok az gaz verince de bazen yapıyor. sesin tarif etmesi o kadar zor ki böyle yeni arabalarda hidrolik direksiyonlularda direksiyonularda direksiyonu çevirince bir ses gelir . Vallahi nasıl tarif edeyim bilemedim. ses aracın sağ tarafından geliyor dinledim iyice. ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum Allahtan hayırlısı diyip bu konuda daha önceden bilgisi olanlar varsa paylaşımlarını bekliyorum.1993 forman arac benzinli. herkese iyi günler

Merhaba,

Aracım Getz 1.3 GLS (benzinli) ve bu sorunun aynısını ben de şu anda yaşıyorum.

Triger seti, direksiyon gergi bilyası ve hidrolik yağı değişti, birkaç bakım daha yaptığını ifade etti servis ve 550 TL'ye mâl oldu. Ben de sorun zaten düzeldi diyerek eve geldim ve garajdayken fark ettim ki yine ses gelmeye başlamış. Şu an servise para yedirerek sorunu çözmek için çabalıyorum.

Keşke bulduğunuz çözümü buraya da yazsaymışsınız.
hurkal
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Hyundai Getz

İleti toyota » 25 Şub 2015, 23:21

hurkal yazdı:

Merhaba,

Aracım Getz 1.3 GLS (benzinli) ve bu sorunun aynısını ben de şu anda yaşıyorum.

Triger seti, direksiyon gergi bilyası ve hidrolik yağı değişti, birkaç bakım daha yaptığını ifade etti servis ve 550 TL'ye mâl oldu. Ben de sorun zaten düzeldi diyerek eve geldim ve garajdayken fark ettim ki yine ses gelmeye başlamış. Şu an servise para yedirerek sorunu çözmek için çabalıyorum.

Keşke bulduğunuz çözümü buraya da yazsaymışsınız.

o ses varken freni bir kaç pompalarmısınız değişme var mı yazın.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti phenomx3 » 26 Şub 2015, 01:08

SAGDAN GELEN BU SES, DEVİRDAİM YADA ŞARJ DİNAMOSUNDAN OLABİLİR. BELKİ DE HAVA HORTUMUNDA YADA HAVA FİLTRE KUTUSUNDA YIRTIK DELİK FALAN.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti hurkal » 26 Şub 2015, 21:53

toyota yazdı:o ses varken freni bir kaç pompalarmısınız değişme var mı yazın.

Hayır, hiçbir değişiklik yok.
hurkal
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Hyundai Getz

İleti hakanerdogan » 27 Şub 2015, 02:22

Alternatör kayışır be yav.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Favorit & Forman