satın alırken

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

satın alırken

İleti cemegemen » 30 Nis 2006, 17:52

selam.bir akrabamdan 91 model favorit almayı düşünüyorum.araba daha 45000 de ancak akrabamın götürdüğü servis 'abi arabayı sat 2-3 sene içinde elinde kalır demiş'eğer alırsam ilk arabam olacak.araba temiz kullanılmış ama zaman faktörü de var tabi.ne dersiniz?

kolay gelsin

cemegemen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 30 Nis 2006, 22:27

Düşen otomobil fiyatları ve tüketicinin artan konfor talebi gözönüne alındığında bırakın 91 model favoriti 2000 model felicia bile 2-3 sene sonra rahatlıkla elinizde kalabilir.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti cemegemen » 01 May 2006, 01:38

kolay gelsin.bi yanlış anlaşılma olmuş sanırım.servis'araba ekonomik ömrünü tamamlamış.sana masraf çıkarmaya başlar'anlamında söylemiş.almayı düşünüyorum çünkü piyasa fiyatının altında alacağım(3750 ytl gibi)arabada şu anda sorun yok(kalorifer hariç.onunda çözümünü forumda okudum)haftaya getirmeye gideceğim büyük ihtimalle.kaloriferi ne kadara yaptırabilirim.önerebileceğiniz servis varmı?(not:beylikdüzünde oturuyorum)
cemegemen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 01 May 2006, 02:20

Kalöriferin radyatöründe sorun vardır büyük ihtimalle korozyon yapmıştır kireçlenmiştir içinden su geçmiyordur bu yüzdende ısıtamıyordur. Pahalıya malolucak bir parça olduğunu düşünmüyorum. Anadolu yakasında özel servis önerebilirim ama beylikdüzünde olduğun için sana uzak kalır gelmek istemezsin. Sefaköyde ferhat otomotiv var skoda yetkili servisi orayı önerebilirim dürüst insanlardır ama fiyatlar yetkili servis fiyatı olacağından piyasaya göre belki bir miktar yüksek gelebilir http://www.ferhatotomotiv.com.tr/iletisim.htm
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti cemegemen » 03 May 2006, 23:16

tekrar kolay gelsin.

sizce bu arabanın ortalama değeri nedir?91 model favorit.45000 kmde sadece 1 kazası var onda da radyatör değişmişti.kaloriferini yazmıştım.onun dışında 1 sorunu yok.şimdiden teşekkür ederim.

cemegemen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 05 May 2006, 02:11

www.arabam.com www.sahibinden.com www.araba.com gibi ikinciel sitelerinde aracınızın modelinde araç arayarak piyasa fiyatları hakkında fikir edinebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yalçın » 31 Tem 2006, 18:43

skoda durduğu yerde daha problem çıkarır iye okumuştum ama 45 000 orjinalse kaçırma ama benim tavsiyem alman malı 93 94  üzeri alabiliyorsan daha iyi olur
yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kenan » 10 Ağu 2006, 19:20

kardeş bende 90 model favorit var taş gibi çelik jant motor çok iyi kazasız 4,500 gibi satmayı düşünüyorum çünkü bana yetmiyo yük yükleyebileceğim araba lazım bana o yüzden satıcam ilgilenirsen resminide yolluyorum

kenan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cemegemen » 18 Ağu 2006, 22:49

Herkese Selam
Teşekkür ederim ama arabayı aldım.(Yine de benden sonra fabrikada Skoda almak isteyenler arttı.Arabayla ilgili detaylı bilgi ve telefon yada email verebilirsen arkadaşlara iletirim.)
 Hatta ilk arızamı yaptım diyebilirim.Yolda giderken debriyaj boşa çıktı ve araba viteste kaldı.Motor çalışmazken vites geçiyor ama çalışırken geçmiyor.
 Sevgili admin umarım avrupa yakasında da önerebileceğin özel bir servis vardır.

cemegemen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 19 Ağu 2006, 00:05

Malesef avrupa yakasında hiçbir servise gitmedim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti idinc » 07 Şub 2007, 14:49

Merhabalar kenan,.
Nesen bol olsun.

Araba hakkinda bilgi verebilir misin?
Kaporta/sase hakkinda?
Motor hakkinda?
Fiyat hakkinda?

Bir aya kadar favorit veya formen alacagim araba arastiyorum.

Tesekkurler.

ihsandinc@gmail.com

[quote="kenan"]

kardeş bende 90 model favorit var taş gibi çelik jant motor çok iyi kazasız 4,500 gibi satmayı düşünüyorum çünkü bana yetmiyo yük yükleyebileceğim araba lazım bana o yüzden satıcam ilgilenirsen resminide yolluyorum

[/QUOTE]
idinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 09 Şub 2007, 14:01

[quote="cemegemen"]Herkese Selam
Teşekkür ederim ama arabayı aldım.(Yine de benden sonra fabrikada Skoda almak isteyenler arttı.Arabayla ilgili detaylı bilgi ve telefon yada email verebilirsen arkadaşlara iletirim.)
 Hatta ilk arızamı yaptım diyebilirim.Yolda giderken debriyaj boşa çıktı ve araba viteste kaldı.Motor çalışmazken vites geçiyor ama çalışırken geçmiyor.

[/QUOTE]

Avrupa yakasında Topkapı Akınsal Sanayi Sitesi' ndeki Sağlam-İş Oto' yu öneririm. Skoda yetkili servisi olarak çalıştılar bir dönem. Telefonu (212) 481 89 33. Ufuk Usta ile görüşürseniz yardımcı olacaktır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti driver » 27 Şub 2007, 05:20

[quote="cemegemen"]Herkese Selam

[/QUOTE]

Debriyaj halatı kopmuş,çok büyük bir problem değil fazla bi masraf açmaz başına.geçmiş olsun
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir