Subap sesi çok azaldı.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Subap sesi çok azaldı.

İleti ozantavsan » 02 Haz 2011, 10:14

Daha önce bahsetmiştim.Külbürtör kapağını çok sıkmanın subap sesini arttırabileceğini.

Kapağk vidalarını gevşelttikten sonra subap sesinde bir miktar azalma olmuştu.Bir süre böyle kullandım
Dün akşam avansı 2mm kadar arttırdım.Aracın çalışma sesi azaldı.Rolantide daha tatlı bir ses .
Teybi filan açmadım sesi dinlemek için.Ön iki camıda açtım.Subap sesi eskiye nazaran o kadar hafifki hayret ettim.
Teybi açmadan 12 km yaptım , arası sıra yavaşladım ,bazen hızlandım.Bazen düşük viteste biraz yüklendim , bazen düşük devir yüksek vites yaptım.Eski subap sesi yooookkkkk....

Bunda etken daha önce subapları gözden geçirmem.Bunun sonrasında ses devam ediyordu.
Subap yayları ve üst kısımları biraz temizleyip 20/40 yağ ile yağlamıştım.Ses devam ediyordu.
Külbürtör kapağı vidalarını gevşelttim .Ses biraz azaldı.
Avansı biraz arttırınca ,ses çokmu çok azaldı .Var yok arası.

(Subap ayar) + Külbürtör kapağı fazla sıkmama + avans = az subap sesi.

Akşam ne kadae sessiz çalıştığını konuşuyorduk hanımla ,nazar değdi.El frenini çekmeyi unutunca olanlar oldu
: )

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti hetepe » 02 Haz 2011, 10:55

Yenge ne biçim kızıyordur sana...''nerden aldı bu favoriti, bizi unuttu'' diye.. :lol:
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ozantavsan » 02 Haz 2011, 11:16

yok ,Hanım'ın öyle şeyi yoktur.PAzar günüde çalıştığından ben rahat rahat favomla vakit geçiriyorum.
O asıl , teknik çalışmalar , elektronik ,hidrojen gibi çalışmalarım nedeniyle bilgisayar odamın sürekli sdağınık olmasından şikayetçi :)
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi