forum forum dolaşmayın yakıttan şikayt edenler buyursun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

forum forum dolaşmayın yakıttan şikayt edenler buyursun

İleti sekoseko » 02 Haz 2011, 12:36

arkadaşlar yakıt için herkes bişeyler diyor ama çözüm şu şunu yapın işte düştü diyen varmı? yok 1 senedir gitmediğim tamirci taktırmadığım salak saçma şeyler hepsi boş.
Çözüm çok basit adam gibi tamirci adam gibi işini yapan usta

1 yıldır motor ve gaz üzerine harcadığım paranın haddi hesabı yoktu takii bir müşterimin beni bir gazcıya yönlendirene kadar hatta yeminliydim arabam 350 bin yakıyodu ama yeminliydim tamirciye gitmeyecektim.
müşterim beni kartal sanayide sunar lpg ye götürdü
adam
1 2 adım işlem yaptırdı

öncelikle karbüratör alttan hava alıyor onu kesmeniz lazım karbüratörcüye götürün o havayı kessin dedi
( aynı şeyden şüpheleniyorsanız aracınız gitmiyorsa araç çalışırken karbüratörün tam alt kısmına bir su sıkın saç spreyi kutusundan mesela su sıktığınızda stop ediyorsa hava alıyor demektir alt takozu değiştireceksiniz dikkat edin metal olandan taktırın)
ama ben burdaki şerefsiz karbüratörcüye her gidişimde 50 60 tl harcıyordum bu seferde gidecem ama boşuna diyordum.
gittim yaptırdım alt takoz değişti 80 lira verdim

sonra gazcıya geri gittim. hafif gaz verdi bir titreme vardı gösterdi motorcuya git bu titremeyi göster
subap ayarı çok sıkı düşürsün dedi onada gittim 25 tl verdim geldim
sonra tekrara lpg ciye igttim adam dediki lpg beyni ayar tutmuyor demişmesi lazım ne kadar dedim 80 lira atıker dedi değiş dedim

bu dakikaya kadar hiçbirşeye inanmıyordum fakat onu taktı gidip gaz aldım araçta inanılmaz bişey oldu eskiden gitmiyordu araç şimdi uçuyor.hatta tekrar adama gidip dedimki bak abi bu araba uçmaya başladı gözünü seveyim çok yakmasın dedim oda dediki bu böyle gidecek zaten istersen kısayım ama araç gitmez dedi.sen böyle kullan dedi
aracı fulledim 80 lira aldı
eskiden fulleyince 228 giderdi şimdi fulledim 340km gitti.inanamadım ama araç uçuyor resme gazda
rolanti ayarı muhteşem sabah tek marş araç çalışıyor devir hep aynı araçta ses yok nerdeyse.

uzun lafın kısası
karbüratör hava almayacak alttan takoz değişti komple temizlendi 80tl
subap ayarı 25 tl
gaz beyni 80 lira
sonra araç muhteşem oldu

aynı şikayeti olanlar istanbul anadolu yakasında sunar lpg kartal sanayide oraya gidip yardım istesinler işlerini iyi yapıyorlar.Allah razı olsun onlardan.

wWw.SkodaFavorit.org
sekoseko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seko
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti sekoseko » 02 Haz 2011, 12:42

bu arada yazıma benzin ile ilgili bişey yazmayı unutmuşum.Araç şu an lpgde uçuyor.Benzine dün geçtim bakim nasıl diye, çok iddaa lı konuşuyorum benzinde kapışamicaniz araç yok ilk kalkışta resmen aracın burnu havalanıyor.Herşey iyi ustada iyi arayarda saklıymış.
wWw.SkodaFavorit.org
sekoseko
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 02 Haz 2011, 12:46

Haklısın ,senin adına çok sevindim.Senin işlemlerinde bir tek değişmeyen lpg beyni var benim.
Karbüratörüm ekstar hava almıyor
Subap ayarların tam
Aracım performansı iyi
Tüm bakımlar tam
Motor iyi durumda
Dediğim gibi değişttirmediğim bir tek BRC lpg beyni kaldı.O değiştiğinde fark olacağı konusunda şüphelerim var.
Çünkü BRC lpg beyninden memnunum hiç sorunu yok .
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti sekoseko » 02 Haz 2011, 15:32

hocam sabahları çalışırken zorlanıyorsa devir rolantide sürekli farklıysa son olarak gidip makinaya bağlatın değerler sürekli değişiyorsa sorunludur.
Fakat Atıker iyidir ben taktırdım çok güzel.tavsiye ederim.
wWw.SkodaFavorit.org
sekoseko
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 02 Haz 2011, 15:41

Keşke böyle aksaklıklar olsa beyinde ,hemen değiştiririm.Meret saat gibi çalışıyor , ne performans düşüklüğü ,ne tekleme ,ne rolantide düzensizlik ,hiçbiri yok.Saat gibi............
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ramazanünlü » 03 Haz 2011, 11:18

senin adına sevindim ozan güle güle bin aslında bu yakıtla olan başlıkları okumuyorum ama sen yazınca merak ettim inşaallah düzelmiştir
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti canfezzz » 04 Haz 2011, 20:38

atiker beyinleri ben kimseye tavsiye etmiyorum atiker sadece reklam yapıyo en çabuk bozulan beyindir atiker hemen hemen herkez diyafram bozuluyo die atikeri bırakıyor...:(
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti bekocan » 09 Haz 2011, 12:19

ozantavsan yazdı:Haklısın ,senin adına çok sevindim.Senin işlemlerinde bir tek değişmeyen lpg beyni var benim.
Karbüratörüm ekstar hava almıyor
Subap ayarların tam
Aracım performansı iyi
Tüm bakımlar tam
Motor iyi durumda
Dediğim gibi değişttirmediğim bir tek BRC lpg beyni kaldı.O değiştiğinde fark olacağı konusunda şüphelerim var.
Çünkü BRC lpg beyninden memnunum hiç sorunu yok .

senin sorun disbürotürde paran varsa yenisini altak yoksa ayar tutturmaya bak sorun ateşleme sorunu
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Arabanız: 93 favorit

İleti ozantavsan » 09 Haz 2011, 12:38

Ateşleme sorunu olan araç bunu belli eder.Tekler ,stop eder ,zor çalışır vesaire....

Aracımda hiçbir çalışma aksaklığı yok ,performans kaybı yok.
Benzinde de , lpg de de zehir gibi.
Distribütörüm sağlam , Elektirik sistemim sağlam.
Elektririk değerlerini , topraklamasını herşeyini daha yeni ölçtüm , hiçbir sorun yok
Distribütörü değiştirsem hiç değişiklik olmaz , çünkü çalışma ve gücünde sıkıntı yok.
Yakın zamanda benzinde sarfiyatı ölçeceğim.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bekocan » 09 Haz 2011, 20:10

ozantavsan yazdı:Ateşleme sorunu olan araç bunu belli eder.Tekler ,stop eder ,zor çalışır vesaire....

Aracımda hiçbir çalışma aksaklığı yok ,performans kaybı yok.
Benzinde de , lpg de de zehir gibi.
Distribütörüm sağlam , Elektirik sistemim sağlam.
Elektririk değerlerini , topraklamasını herşeyini daha yeni ölçtüm , hiçbir sorun yok
Distribütörü değiştirsem hiç değişiklik olmaz , çünkü çalışma ve gücünde sıkıntı yok.
Yakın zamanda benzinde sarfiyatı ölçeceğim.

sıkıntın yakıt fazlasımı senin ne kadar yakıyorsun daha detaylı yazarmısın aracın performansının çokiyi olması gaz ayarın fazlaolması karbüratörün fazla açıkolması buna takip karbürötürün hava kanalının yeterince açık olmaması anlamı çıkabiir bu şekilde arac zehir gibi çeker ama yakıtı ölçmek lazım
birde disbirotör ateşleme oranını nasıl öltürebiliyorsun yaklaşık 10bin volt tahminin çıkarıyor burda bir yanlışın var bunu ölçecek ölçü aleti kullanıyormu ustan dısbiratör içindeki mıklatıs tam merkezli olmasa ateşleme oranı düşer bunu kimse anlayamaz ancak ölçü aleti anlar.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti canfezzz » 14 Haz 2011, 15:01

bekocan aracı kime götürüyosun bakıma ankarda ......?
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti ozantavsan » 14 Haz 2011, 15:37

Ateşleme sisteminin sorunsuz olduğunu tespit için sadece ateşleme bobin voltaj çıkışını çlçmek yeterli değildir.Bu nedenle ilk linki dikkatlice inceleyin.Ölçüm tekniğini burada görebilirsiniz.

http://cygm.meb.gov.tr/modulerprogramla ... mleri1.pdf

http://www.obitet.gazi.edu.tr/obitet/at ... _rapor.htm

http://cevatsenyuz.blogcu.com/elektroni ... ri/1202381

http://www.izafet.com/soru-cevap-bolumu ... sleme.html
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bekocan » 20 Haz 2011, 23:12

canfezzz yazdı:bekocan aracı kime götürüyosun bakıma ankarda ......?

abicim henüz bir ustam yok hala ben kurcalıyorum iyi bir usta bulursan bana da ver
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat öner » 28 Haz 2011, 09:14

alt takozu bende degiştirdim metal olanıyla...yakıtta ciddi fark oldu 280 lerden 235 e düştü..şehir içi 1 litre gaz 9.8 km yaptı ...yalnız rolanti gine dengesiz..ama takoz olayı fark ettirdi hem çekiş arttı hem yakıt düştü..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti ramazanünlü » 28 Haz 2011, 09:59

murat öner yazdı:alt takozu bende degiştirdim metal olanıyla...yakıtta ciddi fark oldu 280 lerden 235 e düştü..şehir içi 1 litre gaz 9.8 km yaptı ...yalnız rolanti gine dengesiz..ama takoz olayı fark ettirdi hem çekiş arttı hem yakıt düştü..

murat aynı proplem bendede var nasıl yaptıgını anlatsanda bende yapsam şunu zahmet olmassa eger birde metal olanıyla degiştirdim diyorsun bunu yaptırdınmı yoksa satılıyormu bu
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti HASSAN » 28 Haz 2011, 10:47

ramazanünlü yazdı:
murat öner yazdı:alt takozu bende degiştirdim metal olanıyla...yakıtta ciddi fark oldu 280 lerden 235 e düştü..şehir içi 1 litre gaz 9.8 km yaptı ...yalnız rolanti gine dengesiz..ama takoz olayı fark ettirdi hem çekiş arttı hem yakıt düştü..

murat aynı proplem bendede var nasıl yaptıgını anlatsanda bende yapsam şunu zahmet olmassa eger birde metal olanıyla degiştirdim diyorsun bunu yaptırdınmı yoksa satılıyormu bu

bu alt takoz parçacılarda satılır,ben üç sene önce değiştirdim 10 tl idi pahallı bir parça değil metal olan kısmı karbüratöre bağlanan boğaz kısmı sıcaktan etkilenmesin diye herhalde üstü yine kauçuk kaplı,eskiyince ordan hava alıyor arabanın bütün ayarları sapıtıyor ve çok yakmaya başlıyor,ben değiştirdiğimde hem yakıt düştü hem araba serileşti
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti bekocan » 28 Haz 2011, 21:09

ramazanünlü yazdı:

ramazan kardeş alt takoz karbratörün en altındaki conta yani manifot bağlantı yerindeki ahtapot ayrımlı yer ve karbratörün kendisinin tam bağlandığı yer kalınlığı yaklaşık 4mm gibi kalıntıkta içi sanki demir ama plastik kalın conta gazlı araçlarda bu conta aslında senede bir değişmesi lazımmış
bende yeni değiştirdim demirini aldık tabiki demirin altına ve üstüne kılıngirik conta kondu
contalarıyla beraber 30 tl ye aldım bence sen yenisini alma komple sök karbratörü o parçanın altına ve üstüne ısıya dayanaklı conta kes koy tamamdır boşa para verme
karbratörü manifor hava cıkışına bağlayan en alttaki dikdörtgen conta
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir