FAN Müşürünü değiştirdim hala kafasına göre açılıyor YARDIM!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAN Müşürünü değiştirdim hala kafasına göre açılıyor YARDIM!

İleti golgetolga » 03 Haz 2011, 23:24

FAN Müşürünü 2 S kez değiştirmeme rağmen fan kafasına göre açılıyor neden böyle yapıyor bilmiyorum şimdilik içerdeki manuel düğme ile idare ediyorum ama canım sıkkın YARDIM!!! şimdiden teşekkür ederim...

Kullanıcı avatarı
golgetolga
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tolgahan baş
Nereden: Sakarya
Arabanız: Favorit silver line glx

İleti bulo28 » 03 Haz 2011, 23:48

yedek su deposunu kontrol et su taşırıyormu radyatöre giden borular araç sıcakken sertleşiyormu eğer bu dediklerimi yapıyorsa muhtemelen silindir kapak contası suyun içine hava kaçırıyordur onun için de ne yapsan hararet çıkar fan müşürünü hava aldattığı için fan her zaman değişik yerlerde açar benim başıma geldiği için yazıyorum ama iyi araştır olmadı kesin contadandır
Kullanıcı avatarı
bulo28
CLASSIC
CLASSIC

İleti ramazanünlü » 04 Haz 2011, 08:16

golgetolga yazdı:FAN Müşürünü 2 S kez değiştirmeme rağmen fan kafasına göre açılıyor neden böyle yapıyor bilmiyorum şimdilik içerdeki manuel düğme ile idare ediyorum ama canım sıkkın YARDIM!!! şimdiden teşekkür ederim...

nasıl kafasına göre acıyor anlayamadım şimdi hararet göstergesi kırmızıya yakınken veya hafif kırmızıya degince acar bu normaldir ama şehir icinde ise kırmızıya gelmeden acar uzun yolda ise kırmızıya deger ama acmaya bilir bunun sebebide önden aldıgı rüzgardandır bu normaldir arkadaşım bu sonucta radyötöre baglı önden de hava aldıgı icin dadyötör deki su soguktur fanı acmaz
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti sainz » 04 Haz 2011, 11:13

ramazanünlü yazdı:
golgetolga yazdı:FAN Müşürünü 2 S kez değiştirmeme rağmen fan kafasına göre açılıyor neden böyle yapıyor bilmiyorum şimdilik içerdeki manuel düğme ile idare ediyorum ama canım sıkkın YARDIM!!! şimdiden teşekkür ederim...

nasıl kafasına göre acıyor anlayamadım şimdi hararet göstergesi kırmızıya yakınken veya hafif kırmızıya degince acar bu normaldir ama şehir icinde ise kırmızıya gelmeden acar uzun yolda ise kırmızıya deger ama acmaya bilir bunun sebebide önden aldıgı rüzgardandır bu normaldir arkadaşım bu sonucta radyötöre baglı önden de hava aldıgı icin dadyötör deki su soguktur fanı acmaz

Şehiriçi/şehirdışında açma diye bir şey yok ki. Açması gereken dereceye gelince açmalıdır.
Benim Favorit LX' te tam yarıya geldiğinde fan çalışmaya başlıyor. Açık yolda ise alttaki kutucuğun hemen üzerinde kalıyor ve hiç açmıyor fan.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti jawacı » 04 Haz 2011, 14:31

sainz yazdı:
ramazanünlü yazdı:

Şehiriçi/şehirdışında açma diye bir şey yok ki. Açması gereken dereceye gelince açmalıdır.
Benim Favorit LX' te tam yarıya geldiğinde fan çalışmaya başlıyor. Açık yolda ise alttaki kutucuğun hemen üzerinde kalıyor ve hiç açmıyor fan.
benim favo da yarıya gelince açıyor. uzun yolda hararet yükselmediği için hiç açmıyor.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti Karadul » 04 Haz 2011, 22:44

Silindir kapak contasında problem vardır arkadaşın dediği gibi.Fakat bu fan nasıl kafasına göre açıyor orasını anlamadım.Kafasına göre açılıyor derken bir açılıyor bir açılmıyor da manuel düğme ile mi idare ediyorsun?Eğer böyleyse büyük ihtimal conta problemli.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti golgetolga » 04 Haz 2011, 23:44

evet öyle bazen açıldığı derecenin üstünde açılıyor bazen hiç açılmıyor durağan trafikte mesela hararet yükseliyor ama manuel düğmeyi açtığım an hemen düşüyor.devir daiminde problem olabilirmi ??
Kullanıcı avatarı
golgetolga
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tolgahan baş
Nereden: Sakarya
Arabanız: Favorit silver line glx

İleti alwaysloser » 05 Haz 2011, 01:01

benim favo da yarıda açılıo du malum adana sıcak memleket 60 lık termostat aldım bide 60-88 lik müjür aldım şimdi alttaki kutucuğun üst kısmına çıkamıyor kış gelince eski müjüre devam

1 de eskiden açtığı yer 2 de ise son işlemden sonra açtığı yer
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ramazanünlü » 05 Haz 2011, 14:02

arkadaşlar şimdi bu hareret sorunu termostat la ve fan müşiri ile ilgili birşey ikisi bir birine uyumlu olması gerekir
bizim aracların orjınal fan müşüri ve termostat derecesi müşür 92-87 termostat 88 liktir yani sıcaklık 92 ye gelince acacak 87 de kapatacak bazı arkadaşlar termostatı düşürüyor ve o zamanda gaz buharlaşmadıgı icin araba fazla yakacaktır bence orjınal i ne ise derecesi bence onu takın bu derecelerde hareret göstergesi kırmızıya varınca veya yaklaşınca acar şimdi hareret göstergesi kırmızıya degdi deyip korkmanıza gerek yok eger gösterge kırmızı alanı ortalayıp biraz gecerse fanda acmamışsa müşürün arızalıdır veya termostatın arızalıdır
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti ahmetsahin80 » 05 Haz 2011, 14:45

Göstergenin ısı algılayıcısı motorun sıcak su çıkışında termostatdan sonra geliyor. Fan müşürü radyatörün alt tarafında motora giden suyun sıcaklığını kontrol ediyor. Eğer devir daimde problem varsa hararet göstergesindeki sıcaklıkla müşürün algıladığı sıcaklık farklı olabilir. Devir dayimdeki arıza devam ederse üst kapak contasını yakarsın.
Müşür anahtar gibi sıcak suyu algılayınca çalışıyor. Müşüre bir ampül bağlayıp sıcak suya sokarak çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsin.
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: favorit

İleti bekocan » 09 Haz 2011, 12:07

blok contası büyük çoğunluk egerki devirdaimde ve termostatta bir sorun ğörmüyorsan.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti sekoseko » 09 Haz 2011, 21:15

arkadaşım araç gider yolda hararet artıyormu?
boşta düşüyormu?

eğer bu dediklerim oluyorsa suı deposunu sök küçük olan yere dikkat et tıkanıkmı bi bak.Ne alaka deme sakın ben 3 defa motoru indirdim buna benzer sebepten.
O bölüm tıkalıysa kafasına göre fan açar araç saçmalar.
wWw.SkodaFavorit.org
sekoseko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seko
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir