Favorit Sinyal kolu ve flaşör arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Sinyal kolu ve flaşör arızası

İleti replasatnu » 23 Haz 2011, 10:25

aynı sorun bende de vardı, sol tarafa sinyal yakamıyordum, takılı kalıyordu,
elektrikçi direkt , arka stop lambalarında vida gevşek dedi, hakkaten de öyleymiş..
arkada stop lambasını kaportaya temas ettiren bir vida galiba..
sorunum çözüldü..buna bir baktırmanın faydası olabilir.

Kullanıcı avatarı
replasatnu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman lx 93 model

İleti semih10 » 30 Haz 2011, 23:17

eywallah çok teşekkür ederim söküp takma da problem yokda uygun zamanı kollamak gerek malum sezon açıldı işler baya yoğun..
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti Mustafa6n » 10 Eyl 2012, 11:11

Benim 135L Forman ın farlar açık ken sağa sinyal verdiğimde uzunları açıyor.Elektrikçi kol bozuk al bi tane değistirelim dedi.2 yere sordum bulamadım.çıkmacıya sordum 8O lira fiyat çekti takım satıyormuş.Favorit lerin sinyal kolları formana uyarmı? Sorun koldamıdır sizce?
Mustafa6n
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mustafa Altın
Nereden: Bursa
Arabanız: Forman

İleti jawacı » 10 Eyl 2012, 19:44

bu sinyal kolunun arızaları hep tekrarlıyor. yenisini de alsanız orijinal olmadıkça sorun çıkaracak. o yüzden yenisini almayın, araçtaki sinyal kolunu yerinden söküp içini açın. üzerinde 2 vidanın tuttuğu bir kapak var zaten.

kolun içinde bir takım bakır levhalar var. işi yapan bunlar. bunlar bir şekilde yağlanmışsa, bir işlemi yaparken ikinci bir işide yapıyor. mesela sola sinyal verirken korna çalıyor.

kolun içini temizleyin, bakırları kontrol edin. yamuk olanlar varsa düzeltin. sorun düzelecektir.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir