ARKADAŞLAR GENE YAKIT....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKADAŞLAR GENE YAKIT....

İleti FAVORİTKONYA42 » 11 Haz 2011, 08:05

Arkadaşlar benim favonun yakıt ortamalası 20 tl lik gazla yaklaşık 90 km gidiyor formdaki yazılara bakarsak çok yaktığını düşünüyorum kış bakımlarında aracımın:
1-bujiler
2-hava filtresi
3-termostat
4-subap ayarı
5-gaz boruları
bunlar yapıldığı halde hala aynı yaklaşık arabayı alalı 1 sene olcak birde arabamın sorunu lovato tüp takılı
aracın deviri 3bin devire çıktığında arabada tekleme yapıyor benzinde aynısını yapmıyor beyninde sorun var diye düşünüyorum acaba beyin değiştirsek yakıt farkı olurmu lütfen bana yardımcı olun..

FAVORİTKONYA42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MEHMET ÇAKICI
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA FAVORİT LX 92 MODEL

İleti orhun » 11 Haz 2011, 08:23

Arkadaşım aracın 92 model sipap kayıtları lpg'ye uygun degil 93 öncesi fevoritler lpg de sorun yaşar.
Kullanıcı avatarı
orhun
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 11 Haz 2011, 09:18

FAVORİTKONYA42 yazdı:Arkadaşlar benim favonun yakıt ortamalası 20 tl lik gazla yaklaşık 90 km gidiyor formdaki yazılara bakarsak çok yaktığını düşünüyorum kış bakımlarında aracımın:
1-bujiler
2-hava filtresi
3-termostat
4-subap ayarı
5-gaz boruları
bunlar yapıldığı halde hala aynı yaklaşık arabayı alalı 1 sene olcak birde arabamın sorunu lovato tüp takılı
aracın deviri 3bin devire çıktığında arabada tekleme yapıyor benzinde aynısını yapmıyor beyninde sorun var diye düşünüyorum acaba beyin değiştirsek yakıt farkı olurmu lütfen bana yardımcı olun..

20 litre ile ortalama 160 km ğitmen lazım bu 190 da çıkabilir. yakıtı elkileyen faktörler
1: disbratör (ateşleme) bu iyi değilse ne yaparsan yap sonuç alamasın
2:karbratör hava almamalı ve hava ayarları yani oksijen ğirişi tam ayarlanmalı
3: sübop lar ayarlı olmasılazım
4:bujiler temiz olması lazım ve orjinal olması lazım benim bildiğim BRISK marka buji 0.7mm
5: tüm ayarlar ayarlantıktan sonra kullanılan beyin enson olarak gaz ayarı yapılması lazım
yani ateşlemen bozuksa ne yapabilirsin
ateşlemen iyi karbratörün hava alıyorsa ayarsızsa ateşleme gaz ayarın ne yapsın
herşey iyi siboplar vuruyorsa ?
yani kısacası hepsi bir düzenli çalışmadan ğececek
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti FAVORİTKONYA42 » 11 Haz 2011, 09:40

arkadaşlar bilgileriniz için teşekkür ederim ama bu dediklerinin hepsine bakıldı konyada yetkili servise baktırdım benim tahminim distrübörde bi sorun var diye düşünüyorum açıp bakıldı siprey felan bişeyler sıktılar idare eder felan demişlerdi.Değiştirelim yoksa gerçekten favoritin bu şekilde yakması gerçekten normal değil
FAVORİTKONYA42
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 11 Haz 2011, 09:54

FAVORİTKONYA42 yazdı:arkadaşlar bilgileriniz için teşekkür ederim ama bu dediklerinin hepsine bakıldı konyada yetkili servise baktırdım benim tahminim distrübörde bi sorun var diye düşünüyorum açıp bakıldı siprey felan bişeyler sıktılar idare eder felan demişlerdi.Değiştirelim yoksa gerçekten favoritin bu şekilde yakması gerçekten normal değil

dedim ya normal değil anormal dısbratörün içindeki mıklatıs tam denğeli vidalanmadı ise şıkışık döner yani tam enerji üretemez bu olmassa ta baştan kaybedersin
sadece işi bilen birisi olması lazım servis felan hikaye servis olunca işi tam bilecekdiye birşey yok tamamen ustaya bakıyor zaten dısbratör içinde fazla birşey yok sadece mıklatıs sistemi var bubunda dengeli yerleşmesi lazım
dengesi olursa dönen rotoru birtarafa kasıyo tam denğeli olursa bujilere ortalama 20 bin volt gelmesi lazım
bence senin bujilere 8 9 bin volt geliyor başta tarafta bir sorun yok ise
yakıtını düşüremiyorlarsa ustanı değiştir
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FAVORİTKONYA42 » 11 Haz 2011, 10:06

kardeş bilgilerin için çok teşekkür ederim yakıt sarfiyatının önemi % 80 distrtübütör den diye düşünüyorum ben
ustayı kesin değiştirmem lazım hafta içi sanayi kesin uğrayacığım senin arabanın ortalama yakıtı ne peki
20 tl gazla 90 km
30 tl gazla 135 km yapıyor aldı alalı
böyle bu oran bir türlü değişmedi ayar yapıldı o kadar masraf yaptım ama sonuç 0 elde var gene 0
FAVORİTKONYA42
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 11 Haz 2011, 10:32

ya arkadaşım kusura bakma 20 tl lik yazını ben 20 lt okumuşum
o zaman doğru şehir içinde gazı 2150 den hesaplarsak 20 Tl ile 90 km ğitmen iyi sayılır ha daha iyi olabilir
pardon uyku semesi tam okumamışım özür dilerim
yav yakıt herşeyden etkileniyor o yüzden ustan iyi olacak yani akıllı bir kişi kendini geliştirşmiş biri olacak
adama ğidiyorsun usta diye beyinden ayar yapıyor rolantiyi felan ayarlıyor tamam alğit ver 20 TL
yani bu işi yapan profesyonel bir usta bulmak zor
arabanı fazla elletmeden sadece bulduğun ustalara sor yakıt sistemini fazla diyen olursa işten anladığını anlarsan ellet ama şu anda araban normal arkadaşım ama daha sıfır hatayla çaılışırsa 90 km değilde 110 km civarında ğidebilirsin
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FAVORİTKONYA42 » 11 Haz 2011, 10:45

bektaş kardeşim sabah sabah işyerinde yorumlara baktım yapılan ayarlar sonucu yorum yazılmış kaç yıldan beri
muhasebeciyim yani 115 lira ortalama yakıt yakan bi araba görmedim benim arabamı çok yakıyor şüpheye düştüm
motorsiklet felan değil herhalde yazılanlar gerçekten doğru olduğunu düşünmüyorum...
FAVORİTKONYA42
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 11 Haz 2011, 11:02

yok normal yakıyor dedim ya fazla kurcalatma kurcalatırsan bu ayarıda bulamassın
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Abdülkadir » 11 Haz 2011, 14:47

Çok yakıyor.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti bekocan » 11 Haz 2011, 21:41

Abdülkadir yazdı:Çok yakıyor.

abi 20 tl ye ortalama 9 litre gaz alırsın bununla 90 km ğitmek bence şu ortamda çok iyi
gazı 2200 den hesaplarsan gayet iyi nolsun daha. benim ki böyle yaksa şehir içinde keşke
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir