Bir soru , kapı gergiden gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bir soru , kapı gergiden gelen ses

İleti ozantavsan » 20 Haz 2011, 16:45

Bugünlerde bir ses peydah oldu.Yolda giderken (düz yolda ) sağ ön kapıdan geldiğini tahmin ettiğim bir ses var.
Hani titaniğin denizin dibine batarken çıkardığı sesler gibi.Uygun kelimeyi bulamadım.Tahtaları gacırdıyan ahşap ev gibi .

Ön sağ kapıdan geldiğini düşünüyorum.Kapı gergisinden olabilir.Çukur ,kasis vesairede değil dümdüz yoldada geliyor.Araç esniyor ve gıcırdıyor gibi.

Bu kapı gergilerini kendimiz değiştirebilirmiyiz ?
Değiştireniniz varmı ?

Daha önce parçacıya sorduğunda kapı gergisi tane 10 Tl demişti.Ama sen yapamazsın , aleti var filan demişti.

KApı gergi ,şu kapı içine doğru giren en çok sürtünme sesi veren kısım sanırım.
Menteşlerin içindede pim değişiyor sanırım.

Pim + gergi değişim nasıl yapılabilir?
Bilgisi olanlardan yardım istiyorum.. Teşekkürler..

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti bekocan » 20 Haz 2011, 22:53

aynı ses bendede vardı benim kisi sol yan kapıda idi araba hızlandıkça ses iyice çıkıyordu aradım taradım yok
en sonunda yan aynanın tam bağlantı yeri var donen hafif kasis alan yer de kalın boya kurumuş çatlamış incecik bir kağıt gibi olmuş hızlandıkça mızıka gibi ses çıkarıyordu en sonunda boya kalıntısını kırdım ses ğitti
senin dediğin kappı gergileri bende açılırken ses yapıyorlardı bende komple kapı döşemelerini söktüm hepsini kıresledim anca kesti
istersen önce kıresle komple yağla veyada sesin tam olarak tespitine bak bence
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti detcen » 21 Haz 2011, 20:01

Selam arkadaslar ozan benim kapilardada tik tik tabiri bi ses oluyordu tamircim kapilar acikken yukari asagi esnetti aralarda zamanla bosluk olusuyormus esnememesi lazimmis cozum mentese pimleri var ben 3 liraya almistim alttan uygun bi aletle vurarak eski pimi cikarip yeniyi cakiyor pim bosluklu oldugundan tam oturuyor bi dene belki ayni sorun olabilir kolay gelsin
detcen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: nec
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti ozantavsan » 21 Haz 2011, 23:27

Sağol ,deneyeyim.HEr kapıda iki pim var onlar değişiyor sanırım.
Pimi alttan vurup çıkarırken kapı pim çıktığından yerinden oynuyormu.Yoksa yeni pimi alta koyup ,ona vuruyor ,eski pim çıkarken yenisimi giriyor.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti detcen » 22 Haz 2011, 13:21

Dogrudur her kapida iki mentese oldugu icin kapi yerinden oynamiyor zaten cikarinca yenisini ustten cakiyosun uygun bi aletle lokma uzatmasi olabilir ayrica pimin bi tarafi ince gibi civi cakar gibi vuruyosun kaportaya vurmamaya dikkat et kolay gelsin
detcen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: nec
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti sainz » 23 Haz 2011, 11:09

Cam kaldırma mekanizmasının halatının üzerinde hortuma benzeyen lastik bir şey vardır. O çıkmışsa, halat kapıya vurup tıkırtı da yaptırabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti skodacı_71 » 23 Haz 2011, 11:30

sainz yazdı:Cam kaldırma mekanizmasının halatının üzerinde hortuma benzeyen lastik bir şey vardır. O çıkmışsa, halat kapıya vurup tıkırtı da yaptırabilir.

+1 Benim favomda sağ ön kapıdan özellikle çukurlara girdikçe tak tak diye sesler geliyor Döşemeyi söktüğüm zaman o plastiği sabitledim ama o seseten kurtulamadım. Geçen pazar temizlik yaparken kapıları açtım sağ ön kapının yukarı-aşağı oynadığını gördüm ve o sesi duydum muhtemelen kapı piminde bir sıkıntı var
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir