tekleme sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

tekleme sorunu

İleti ramazanünlü » 03 Tem 2011, 19:56

arkadaşlar benim favo ya bişeyler oldu nazarmı ne ildi tekleme yapıyor nasılmı rolentide calışırken tırtırtırtırtırtıtrtırtırtırtırtırtıtr tııır tırtırtırtırtırtıtrtırtırtırtırtırtıt tıııır tırtırtırtırtırtıtrtırtırtırtırtırtıt tabi motor ısınınca bunu daha sık yapıyor ve yolda giderken gaz yememeye kadar varıyor bunu hem benzinde hem gazda yapıyor proplemi ne bunun

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti bekocan » 03 Tem 2011, 22:12

ramazan kardeş aynı sorun bendede var lavato beyin taktırdım olmadı karbratörü yaptırdım arac hızlanmıyor hızlanınca gazı yemeye başlıyor her fiteste aynı motor hızlananakadar tekleme yapıyor devirini alınca sanki bir yerde bir kelebek var açılıyor gaz yemeye başlıyor atikleşiyor ama rampada tam bir cacık
motorun avansını ustaya ayarlattım karbratörünü karbratörcü ustasına ayarlattım beyinim lavato sıfır ama performans sıfır
geriye siboplar kalıyor
bende aptallaştım yakıtta düşmedi anlayacağın baya soğudum sen sorunu bulursan yaz artık.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti orhanfoto » 04 Tem 2011, 10:45

ramazan abi aynı sorun bendede vardı ateşleme sistemini komple degiştim sorun ortadan kalktı buji buji kabloları disbüratör kapagı özellikle disbüratör kapagına bak abi
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti ramazanünlü » 04 Tem 2011, 19:22

orhanfoto yazdı:ramazan abi aynı sorun bendede vardı ateşleme sistemini komple degiştim sorun ortadan kalktı buji buji kabloları disbüratör kapagı özellikle disbüratör kapagına bak abi

orhan senin sorunda benim başıma gelen gibimiydi acaba
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 04 Tem 2011, 19:35

abı sana dedıklerımı uyguladınmı ? bence bı dene
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti MSTFSKL » 04 Tem 2011, 19:58

slm bende 2005 model fabia var son zamanlarda oda birden tekleme yapmaya başladı.rölantide yapmıyor ama normal yolda giderken arada bir yapıyor gazı yemiyor bazende sabah benzinde için ilk kalkışta stop ediyor.Bujileri gaz filtresi hava filtresi hepsini değiştirdim hala devam ediyor.çözebilen varsa sorunu lütfen yardım etsin...
MSTFSKL
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MUSTAFA SIKILI
Nereden: Kütahya
Arabanız: FABİA

İleti forman37 » 04 Tem 2011, 20:07

bence atesleme bobınlerıne baktır sen kardes bılgısayara bağlayınca cıkar ortaya
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti murat öner » 05 Tem 2011, 10:42

ramazanünlü yazdı:arkadaşlar benim favo ya bişeyler oldu nazarmı ne ildi tekleme yapıyor nasılmı rolentide calışırken tırtırtırtırtırtıtrtırtırtırtırtırtıtr tııır tırtırtırtırtırtıtrtırtırtırtırtırtıt tıııır tırtırtırtırtırtıtrtırtırtırtırtırtıt tabi motor ısınınca bunu daha sık yapıyor ve yolda giderken gaz yememeye kadar varıyor bunu hem benzinde hem gazda yapıyor proplemi ne bunun

öncelikle benzinle gaz birbirine karışıyormu ondan emin ol..ondan sonra distribitör ,buji ,buji kablosu,,tek tek degiştirilip bakılması gerek...bende de tekleme olmuştu usta buji yeni buji kablosu yeni,distrribitör yeni oldugu hakde ..ustanın elınde malzeme vardı önce distribitörü söktü yenisini taktı, yine aynı,buji kablosunu degiştirdi, yine aynı bujileri degiştirince olay açıga çıktı üç aylık boch büji ötmüş..mecburen gine bosh taktık...sorun çözüldü.. yinede .en kısa sürede orjinal bujisini talıp takacagım brısk 07dc..aracı il aldıgım da usta kelegine geldik distribitörü degişti tabi yan sanayilyle sorun çözüldü ama kesinlikle yan sanayi distribitör takmayın orjinali pahalı ama başka çaresi yok..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti orhanfoto » 05 Tem 2011, 17:44

abi biraz gec oldu ama evet sorun bendede aynıydı yolda giderken araba aniden kelkiniyodu sanki biri arkadan arabayı cekip cekip bırakıyomuş gibiydi cok rahatsız ediciydi gaz yemiyodu benim sorun disibüratör kapagında cıktı ben de degişmişken buji ve kablolarınıda degiştim 60 lira tutmuştu galiba
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti bekocan » 07 Tem 2011, 19:40

dsbratör hortumuna bir bak dsbratör içindeki bobinin mekanızması çekip brakabilir
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ramazanünlü » 09 Tem 2011, 18:50

arkadaşlar disbirütör buji kaploları ve buji leri degiştirdim düzeldi
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bekocan » 09 Tem 2011, 22:21

ramazanünlü yazdı:arkadaşlar disbirütör buji kaploları ve buji leri degiştirdim düzeldi

dsbratörü neden değiştirdin neresi bozuk ki
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ihsan » 10 Tem 2011, 10:52

arkdasım benım eskı arabamda da aynı sorun vardı hersey duzgun du ama sorun bujilere yag atıyodu ateslemede zayıf oluyordu. yag degısımınden degısımıne bujılerı temızlesen yeterlı olur.
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti kcrpan » 11 Tem 2011, 03:17

selamlar arkadaşlar
bende skoda favorit 136l var 90 model. bende yolda zaman zaman zıplayarak gitmekten şikayetçiyim açıkçası. 3 kere gittim bu dertten. tevzi makarası, distirübütor kapağı, buji ve kabloları olmak üzere hepsini değiştirdim. sorun düzeldi ama bir süre sonra gene oldu.orjinal birsk buji almıştım olmadı bosch bujiyle değiştirdim (murat arkadaş aksini önermiş) gene düzeldi. ama geçenlerde gene yaptı tamirci arkadaş tevzi makarasıyla oynadı oldu. 2 hafta sonra gene oldu :) bu sefer tamirciye zıplaya zıplaya gittim zorla ve aklıma en yatan cevabı aldım sonunda. tevzi makarası küçük geliyormuş meğersem diş mi ne atıyormuş arada. orjinal bayiden almama rağmen. bana yenisini almamı söyledi. bence yani tevzi makarası olabilir.
kcrpan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Aydın
Arabanız: skoda favorit 90

İleti ERTAN26 » 14 Tem 2011, 23:41

benzin ve gazın birbirine karışıp karışmadıgına baktır ve avans ayarını kontrol ettir.
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

İleti ramazanünlü » 15 Tem 2011, 09:19

benim proplem disbiratördeymiş düzeldi ama benim gazda da proplem var gazada bi baktırmayı düşünüyorum
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bekocan » 16 Tem 2011, 22:16

ramazanünlü yazdı:benim proplem disbiratördeymiş düzeldi ama benim gazda da proplem var gazada bi baktırmayı düşünüyorum

ramazan kardeş sorun dısbratördeyse ne hatası var dısbratörün daha açılarmısın neresi bozukmuş
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ERTAN26 » 31 Tem 2011, 11:16

avans ayarını yükselttir bi ustaya düzelir.
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir