93 Favorit 135 LX Satacağım 12 Taksit yaparım. Bilginize...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93 Favorit 135 LX Satacağım 12 Taksit yaparım. Bilginize...

İleti arnetta » 07 Tem 2011, 15:44

Merhaba Arkadaşlar;

Bir sene önce aldığım aracımı ramazan veya hemen sonrası gibi model yükseltmek için satacağım. Aracı aldığımdan beri yaptığım şeyler;

Yaklaşık 10 Ay oldu alalı.

Muayene için;
İlk aldığımda
Komple bakıma girdi. Aks körükleri, aks başları, ön arka fren temizliği, şanzıman kontrolü, subap ayarı yapıldı. 250 TL

Arka silecek motoru takıldı sıfır. 100 TL

Muayeneden tel seferde geçti. 2012 aralığa kadar vizesi var.

Daha sonra temassızlık yaptığı için sigorta panelini komple yeniledim. Artık elektrik tesisatında sorun yok. Silecek kolu arızalıydı değiştirdim. Silecek süpürgelerini değiştirdim. 100 TL

Araca Aldesa LPG taktırdım muayeneden önce garantisi devam ediyor. Ruhsata işlendi. 750 TL hepsi dahil.

yaklaşık 2 hafta önce debriyaj baskı balata değiştirildi. Luk marka taktırdım. Volan taşlaması yapıldı. Sağ aks başı değişti tekrar rot balans yapıldı. Şanzıman yağı değişti bakımı yapıldı. ıvır zıvır bakımları yapıldı. Bu iş için 350 TL harcadım.

Bunun dışında araçta gördüğüm eksiklikleri elimden geldiğince düzeltmeye çalıştım.

Motorla ilgili sorun yok. LPG de şu an 20 krş yakıyor şehir içi. elle ayar yapmıştım kışın hala aynı ayarda. Belki bilgisayarda ayarlansa daha az yakar. Garantisi var ümraniye candan otogazdan. Vaktim olmadığı için götüremedim. Aracı aldığımda kilometre göstergesi 67000 de idi şimdi 76000 oldu.

Egsoz pulunu aldım. 2012 Mart a kadar.

Araç kırmızı renktir.

Aracın benim gördüğüm sorunları şunlar.
Benden önceki sahibi adada yaşadığı için araç yatmış güneşin altında o yüzden boya hafif solmuş. Pasta cila ister 100 TL ye yaptırılır.
Aracın bagaj içinde ve sağ ön kapı çıtasının hemen altında çok az boya kabarması var. Dikkatli bakılınca anlaşılıyor. Arka kapıdaki kabarmayı yaptırayım dedim adam macun çekti boyadı ama rengi tutturamadı. Koyu kırmızı boya vurdu o yüzden bende diğer yerlerini yaptırmaktan vazgeçtim. Daha öncede boynana yerler olmuş rengi tutturamamışlar. Yani dikkatli bakınca renk farkları belli oluyor. Ama sonuçta 93 model araç. Biraz detaylı yazdım ama almak isteyen arkadaşlar için düşündüğüm fiyat pazarlıksız 4750 TL dir. Nakiti olmayanlara 5000 TL yi 12 Taksit yaparım kredi kartına 400 TL taksitle hiç peşinatsız ödersiniz. Lütfen pazarlık teklif etmeyiniz. Araç bir ay kadar sonra satılacak. Şu an kullandığım için satamıyorum. isteyen olursa ümraniye de çakmakta gelip görebilir. Fotoğraflarını ekleyeceğim.

Mustafa SAKIZCI
0531 865 00 28

Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti alwaysloser » 07 Tem 2011, 19:11

foto ekleseydiniz keşke
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti syossett » 07 Tem 2011, 20:51

1993 model ama alman yapımı olanlardan mı ? Ben bugunlerde araba arıyorum ama ramazana kadar bekleyemem bı de resım koysa ıdınız ıyı olurdu ..hayırlı satıslar..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti arnetta » 08 Tem 2011, 07:32

alwaysloser yazdı:foto ekleseydiniz keşke

Bu akşam eklemeye çalışırım. Aracı yıkatıp öyle fotoğraf çekmem daha uygun olur diye düşündüm. Selamlar..
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

İleti arnetta » 08 Tem 2011, 07:35

syossett yazdı:1993 model ama alman yapımı olanlardan mı ? Ben bugunlerde araba arıyorum ama ramazana kadar bekleyemem bı de resım koysa ıdınız ıyı olurdu ..hayırlı satıslar..

Bildiğim kadarıyla 93 model çekoslavakyada alman destekli üretilmiştir. kısmet artık. İnşallah aradığınızı en kısa zamanda bulursunuz. Selamlar...
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 08 Tem 2011, 08:05

arnetta yazdı:
syossett yazdı:1993 model ama alman yapımı olanlardan mı ? Ben bugunlerde araba arıyorum ama ramazana kadar bekleyemem bı de resım koysa ıdınız ıyı olurdu ..hayırlı satıslar..

Bildiğim kadarıyla 93 model çekoslavakyada alman destekli üretilmiştir. kısmet artık. İnşallah aradığınızı en kısa zamanda bulursunuz. Selamlar...

Sanırım arkadaşın sorduğu 135L mi 135LX mi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti orhanfoto » 08 Tem 2011, 10:20

benim bildigim lx ve glx modellerine alman eli deymiştir yani piyasada alman yapımı diye satılıyo
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti skodahastası » 08 Tem 2011, 10:43

Hayırlı satışlar en kısa zamanda satmanız dileğiyle...
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti sainz » 08 Tem 2011, 12:36

orhanfoto yazdı:benim bildigim lx ve glx modellerine alman eli deymiştir yani piyasada alman yapımı diye satılıyo

VW eli ilk olarak 135L serisine değmiştir. Elektrik aksamda ufak tadilatlar, koltuk döşemelerinin değişmesi, ..vb. ufak tefek dokunuşlar oldu. Sonrasında LX serisinden itibaren kapı iç döşemeleri, torpido rengi, ...vb. gibi biraz daha kapsamlı tadilatlar yapıldı. Almanya' da üretilmediler hiç.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti syossett » 08 Tem 2011, 21:44

evet ... 1993 2. yarısında imal.... alman ortak yapımı resımlerden öğrendık..sağolasın.. :)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti arnetta » 18 Eyl 2011, 22:03

Araç bugün itibariyle satılmıştır arkadaşlar. Güzel bir sene geçirdim ama artık ayrılık vakti geldi. Alacağım araç favoritimi aratmaz inşallah.
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir