FREN BALATALARI ve SAĞ MOTOR KULAĞI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FREN BALATALARI ve SAĞ MOTOR KULAĞI

İleti canfezzz » 11 Tem 2011, 09:00

Arkadaşlar aracımı alalı hiç frenlere baktırmadım bence gayat iyiydi...Şimdi motor sağ alt kulağı koptu o motorla kalkışlarda falan ses yapoyo onu değiştirmek istiyorum bu arada balatalarıda değiştirmeyi düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar işçilik ve parça olarak yuvarlak bir rakam verebilirmi şimdiden teşekkürler...:)

---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti efekentli » 11 Tem 2011, 22:01

önce iyi bir skodacıya gidin,balataları kontrol ettirin,eğer değişmesi gerekiyorsa,arka balataları parçacıdan almayın,ustanızla balatacıya gidin,balataları kampanalara göre ayarlanarak yapılıyor ve daha iyi oluyor.önlere zaten usta yenisini takacak,bir iki zımpara ile yapılan bir iş.şayet;disk çanaklarında eğrilik yada balans varsa,kaldiki frene basınca pedala alttan çekiçle biri vuruyor gibi olur o zaman tornacıda düzelttirin bence ve ondan sonra fren ayarı yaptırın.bütün bunların maliyeti bulunduğunuz yere göre değişsede ortalama 150-200 tl gibi bir rakam çıkar,ben yaptırmadım ama yaptıracak gibi araştırdım.bu arada bu araçların ana merkezleri zamanla içindeki lastikleri aşınıyor,onada baktırın bence.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti forman37 » 13 Tem 2011, 20:07

dıske torna yapmak sağlıklı olmaz orjınal olmak sartıyla yenısıyle değiştirin .orjınal balata ve dıskler 90 lıra yenısı
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti amert2008 » 18 Tem 2011, 18:48

ben daha yeni motor kulakçığını değiştirdim...60 küsür verdim...kalkışlarda ses yapıyodu...bi de yokuşlarda tabi...işçilik 50 tl falan...bilginize...
amert2008
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: favorit

İleti canfezzz » 28 Tem 2011, 08:26

arkadaşlar motor kulağı değişimi yaptırdım...Ama bir sorun vardı devirdaimden ses geliyodu usta fark etti yolda bırakabilir bu seni dedi boşluk yapmış... 40 motorkulağı için olan parçalar tuttu...45 devirdaim iyisi etti 85 bi genel bakım yaptı sibob ayarı falan antifrizi yeniledik 15 haliyle yeni antifiriz koyduk bide tevzi makarası aldım bide orjinal yağ filtresi ikisi 25 tl 50 de işçilik verdim ne etti 40+45+25+15+50:175 tl bayıldık :D :D :D
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir