93'forman arka fren arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93'forman arka fren arızası

İleti onur37 » 15 Tem 2011, 20:11

:!: selamlar

93 model skoda forman aracımı muayeneden geçiremedim. arka servis fren ayarında sapma fazla ayrıca sol arka hidrkaçırmış olik dediler.

bugun ustaya sordum hidrolik;fren balatasına hidrolik fren yağı aktıysa, fren balatasın yın değişmesi gerekir dediler. ayrına fren merkezi de değişecek dediler. ve ortalama maliyet 150 tl biçtiler. bu durum hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum.

onur37
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kastamonu

İleti onur37 » 15 Tem 2011, 20:18

onur37
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kastamonu

İleti kemalyazici » 16 Tem 2011, 09:56

başka bir ustaya daha göster , benimde ön frenlerde sapma vardı bir usta hemen fren merkezi değişcek dedi, dur hele dedim başka bir yere gittim sonra hortumu değiştirdi, komple fren hidroliğini değiştirdi sorun çözüldü. ama balatanın üzerine aktıysa dediği gibi balatanın değişmesi gerekebilir.
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

İleti gkmn » 20 Tem 2011, 08:15

150 iyi fiyat olabilir bende aynı sorunu yaşadım. 200 Tl ye arka fren merkezleri ve balatalar değişti. Sonra muayeneye girdim muayeneden çıktım frenler boşaldı fren ana merkezim bozulmuş bide onu değiştim 80 Tl de o. Allah kolaylık versin.
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti elvis » 20 Tem 2011, 16:52

Geçen hafta benim başıma gelmişti.
Arka fren merkezini 25 tl ikisi aldım kendim değiştirdim.Havasını almak için biraz uğraştım ama forumdaki arkadaşlar sayesinde bunu hallettim.
Sonra 2 çift arka balata aldım 30 tl ,bi frenciye gittim,yaklaşık yarım saatte halletti.Hem ayarını da bilgisayarda yaptı. 50 tl aldı ama sapma minimumda...
Öndan önce başka bir frenciye götürmüştüm,şahsiyetsizin biri,kocaman tabela,hiç işten anlamazın tekiydi.
Balataları çifti 70 tl dedi,+tornalama +takınca yeni balataları alıştırma +işçilik , falan filan....
O yüzden birkaç yere sor araştır derim...
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti efekentli » 21 Tem 2011, 21:48

arkadasım kastamonuda fiyat çok yüksek,ben o fiyata komple 4 tekeri yaptırırsın dediler bana,tabi parça bulunması zorsa affetmezler.ana merkez arka sağ merkez değiştirdim 80 tl,kmple yaparsak 150 gibi olur dediler bende vizeden gececek sekilde yaptırdım,zaten arızada anamerkez içindeki pistondan kaynaklanıyomus,sen iyi bir usta bul ve pazarlık yap.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir