Artık Hidrojenle Yollardayım , Yeni sistem Eksiksiz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Artık Hidrojenle Yollardayım , Yeni sistem Eksiksiz

İleti ozantavsan » 26 Tem 2011, 12:37

İşin içine girince hepsi oluyor.Bak ne güzel orada çelikkestirme imkanın var.Biz çeliği başka şehirden bulabiliyoruz ancak ,burada kesim yaparlar ama tuzlu fiyatlar.L biçiminde pnömatik rakor arıyorum onu bile bulamıyorum.Ebayu'de 4,5 $ fiyatla 2 adet olarak satıyorlar.Kargosuda 3 $......

Ben edeyim böyle memleketin ........ , çok basit bir malzemeyi bile adam ne olduğunu anlamıyor ,halbuki mesleği işi o ,ben ondan daha iyi biliyorum.SOnuç malzeme yoookk.Yakıt hücresinin su giriş ve gaz çıkış için gerekli yerler çamaşır makinamın sıcak su giriş sert hortumunun uç kesimlerini keserek kullandım.Biri tam L şeklindeydi.Diğer kısmı ısıtarak biraz L şekli vermeye çalıştım.Sabah baktı kaput aldına biraz sıvı sızdırıyorlar.Acilen şu pnömatik rakorlardan bulmam gerek.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti murat11h1 » 26 Tem 2011, 12:48

Helal olsun kardeş.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti canfezzz » 28 Tem 2011, 08:47

abi sen bu konuda olayı aşmışsın biz bunları zor yaparız :D
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti burak mysterio » 28 Tem 2011, 08:52

abi bizede lazım böle bişey babam bizim favo gazda verimli olmuyo diye gaz taktırmıyo arabayı değiştirecem diyo sana getireyim bnm favoyuda bak çaresine allahınıseversen :D
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti ozantavsan » 28 Tem 2011, 09:12

Yakıta etkisi ortaya çıksın , testleri bitsin.VAlla 2 gündür imanım gevredi ; sıvı tankı su sızdırmış.Kartel koruma sacına akmış.Hoş bir görüntü değildi.Sistemi söktüm , yeniden plexiglass kestim ,deldim.L bağlantı kullandım bu sefer.Yalıtımıydı kurumasıydı uğraştırdı.
Az önce denedim çok az birşey kaçırıyor yine.Yeniden sıvı conta filan.Aradığım malzemelerr olsa bunlar hiç yaşanmayacak.
Alt tarafı plastik L boru , sert bir bidon ,ama aradığını bulamadığından sıkıntı çıkıyor hep.

2 gündür hidrojensiz sadece benzinle geziyorum ,hidrojen varken biraz daha atikti gibi geliyor.Aldığımdan bu yana lpg ile kullandığımdan benzindeki atikliğini performansını bilmiyorum.Benzine bir alışayım ,farkı görürüm sanırım.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 30 Tem 2011, 09:41

Hidrojen ile 40 km yol yaptım.Yaptığım sistemde sıvı sızması haricinde hiçbir sorun yok.
Sistemi sökmüştüm , 3 gündür üzerinde çalıştım.Şimdide biraz sızdırıyor ama çok az.
Sızdırma sorununu çözmek için 10 mm kalınlığında plexiglass sipariş verdim.Geldiğinde onu kesip sistemi ona monte edeceğim.
Sızdırmaması için The Works Islak kuru mastik silikon kullanacağım.Acaip bir ürün.İçi su dolu kabın altına bir yarık açıyorlar.
Su şaldır şaldır akarken silikonu sürüyor.Ve sonuç gram su akması yok.Su dolu leğene başka bir kap sokuyor , onun içide su doluyor.Sonra ondada bir yarık açıyor.Suyun içindeyken silikonu sürüyor.Kabı dışarıya alıyor ,gram su akmıyor.

KArbüratör içinde gazı 2 kanala ayırdım. 1 . boğaza ve 2 .boğaza verdim.

Neyse. İşte 40 km kullanım sonrası izlenimler

Sadece Benzin ile
-
Soğuk Motor İlk Çalıştırma
Otomatik Jikle devrede , Rolanti Devir 1500
Araç Sesli Çalışıyor
Egzos çıkışı sesli
Egzos çıkış ısısı eli biraz yakıyor ,
Sürüş normal

Benzin Lpg düğme orta kademe karbüratördeki benzini bitirme modunda ,araç rolantide gaz vermeden çalışıyor.
Arada araç stop edecek gibi oluyor.
Kesik kesik çalışıyor , yalpalaya yalpalaya motor stop ediyor.

Hidrojen + Benzinle
------------------------
Soğuk Motor İlk Çalıştırma
Otomatik Jikle devrede , Rolanti Devir 1500
Rolantide nasıl sessizse 1500 devirdede aynı sessizlik
Egzosta yumuşak bir ses , benzine göre farklı
Daha tatlı ve az ısı geliyor.
Sürüş yumuşak
Araç normal çalışıyor.Tekleme kesiklik yalpalama yok.En son araç tatlı bir şekilde birden stop ediyor.
Motor hiç sallanmıyor.Kontağı kapatmışsın gibi hemen duruyor.
Bu da bize benzin az olduğunda yani biterken hidrojenin nasıl takviye yaptığını gösteriyor.

En son karbüratördeki benzini bitirme vidyosu çekmiştim.O arada cep telefonu hafıza kartı dolmuş.Dosya izleniyor ama kopyalanamıyor.Halledebilirsem ekleyeceğim.

Yalnız biriniz bana karbüratör hava yakıt karışım ayar vida yerini kendisi fotoğraflayıp gösterebilirmi ? Karbüratör alt muhafaza plastiğini sökmeden ayarlayabilirmiyim.Bu ayar çok önemli şu an.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 30 Tem 2011, 15:07

Sızdırmayı önleyen güzel bir ürün..Araçlarımızda da kullanabiliriz.

http://www.malzemem.com/urun/the-works- ... irici.aspx
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki