UZUN YOLDA 170 KR FAVORİT

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

UZUN YOLDA 170 KR FAVORİT

İleti bekocan » 19 Ağu 2011, 09:48

hava_gücü yazdı:hay maaşallah arabalarınıza zarar değmesin, neredeyse yapmıyor arabalarınız.ben 1hafta önce 92model forman aldım,3kere denedim şehir içi en düşük 388 en yüksek 410 yaktı. yani 38krş 41kuruş.arabalarınızın maşallahı var gerçekten.

abicim benzinmi kullanıyorsun

Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti hava_gücü » 19 Ağu 2011, 13:39

hayır tüpte o kadar yakıyor :(
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kürşat
Nereden: Muş
Arabanız: skoda forman

İleti kaptanmagaraadami » 19 Ağu 2011, 22:08

hava_gücü yazdı:hay maaşallah arabalarınıza zarar değmesin, neredeyse yapmıyor arabalarınız.ben 1hafta önce 92model forman aldım,3kere denedim şehir içi en düşük 388 en yüksek 410 yaktı. yani 38krş 41kuruş.arabalarınızın maşallahı var gerçekten.

şehir içi her araba gibi çok yaksada şehirdışı da ölçmenizi öneririm. biraz bakımla herşey düzelir. bakımsız araba çok yakar.. lastik basınçlarını yükseltin biraz, şanzıman yagına baktırın, karbüratöre baktırın, avans ve sübap ayarlarına bi baktırın bunlar önemli. bujilere bakın, frenler sıkıyor olabilir, rot ayarsız olabilir. gaz ayarı yaptırın, agresif kullanmayın vb.. genelde taksicilerin gaz aldığı bir yer var balgatta ordan gaz alıyordum araba baya atikti bir de geçen po'dan gaz aldım araba yerinden kalkmıyor neredeyse. taksiciler işi biliyor...
Kullanıcı avatarı
kaptanmagaraadami
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet

İleti hava_gücü » 19 Ağu 2011, 23:07

ben Muşta görev yapıyorum,zaten 2tane tanıdık gazcı var,toplam 5 tane var,biri şark gaz biri oral gaz,biri stargaz,tanıdık bir tane petrol ofisi var bide akpet.sanayi zaten hiç yok,buji ve filtre istedim yücelkardan,yarın değiştireceğim. ayrıca bu ölçüm zaten şehir içi değil,şehrin dışındaki birliğime gidip geliyorum sadece,trafik ışığı bile yok,dümdüz yol,20km gidiş 20km geliş.günlük 40km. hergün deniyorum 40kilometrede 16TL 16,5TL gaz olur.kilometrede 40-40,5kuruş. :(
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti kaptanmagaraadami » 19 Ağu 2011, 23:32

hava_gücü yazdı:ben Muşta görev yapıyorum,zaten 2tane tanıdık gazcı var,toplam 5 tane var,biri şark gaz biri oral gaz,biri stargaz,tanıdık bir tane petrol ofisi var bide akpet.sanayi zaten hiç yok,buji ve filtre istedim yücelkardan,yarın değiştireceğim. ayrıca bu ölçüm zaten şehir içi değil,şehrin dışındaki birliğime gidip geliyorum sadece,trafik ışığı bile yok,dümdüz yol,20km gidiş 20km geliş.günlük 40km. hergün deniyorum 40kilometrede 16TL 16,5TL gaz olur.kilometrede 40-40,5kuruş. :(

araba felaket yakıyor.. dediklerime mutlaka baktırmaya çalış.. acaba arabada gaz kaçağı falanmı var? birde benzinde dene yakıt ne olacak?? gazda kullanırken tekleme veya çekişte düşüklük varmı yokuşlarda nasıl?
Kullanıcı avatarı
kaptanmagaraadami
CLASSIC
CLASSIC

İleti hava_gücü » 19 Ağu 2011, 23:35

Hocam bu Muş ta hiç yokuş yok,gazda tekleme hiç yapmıyor,araç gazda düz yolda 120km hıza kadar çıkıyor.(ama uzun sürede) tekleme hiiiç yok.
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti kaptanmagaraadami » 21 Ağu 2011, 22:31

hava_gücü yazdı:Hocam bu Muş ta hiç yokuş yok,gazda tekleme hiç yapmıyor,araç gazda düz yolda 120km hıza kadar çıkıyor.(ama uzun sürede) tekleme hiiiç yok.

yolunuz sanayiye düşerse, yukardaki söylediklerimi kontrol ettirin mutlaka sarfiyat bir miktar düşecektir. belkide çok basit birkaç ayarla sorun hallolacak.. arabayı bir ustanın görmesi iyi olacaktır. arabayı görmeden böyle genel bir sorun için buradan yazmak tahminden öteye gidemiyor maalesef. gelişmeleri bildirirseniz acizane yardımcı olmaya çalışırım forumda. kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
kaptanmagaraadami
CLASSIC
CLASSIC

İleti hava_gücü » 21 Ağu 2011, 23:11

teşekkür ederim,
bugün arabadan anladığını söyleyen bir arkadaş kurcaladı biraz,çekiş çok düştü,düz yolda 100 yapıyor,5inci viteste hiç verim kalmadı. yakış 35 kuruşa düştü. araçta hiç tekleme yoktu,gene yok fakat şimdi viteste giderken araba tekliyor,rölantide sorun yok. örnek olarak 3üncü vites 50 ile giderken gaz pedalı sabit dururken araç hoplama yapıyor,anlık vuruntular var ama hissedilir derecede.sanki yakit aniden kesilip birden tekrar geri geliyor gibi şeyler oluyor.ne yapacam anlamadım.en iyisi izin falan alıp elazığa gitmek heralde. forumda elazığda skoda motor ustası varmıdır acaba? motor ustası lazım çünkü araçta yağ kaçağı var. ortalama 4 saniyede bir damla akıyor.
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir