silindir kapagı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

silindir kapagı

İleti ramazanünlü » 10 Ağu 2011, 18:59

sayın arkadaşlar yarın nasip olursa silindir kapak contasını degiştirmeyi düşünüyorum bu gün eksozmanifolt ve silindir kapak contasını aldım orjınalini 35 tl yarında sökecem bu konuda bilgisi olan varsa bana biraz bu işin püf noktalarını dese birde torku kac olacak bilen varsa yardımcı olursa bu ramazan kardaşınıza çok yardım etmiş olursunuz şimdiden hepinize teşekkür ederim

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti skodaizm » 10 Ağu 2011, 20:15

Torkun kaç olacağını bilmem ama saplamaları sökerken dikkatli olun, kesmeyin. Biraz zor çıkarlar. Kırılıp içte kalırsa tornacıya gidip dünya para ve zaman harcarsınız. Ayrıca kapağı taktıktan sonra sibop ayarını yapıp; belli bir süre sonra tekrar saplamaların boşunu alıp, tekrar sibop ayarı yapmalısınız.
Bilen bir ustaya gidip yaptırmakta yarar var

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti syossett » 10 Ağu 2011, 20:15

Arkadaşım dediğim gibi 1.6 mm lik conta kullan . 2 mm lik sorun cıkartıyor. saplamaları cıkartırken çok zorlananı çekıcle yoksa sorun çıkar yıne.. Ikıncısı sıbopların durumuna bak gerekırse değiştir .Ben guneş marka aldım, 60 tl tuttu. Tork un degerını bılemem ama ustam gayet ıyı yaptı. Su yağa karıstı ıse yagı tamamen bosalt, eskı yağ fıltresını ıyıce temızle ust kapak taşlanması yada kaynaklanması gerektırıyorsa yaptır .Montajdan sonra da ıkı lıtre yenı yag koyuyorsun eskı yağ fıltresını takıp bir muddet calıstırıyorsun. sonra o yagı akıtıp yenı yağ ve fıltre takıyorsun . Teknık degerlerı bılmıyorum ama yapılması gereken bu . Ben yakın zamanda yasadıgım ıcın bılıyorum . Dedıgım gıbı kapakta girintili erimiş yada bozulmus duzey var ıse kaynak gereklı ..aynı sekılde taşlanması da gerekıyor yoksa conta aynı sekılde sorun cıkarır..Kolay gelsın.. ;)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti syossett » 10 Ağu 2011, 20:18

skodaizm yazdı:Torkun kaç olacağını bilmem ama saplamaları sökerken dikkatli olun, kesmeyin. Biraz zor çıkarlar. Kırılıp içte kalırsa tornacıya gidip dünya para ve zaman harcarsınız. Ayrıca kapağı taktıktan sonra sibop ayarını yapıp; belli bir süre sonra tekrar saplamaların boşunu alıp, tekrar sibop ayarı yapmalısınız.

__Hakan Ün__

aynen katılıyorum ..8-) eğer tam bilginiz yok ıse daha cok sorun yaşar masraf yaparsınız bence en ıyısı bıle bır ustaya konusup garantılı bır sekılde yaptırmak. Ozellıkle saplamalar cok onemlı .. ben contayı yenılerken tum sıbop ve saplamaları yenılerı ıle degıstırdım . Benım masrafım bu yuzden 450 tuttu yoksa 200-250 lık bır olay işi şansa bırakmayın ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti hakan48 » 10 Ağu 2011, 20:29

syossett yazdı:
skodaizm yazdı:Torkun kaç olacağını bilmem ama saplamaları sökerken dikkatli olun, kesmeyin. Biraz zor çıkarlar. Kırılıp içte kalırsa tornacıya gidip dünya para ve zaman harcarsınız. Ayrıca kapağı taktıktan sonra sibop ayarını yapıp; belli bir süre sonra tekrar saplamaların boşunu alıp, tekrar sibop ayarı yapmalısınız.

__Hakan Ün__

aynen katılıyorum ..8-) eğer tam bilginiz yok ıse daha cok sorun yaşar masraf yaparsınız bence en ıyısı bıle bır ustaya konusup garantılı bır sekılde yaptırmak. Ozellıkle saplamalar cok onemlı .. ben contayı yenılerken tum sıbop ve saplamaları yenılerı ıle degıstırdım . Benım masrafım bu yuzden 450 tuttu yoksa 200-250 lık bır olay işi şansa bırakmayın ..

+ 1000 Aynen Katılıyorum
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir