favoya borbet uyarmı..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favoya borbet uyarmı..

İleti semih10 » 18 Ağu 2011, 14:54

Arkadaşlar çok yakın bir tanıdığımda 16'' 9 ofsetli borbet jant var gayette temiz fakat bizim araçlara uyum sağlarmı ve görüntü itibari ile sizce nasıl durur.. Aldıktan sonra zaten 4 adette ince yanak lastik şart olacak.. öneri tavsiye ve fikirleriniz benim için önem arz edecek...

Eklentiler
IMG_0209.jpg
IMG_0173.jpg
IMG_0173.jpg (49.34 KiB) 1775 defa görüntülendi
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti ozantavsan » 18 Ağu 2011, 15:01

MErhaba ,Semih ,

16" bence bizim favolara olmaz.Bizimkiler 13".Aracı zorlar , lastik sürter , yakıt sarfiyatı artar.Aracın aldığı yol hesabı değişir.
sağa sola tekeri çevirince kaportaya değer gibi geliyor.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti semih10 » 18 Ağu 2011, 15:04

walla abi aslına bakarsan oldukça teredütteyim ama jantları bizzat görünce ve elleyince insanı tahrik ediyor:))))nasılsın iyimisin bu arada?
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 18 Ağu 2011, 15:09

İyiyim Semih , son gördüğün halimle devam .. Geliyormusun Balıkesir'e halen ?

Jant niyetin varsa 13" bak bence.Çünkü arad 14-15 ve 16" var.Aracına sorun çıkartma bence.13" araştır derim.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti semih10 » 18 Ağu 2011, 15:13

abi bu aralar yoğun bizim bu taraf kalabalık var baya sezon sonu işallah sende gelmeye çalış mutlaka..
ya aslında yok benim jant niyetim açıkçası uraşmam da aklımda bile yoktu taaki düne kadar jantları görüp elleyinceye kadar :)) zaten detaylar beni fazlasıyla tereddütte bıraktı hiç maceraya gerek yok ama işte tahrik oldum abi ne yapayım:)) ayrıca almazsam borbetleri jant falan bakmam yani ihtiyacım yok bu haliyle iyi..
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 18 Ağu 2011, 15:22

bu sene tatil yok malesef.Hersene Altınoluk yapardık bu sene yok.Malum konut kredisi nedeniyle tatiller askıda.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti semih10 » 18 Ağu 2011, 15:23

bu arada abi sende de hararet problemi varmı. abi 10-15 dk araba dur kalk yapsın şehir içinde hararet yapıyor sürekli hararet göstergisi sürekli kırmızıda walla bu aralar 3 günde bir suyunu tamamlıyorum neredeyse yarıdan fazladı gidiyor. bi yere giderken millet gazına benzinine bakar ben hararete bakıyorum yedek fanı açmadan çıkamıyorum walla..
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 18 Ağu 2011, 15:45

Sorma geçen gün ilk defa bende yaşadım ve çok korktum.Termostat açmamış ,içerisi basınç yapınca kalorifer peteğinin musluğunu çatlatmış.Motor suyunu akıtmış.Conta yakmadan atlattım.

Öncelikle termostatını değiştir.Radyatörde kaçak varmı veya başka yerinden su akıtıyormu iyice konrol et.Sıvı takviye kabının kapağı tam kapalımı kontrol et.Bunlar haricinde devir daim çalışıyormu ?

Fan müşiri çalışıyormu ,fan vaktinde açıyormu.

Araç çalışırken rolantide bekle .Termostatın takılı olan yerin motor tarafı ısınacak sonra sağ tarafına dokun yavaş yavaş orasıda ısınacak.Bu termostat açmaya başladı demek.buraya zaten radyatöre giden hortum bağlı hortum sıcakmı.
Fan müşirine elle ısınıyormu.Bir süre sonra fan devreye girmeli.Radyatörün alt kısmından motora doğru giden hortumuda kontrol et.Fan devredeyken sıcak olmalı.

Olmadı muhakkak bir ustaya göster .Çok önemli bir konu motoru yakabilirsin conta yanabilir ,silindir kapağı zarar görebilir.Masraf çok çıkar.Ama ustaya güzelce gösterirsen ucuza olur.Termostat 18 tl , elektirikçi ve motor ustasına 10 tl vaedim.toplam 38 tl
senin vereceğinde 28-30 tl olur.

Sıvı kabında su kaynıyormu. ? Geçen hafta yaşadım harareti , benimde hararet yükseldi korkunca.Sen başlığı kaçırdın sanırım.Linki veriyorum iyice oku. Aracın conta yaktığı nasıl anlaşılır kısımlarınıda oku ve aracında kontrol et muhakka.

favorit-forman/bugun-basima-gelenler-beni-cok-korkuttu-t26173.html" rel="nofollow" rel="nofollow
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 19 Ağu 2011, 07:13

Eğer bahsettiğin bu tarz bir jant ise, benzeri arkadaşımın Favorit' inde vardı ve arka lastikler hemen her yaylanma anında çamurluk ağızlarına sürtüyordu. Yüklü halini söylememe gerek var mı bilemiyorum.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti semih10 » 19 Ağu 2011, 09:19

ozan abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim bugünkü rotamız belli oldu:))
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 19 Ağu 2011, 11:44

arka çamurluk içleriniz biraz çekiçlerseniz sorun kalmaz sanki ve aracı düşrmezseniz bişeye benzemez
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hakanerdogan » 20 Ağu 2011, 02:42

Hem otomobile, hem yolcu konforuna işkence. Favoritin frenlerinin bile orta-üst şiddetli bir ani frenlemede yeteceği şüpheli iken, bu lastikler ile ciddi sıkıntı.

Fazladan yaktıracağı yakıtı söylemiyorum bile göze alınmıştır zaten.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 20 Ağu 2011, 13:30

hakanerdogan yazdı:Hem otomobile, hem yolcu konforuna işkence. Favoritin frenlerinin bile orta-üst şiddetli bir ani frenlemede yeteceği şüpheli iken, bu lastikler ile ciddi sıkıntı.

Fazladan yaktıracağı yakıtı söylemiyorum bile göze alınmıştır zaten.

Çabuk kilitlenir.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ikbalkaya » 31 Arl 2011, 07:58

semih10 yazdı:bu arada abi sende de hararet problemi varmı. abi 10-15 dk araba dur kalk yapsın şehir içinde hararet yapıyor sürekli hararet göstergisi sürekli kırmızıda walla bu aralar 3 günde bir suyunu tamamlıyorum neredeyse yarıdan fazladı gidiyor. bi yere giderken millet gazına benzinine bakar ben hararete bakıyorum yedek fanı açmadan çıkamıyorum walla..

bu arabalar soğuk iklimlere göre tasarlanmış arabalar soğuk bölgelerde kullanıldığı içinde fanın boyutu onlara yetmiş ama türkiye şartlarında bu fan yetersiz kalıyor size fanınızın boyutunu büyütmenizi öneririm...
ikbalkaya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet ikbal kaya
Nereden: Bursa
Arabanız: 90 favorit 136 L

İleti Abdulkadir OĞUZ » 07 Oca 2012, 21:23

Merhaba Semih. Arabana 16" jant sakın taktırma. Çünkü bizim arabanın orijinal jantı 13" dir. 16" taktığın zaman motoru,şanzımanı ve difransiyeli çok zorlar. Arabanı hem yorar hemde yakıt tüketimin artar. Km.saatin yanlış gösterir. Takarsan 13" jant taktır kafan rahat olsun. Bu arabaların orijinal lastikleri 155'dir. Ben 165 taktım. Çok memnunum. İyi günler.
Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir