FORMAN im lpg de 38kuruş yakıyor :( ne yapmalıyım?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FORMAN im lpg de 38kuruş yakıyor :( ne yapmalıyım?

İleti hava_gücü » 18 Ağu 2011, 22:22

merhaba arkadaşlar,
yeni satın aldığım skoda forman (92model) tüpte 38kuruş yakıyor,sizce bu olayı çözmek için nereden başlamalıyım? skodalarla ilgili hiç bilgim yok,buji seti yağ,yağ filitresi,hava filitresi sipariş verdim.ama bunların değişmesiyle de çok azalacağını düşünmüyorum. sizce ne yapmalıyım,yardım bekliyorum. teşekkürler

hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kürşat
Nereden: Muş
Arabanız: skoda forman

İleti sekoseko » 19 Ağu 2011, 02:04

karbüratör hava alıyor olabilir.
karbüratör alt takozunu kontrol ettir.
karbüratörü gerekirse komple söküp temizlettir.
gaz beynine bir baktır.iyi bir gazcı zaten sana çözümü söyler
wWw.SkodaFavorit.org
sekoseko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seko
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti sampionibo » 19 Ağu 2011, 03:21

vay arkadaş bu yakıta bende yorum yapacak hal kalmadı kardeş Allah yardımcın olsun
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti hava_gücü » 19 Ağu 2011, 06:57

ArkADAŞIM MUŞTA GÖREV YAPIYORUM,BURADA GAZCIYI BIRAK SANAYI BILE YOK,NE YAPACAM ŞASIRDIM :(
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 19 Ağu 2011, 10:01

öncelikle sipoplardan başla derim ama nasıl yaparsın bilmem yaparım dersen tarif edelim
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti hava_gücü » 19 Ağu 2011, 12:05

bilmiyorum,daha kolay basit seyler yapabilirmiyim?
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 20 Ağu 2011, 00:03

araban benzınde calısıyor mu ? Bence en mantıklısı karburatoru soktur, temızlettır takozu kontrol ettır .Hayret yaa muş ta bunu yapacak tamırcı yok mu ? Daha buyuk sorunu olanlar ne yapıyorlar ? Dostum yakıt fazlalığı , karburatorden tut, sıboplara, gaz beynınden ayara kadar nedene baglı olabılır . Kolay gelsın :(
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti hava_gücü » 20 Ağu 2011, 00:18

dostum şöyle söyleyeyim,muşta sanayi denen yer 6-7dükkandan ibaret,arabanın altından yağ kaçağına bakmak için plastik muhafazayı sökecek tornavida bulamadık düşün artık. sadece 131 şahin doğan parçası bulunur. ankarada takımını 28tlye aldığım bujileri arkadaşın şahinine yalvar yakar 55tl ye aldık hesap et.sorunu olanlarda elazığ a falan götürüyor.benzindede gazdada sorunsuz saat gibi çalışıyor ama 16-17tl gazla sadece 40km gidiyor. gaz burada 2.36tl (petrol ofisi)
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 20 Ağu 2011, 00:35

Evet çok yakıyor .. benzınde bu kadar yakması gerek . Muş-elazığ kac km bılmıyorum ama en mantıklısı madem elazıg da ımkan var , forumdakı elazıglı arkadaslar da ınsallah bu baslıgı okurlar bı sekılde hallolur. once bır gaz ayarı yaptır komputerlı bır gaz al dolaş bakalım farkedıyormu .. umarım farkeder.. etmezse karburator olayını gerceklestır bır de usta sıbop ayarı cektımı sorunun hallolur sevgılı arkadasım kolay gelsın .. Keske elımızden bır sey gelebılse. :(
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 20 Ağu 2011, 00:37

WOW.. şimdi baktım, elazıg 256 km imiş :S
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hava_gücü » 20 Ağu 2011, 00:38

evet burada durum felaket yani...
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 20 Ağu 2011, 00:41

Allah yardımcınız olsun :( yalnız hesaplamayı boş depo ıle yaptıysanız yanılırsınız bence tam olarak doldurun bır 40-50 km gıbın sonra ustunu yıne fulleyın boylece tam olarak ne yaktıgını ogrenırsınız . Ben de mardınlıyım ama ankarada yasıyorum mardının ılcelerı mardınden daha gelısmıstır hem sanayı acısından hem de ekonomık acıdan daha ıyı durumdadır acaba muş ta bu tu ılce varmı bır arastırın derım .
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hava_gücü » 20 Ağu 2011, 00:53

yok hocam maalesef,muş un en gelişmiş yeri merkezi onunda durumu bu.mardin buraya göre 5kat büyük. evet tamamen doldurup 40km gidip dolduruyorum.4kez denedim aynı şekilde sonuç hep aynı...
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti jawacı » 20 Ağu 2011, 10:21

hava_gücü yazdı:merhaba arkadaşlar,
yeni satın aldığım skoda forman (92model) tüpte 38kuruş yakıyor,sizce bu olayı çözmek için nereden başlamalıyım? skodalarla ilgili hiç bilgim yok,buji seti yağ,yağ filitresi,hava filitresi sipariş verdim.ama bunların değişmesiyle de çok azalacağını düşünmüyorum. sizce ne yapmalıyım,yardım bekliyorum. teşekkürler

bence gaz ayarını kendin yap ve tekrar ölç. zaten bu durumda muş ta yapılacak başka birşey yok gibi. daha önce anlatmıştık. şu linki inceleyin.
favorit-forman/gaz-ayari-t25111.html" rel="nofollow
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti hava_gücü » 20 Ağu 2011, 15:09

tamam inceleyeceğim saolun
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti hava_gücü » 24 Ağu 2011, 21:43

merhaba,
aracımın distribütör bağlantıları silindir numaralarına göre yanlış bağlanmış,düzelttik avans ayarı yaptık elle,şuan 25kuruş a düştü yakışı.yalnız içeriye gaz kokusu geliyor,lpg kafası bozuk diyorlar,o da değişirse iyice düşer dediler. umarım öyle olur. şimdi yağ kaçaklarıyla uğraşıyorum. bugün külbütör kapak contası değişti,8tl,krank ön keçesi değişti 5tl,yağ akması durdu. karter contasıda değişti.şimdi şanzımana girişeceğiz,orada yağ kaçağı var,ama oradaki çok aşırı değil,saatle 3-5damla kadar akıyor.
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti hava_gücü » 29 Ağu 2011, 02:31

yakıtı az buçuk hallettik,araba iyi çıktı,3375 TL ye aldım.92 model beyaz renkte,kaportası orjinal fakat ufak tefek çürükler başlamış,macun pasta falan gerekiyor.direksiyonda boşluk yok fakat 1-2 yerinde çok kırınca ses yapıyor,direksiyon körüğü yırtılmış,yeni körük alıp içine gres basarsak ses kesilir ve yumuşar diye umut ediyoruz.
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti hava_gücü » 02 Eyl 2011, 22:29

bugün Muş sanayisinde çok iyi olduğunu söyledikleri lpg ustasına götürdüm aracımı(zaten 2 dükkan var,biri çok iyiymiş) 3-5 arkadaşın yardımıyla 26-28kuruşa kadar düşürdüğümüz şehirlerarası yakıtı ŞAHANE usta yaptığı müthiş ayarla rekor kırdırarak 44-45kuruşa çıkardı. uzun dümdüz rampasız ve 90 ı geçmeden 150km kullanımla ölçtük. Saolsun,muhtemelen uzun yol ve gazda yakıt rekoru Türkiye de ve belki avrupada bana aittir.20 TL paramı aldı ama saolsun beni rekortmen yaptı,adım altın harflerle yazılacak tarihe...
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir