Acil!! Kontak marş konumuna gelmeden takılıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Acil!! Kontak marş konumuna gelmeden takılıyor

İleti arnetta » 20 Ağu 2011, 18:13

Arkadaşlar favorit kontak anahtarı marş konuma gelmeden hemen önce takıldı. Daha ileri dönmüyor. Geri dönüyör, elektrikleri açıyor ama marş basamıyorum. En azından bir kere çalışsa tamirciye gidicem. Ne yapmam lazım.Acil cevap lütfen selamlar..

Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti forman37 » 21 Ağu 2011, 03:05

aynı sıkıntı aracı aldığım ılk gun basıma geldı hemen kontak termığını soktum dağıttım ıcınde kucuk bı tırnak var o ters donuyo ve otomatıkman marsa basılmasına ızın vermıyo .o tırnağı sokup ıptal edersenız sorun ortadan kalkıcaktır dıkkat edın termığın içi bıraz teferruatlı dağıtırken dıkkatlı olun ! ben kendım soktum tamır ettım suan sorun yok ..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti dominik » 21 Ağu 2011, 10:03

Direksiyonu saga sola cevirip kontagi acmayi deneyiniz belki bi faydasi olur (ayni anda)
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti arnetta » 21 Ağu 2011, 10:30

forman37 yazdı:aynı sıkıntı aracı aldığım ılk gun basıma geldı hemen kontak termığını soktum dağıttım ıcınde kucuk bı tırnak var o ters donuyo ve otomatıkman marsa basılmasına ızın vermıyo .o tırnağı sokup ıptal edersenız sorun ortadan kalkıcaktır dıkkat edın termığın içi bıraz teferruatlı dağıtırken dıkkatlı olun ! ben kendım soktum tamır ettım suan sorun yok ..

Verdiğin bilgi için sağol kardeş. Sorunun kontak mekanizmasında olduğu belli birşeydi zatende. Bizim işgüzar kayınço aracı ters kontak yapmış. Tabi tahminimce marş bastıktan sonra kabloları ayırmadan bırakmış. Araç o şekil çalışınca marş motorunu yakmış haliyle. Tamirciye götürmüş tamirci 240 TL masraf çıkarmış. Marş motoruda dahil. Yani benim kolaylıkla söküp yapabileceğim birşey için sırf aracın yanında olamam sebebiyle marş motorunu yakmışlar. Size tavsiyem aracınıza birşey olursa başka yerde olsa bile hemen gidip kendi işinizi kendiniz görün. En azından sonradan hayıflanmazsınız.
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

İleti arnetta » 21 Ağu 2011, 10:33

dominik yazdı:Direksiyonu saga sola cevirip kontagi acmayi deneyiniz belki bi faydasi olur (ayni anda)

Sağol hocam o başka bir olay. Sürekli herkesin başına gelen bir durum. Hafif direksiyonu oynatınca kilit mekanizması rahatlıyor anahtarı çevirmene izin veriyor. Fakat bizim durum tamamen kontak içerisindeki takılmadan kaynaklanıyor. Aracın yanına gidebilseydim en faza bir saatte söküp düzeltip yapardım ama artık iş işten geçti.
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 21 Ağu 2011, 11:54

senın suan mars motorundamı yanık ??
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti arnetta » 21 Ağu 2011, 14:19

forman37 yazdı:senın suan mars motorundamı yanık ??

Evet kardeş marş motorunu yakmışlar ters kontak yaparken. Marşı çalıştırıp kabloları ayırlmaları gerekirken ayırmadan gitmişler bir süre. Marş motoru yanmış. Şimdi yaptırmışlar ama parası benden çıkacak. Küçük bir pim için başımıza gelelere bak.. :((
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 21 Ağu 2011, 14:28

şans işde kardes yapıcak bısey yok kontak olayını bı an once yaptır veya anlıyosan kendın parcala yap.onun ıcınde dıreksıyonun altındakı plastık kapağı sokceksın sonra dıreksıyon mılını aşşa ındırıceksın sanırım 4 tane 12 lık cıvatası vardı dıreksıyon mılıyle beraber aşşa ınıyo sonra kontak onunde ben oyle yaptım .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti arnetta » 23 Ağu 2011, 11:13

forman37 yazdı:şans işde kardes yapıcak bısey yok kontak olayını bı an once yaptır veya anlıyosan kendın parcala yap.onun ıcınde dıreksıyonun altındakı plastık kapağı sokceksın sonra dıreksıyon mılını aşşa ındırıceksın sanırım 4 tane 12 lık cıvatası vardı dıreksıyon mılıyle beraber aşşa ınıyo sonra kontak onunde ben oyle yaptım .

Hocam kontak termiği falan değişti aracın ama usta sanırım bağlantıları yanlış yapmış olmalı ki ünlem şeklindeki uyarı lambası yanıyor. Araştırdım kontak bağlantıları yanlış olduğunda da yanıyormuş bu lamba. Bana kontak bağlantılarının alttan çekilmiş bir fotoğrafını gönderebilirsen veya bağlantı renklerini şekille anlatabilirsen çok makbule geçecek. Çünkü favorit bilmeyen bir elektrikçiye götürmek istemiyorum artık. Selamlar...
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir