Hangisini alayım bir yardım edin üstadlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hangisini alayım bir yardım edin üstadlar

İleti cnrüni » 31 Ağu 2011, 19:58

skodacı_71 yazdı:
cnrüni yazdı:
skodacı_71 yazdı:Resimdeki kırmızı favorit arka taraftan darbe almış gibi duruyor. Bence biraz daha araştırın derim
arkadan darbe almış olmasının ne gibi dezavantajı olur bana ilerde ? ayrıca aracta komple boya olması nelere işarettir ne gbi zararı olur ? görünüş açısından boyasının yeni durması daha iyi değilmi ? sonuçta 18 19 yaşında araba yıllar boyasını zarara sokmazmı güneş yanığı vs

Resimde bagaj kapağının ortalarına doğru bir göçüklük var.1 -Büyük ihtimal direğe felan vurdu (bu iyi ihtimal) 2- aracın önüne baktığımız zaman farlarda yamuk duruyor buda önden de bi darbe almış olabileceğini gösteriyor. + Eğer dediğimiz gibi kaza yapmışsa şasede oynamada olmuştur. Araba komple boyalı ise güneş yanığı yüzünden mi? (ki benim favom 17 yıldır güneş altında duruyor boyasında bişey yok) yoksa başka sebeplerden ötürümü boyanmış bi araştırın derim. Bence 5000 tl ye bundan daha temiz favo bulabilirsiniz.
bu arada o göçük dediğin sanırım foto çekiminden kaynaklanan ağaç gölgesi vs

cnrüni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: caner
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti cnrüni » 31 Ağu 2011, 20:04

diğer açılardan
Eklentiler
Adsızz.jpg
Adsız.jpg
Adsız.jpg (45.49 KiB) 859 defa görüntülendi
cnrüni
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 31 Ağu 2011, 20:12

skodacı_71 yazdı:...2- aracın önüne baktığımız zaman farlarda yamuk duruyor buda önden de bi darbe almış olabileceğini gösteriyor...

Zaten radyatör panjuru boyalı değil. Bence var bir işlem ve düzgünce yapılmamış.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti cnrüni » 01 Eyl 2011, 21:10

yorumlarınızı bekliyorum
cnrüni
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 01 Eyl 2011, 22:32

Diğer araba hakkında görsel yada yazımsal malumat olursa yorum yapacaz :)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti cnrüni » 02 Eyl 2011, 01:26

dğerinin fotolarını gece çekmişler beyaz bir favorit 93 model 116 bnde diior tüplü yeni muayneli.... bu kırmızı için ne diyorsun üstad
cnrüni
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 02 Eyl 2011, 14:18

Ben olsam lpg lı olanı alırdım zıra lpg taktırayım ısleteyım derken yaklasık 1000 tl gıdıyor o da en ıyımser ıhtımalle yenı tuplu ve muayenesı varsa dıgerını al derım dostum . Ugrasma zamanına yazık ..sıkı bır pazarlık yapıp lpg lı olanını al.. 8-)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gkmn » 02 Eyl 2011, 23:06

Bu aracın aynısı bende var al derim ama arabadan iyi anlayan biri baksın.
egzosttan su atması herzaman kötü değildir benimkide atıyor ama su eksiltmiyor bu karbüratörün zengin karışım yapmasından kaynaklı.

İlk araban olucak ise şiddetle tavsiye ediyorum benim ilk arabam 1,5 yıl oldu görüş alanı günümüz araçlarına oranla oldukça geniş.

Yakıta gelince hor kullanılmamış ise benimki istanbul trafiğinde km de 0,45 kuruşlara kadar dayanıyor uzun yol sabit hız ise 80 ila 90 km/hz ile 25 kuruşlara kadar düşüyor aracı 2000 ile 2500 devir arasında kullanırsan daha ekonomik.

LPG li alma derim hem lpgli olan GLX değil hemde benzinli motor daha diri olur. 500 Tl fazla vereceğine sonra kendin iyi biyerde 500-600 TL ye kredi kartına taksitle güvenilir sağlambiyerde taktır derim.

Aklına takılan ne varsa sor? Parçası bol ve ucuzdur? yağını suyunu eksik etme seni yolda bırakmaz.
gkmn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökmen
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit GLX

İleti cnrüni » 06 Eyl 2011, 14:35

kırmızı arabaya tam bakmaya gidecektim ... söz vermişti bana telde ... ertesi gun kardeşime verdim kaza yaptı yalanını uydurdu. Beyaza bakmaya gittik motoru üflüyor klima gbi adeta :D onuda almadık araba bulamadım gitti
cnrüni
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 06 Eyl 2011, 14:57

o zaman gel benım formanı satayım sana :) dertsız problemsız muhayyer ;)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 08 Eyl 2011, 10:40

araç güzel ben beğendim hemde ucuz ne güzel komple boyanmışta ki kzalıdır olsun öle aman aman kazası yoksa hiç düşünme al ama bak bakalım kapı direklerinde problem varmı şase ne durumda
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti babaforman » 09 Eyl 2011, 19:08

5 ay önce forman aldım hanım baktıralım dedi 20 yaşında araba neyine baktırcam hemen aldım çok şükür taş gibi çıktı yaylaya çıkmak dahil 1 ay içinde 4000 klm yol yaptım tık demedi içine siniyorsa al yanlız en azından 500 lira civarı masraf edersin binmek istiyorsan sonuçta eski arabalar
babaforman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: nejdet gün
Nereden: Sinop
Arabanız: forman

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir