Tek marş gaza basmadan çalışma aküışığı gazvermeden sönmüyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tek marş gaza basmadan çalışma aküışığı gazvermeden sönmüyor

İleti ozantavsan » 05 Eyl 2011, 09:51

Aracı gaz pedalına hiç dokunmadan tek marşta çalıştırıyorum.Araç çalışıyor akü ışığı yanık duruyor , gaz pedalına hafif dokununca sönüyor.Bu çalıştırma esnasında rolanti devri 1000.

Bu bir sorunmudur , yoksa normalmidir ? Bazen yağ ışığıda gaza hafif dokununca sönüyor.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti sainz » 05 Eyl 2011, 13:01

ozantavsan yazdı:Aracı gaz pedalına hiç dokunmadan tek marşta çalıştırıyorum.Araç çalışıyor akü ışığı yanık duruyor , gaz pedalına hafif dokununca sönüyor.Bu çalıştırma esnasında rolanti devri 1000.

Bu bir sorunmudur , yoksa normalmidir ? Bazen yağ ışığıda gaza hafif dokununca sönüyor.

Sıfır Favorit' te bile akü ışığı o şekilde yapılan marşta yanıyor. Nedenini bilmiyorum ama öyle. Yağ ışığı da sanırım motor hafiften gitmeye başladığında veya yağ değişim zamanı geçilip de yağ inceldiğinde oluyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti bekocan » 07 Eyl 2011, 23:39

bu araçlarda şarj dinamosundan kaynaklanan sorundur akü şarj lanbasının yanması devri 2000 yaparsan hemen söner bu modeller hep böyle önemli birşey değil
gaza basmadan yağlanbası yazıyorsa ve sende söndürmek için hafif gaza basıyorsan
yağ lanbası yağ basıncı ile çalışır demkki yağ müşürü içindeki yay baya sertlşmiş sorun değil al yenisini zaten ucuz az bir teflonla dişini sök tüğünle taktığın bir olur söktüğünde yağ zaten kaçmaz.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti babaforman » 09 Eyl 2011, 19:02

dostum akü ışığı iki sebepten yanar 1-şarz dinamon sorunludur kömür zayıflamış olabilir 2-rölantin düşüktür
babaforman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: nejdet gün
Nereden: Sinop
Arabanız: forman

İleti skodacı_71 » 09 Eyl 2011, 20:17

Bendede aynısı oluyor çok hafif gaz verince sönüyor.
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti SincAnLı » 10 Arl 2011, 22:40

ARKADAŞLAR BU BNM ARACIMDA DA OLUYOR BUNLAR İLK CALIŞMADA OTOMATİK JİKLE OLDUGU İÇİN ÖYLE YANAR HATDA GAZA BASINCA SÖNER SÖNÜNCEDE MORUN SESİ AZALIR
SincAnLı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yunus işeri
Arabanız: favorit

İleti Semih Roer » 11 Arl 2011, 23:34

Bir çok modelde olduğu gibi benim araçtada aynısı, ama sorun değil denmişti hep bana, uzun yıllardır kullanıyorum çünkü..,:)
Semih Roer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Semih Roer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 Formen

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir