Aracım rektifiye olacakmış ? Yardımlarınızı ve görüşlerinizi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım rektifiye olacakmış ? Yardımlarınızı ve görüşlerinizi

İleti syossett » 08 Eyl 2011, 22:15

hava_gücü yazdı:dostum Kuran okumak namuslu olduğunu göstermez insanın,ben öyle namazlı niyazlı 2 konyalı arkadaşa kefir oldum,birinde bosna hersek mahallesindeki evim icradan gitti,diğerinde ise 2000model opel vectram. bu insanlarda şuan bile Kuran okuyor,bunu kriter alma. farklı ustalara sormaktan göstermekten zarar gelmez diye düşünüyorum.arkadaş doğru söylemiş,açmışken zinciri falan değiştir. yokuş çıkmıyor derken hiç mi çıkmıyor yoksa bayılıp 1inci 2inci vitese mi düşüyor? apa yolu aman aman yokuş değil,uzun ama dik değil o kadar. tıp fakültenin önünden devam edip beyşehir yoluna çıkan rampayı diyorsun sanırım. çıkmaması imkansız,ama vites düşürür. bende bazı rampalarda 1e kadar düşüyorum ama çıkıyor.

+ 1500 kÜRŞAT BEY ... BANA DA FORMANI SATAN ADAM SUREKLI MUBAREK GUNDEN KURAN DAN DEM VURUP KIZININ USTUNE YEMINLER EDIYORDU ..SONUNDA 1100 TL MASRAF YAPTIM KURUS MASRAF YOK DEDIGI ADAMA..İNSANIN YUREGI ONEMLI İNANCLI FELAN OLMASI KENDISINI ALAKADAR EDER. AYRICA SKODA SERVISINDE CALISIYOR OLMASI DA BIR SEYI DEGISTIRMEZ ..BIZ BURADA NICE GUVENILIR USTALARDAN YENILEN KAZIKLARI OKUYORUZ YILLARDIR. BIZ TAVSIYEMIZI YAPIYORUZ DOSTUM GERISI SANA KALMIS..

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti Ra_eM » 08 Eyl 2011, 22:18

yok din yönünden sadece dikkatimi çekti bu devirde iman ile paranın kimde olduğu belli değil. Eğer fiyat çok yüksek biçerse soracağım başka yerlere zaten.

Evet bahsettiğim yokuş beyşehir yoluna çıkan rampa. 3ncü vitesle çıktım araçta herhangi bir sorun yoktu bayılıp kalmıyordu. Babam sürüyordu zaten arabayı eski oto tamircisi acemi biri değil :)... 3üncü vitesle çıktık ama hararet göstergesi yükselmişti inişte sonra eve geldiğimizdede kendini belli etti.
94 Model Skoda Favorit Sahibi :)
Kullanıcı avatarı
Ra_eM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Ekinci
Nereden: Konya
Arabanız: 94 Model Skoda Favorit LX

İleti Ra_eM » 08 Eyl 2011, 22:20

syossett yazdı:
hava_gücü yazdı:dostum Kuran okumak namuslu olduğunu göstermez insanın,ben öyle namazlı niyazlı 2 konyalı arkadaşa kefir oldum,birinde bosna hersek mahallesindeki evim icradan gitti,diğerinde ise 2000model opel vectram. bu insanlarda şuan bile Kuran okuyor,bunu kriter alma. farklı ustalara sormaktan göstermekten zarar gelmez diye düşünüyorum.arkadaş doğru söylemiş,açmışken zinciri falan değiştir. yokuş çıkmıyor derken hiç mi çıkmıyor yoksa bayılıp 1inci 2inci vitese mi düşüyor? apa yolu aman aman yokuş değil,uzun ama dik değil o kadar. tıp fakültenin önünden devam edip beyşehir yoluna çıkan rampayı diyorsun sanırım. çıkmaması imkansız,ama vites düşürür. bende bazı rampalarda 1e kadar düşüyorum ama çıkıyor.

+ 1500 kÜRŞAT BEY ... BANA DA FORMANI SATAN ADAM SUREKLI MUBAREK GUNDEN KURAN DAN DEM VURUP KIZININ USTUNE YEMINLER EDIYORDU ..SONUNDA 1100 TL MASRAF YAPTIM KURUS MASRAF YOK DEDIGI ADAMA..İNSANIN YUREGI ONEMLI İNANCLI FELAN OLMASI KENDISINI ALAKADAR EDER. AYRICA SKODA SERVISINDE CALISIYOR OLMASI DA BIR SEYI DEGISTIRMEZ ..BIZ BURADA NICE GUVENILIR USTALARDAN YENILEN KAZIKLARI OKUYORUZ YILLARDIR. BIZ TAVSIYEMIZI YAPIYORUZ DOSTUM GERISI SANA KALMIS..

allah razı olsun tavsiyeleriniz için hepsini göz önünde bulunduruyorum yarın sabah herşey net belli olacak tabikide. Yinede doğru diyorsunuz siz kimseye güven olmuyor malesef bu devirde. Ben arabayı soldan vuruk diyerek aldım araştırdığımda araba şarampole uçmuş satıcı zaten öyle bir insan dışı varlıkmış ki birşey demiyorum onu allaha havale ediyorum
Kullanıcı avatarı
Ra_eM
CLASSIC
CLASSIC

İleti hava_gücü » 08 Eyl 2011, 22:32

syossett bey haklı, ne adamlar var piyasada,bak bir örnek.bir 2004model arabalıyordum galeriden,aracı servise çektim yetkili servis+bayii. ekspertiz yaptılar 130tl aldılar,damgalı mühürlü sonuç verdiler. sonuca göre aracın kilometresi ORJİNAL 89000. şeytan dürttü bastım ankaraya,çaktırmadan başka servise,2 saat yol,basa bas gittim,aracın 379binde SERVİSE girdiği kayıtlı çıktı.2 saat önce konyada araç orjinal 89bindeydi. 2 saatte 258km yapıp ankaraya gittim,aracın servis kaydı çıktı 379binde servise girmiş,hemde 16 ay önce :) ikiside yetkili servis + bayii.. yorum sizin,konya farkı...
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kürşat
Nereden: Muş
Arabanız: skoda forman

İleti hava_gücü » 08 Eyl 2011, 22:36

araç 2004 sorento siyah 2.5 ex modeldi.
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 08 Eyl 2011, 22:37

Al işte ... :? bunun gibi ne örnekler var... Bakın ben marbellamı ıkı ay once sattım ve alan kısı benı defalarca aradı tekrar tekrar tesekkur ettı. dedıgımden farklı bır sey cıkmadı sadece sol aks gerekıyordu onu da tedarık etmıs. Ha.. 2600 lıralık araba ama ne farkeder ?? Insanlar gunumuzde 6 lıra ıcın bıle yalan soyler oldular malesef. Arkadaş bı de kastamonudan sarımsak yolluycakmış saolsun :? asıl marıfet , arkandan guzel konusulması ve bır satıs ıslemı ıle bır de dost kazana bılmek. Kuruş masrafı yok deyıp kızının ustune yemınler eden adam, nedense 2 aydır ne telefona cıkıyor nede mesajlara yanıt verıyor. Allah ' a havale ettım en guzelı bu ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Ra_eM » 08 Eyl 2011, 22:44

valla çok haklısınız böyle insanlar mevcut ama bizdeki iyi niyet işte hep bizi sömürüyorlar. Sorduruyorum ustayı iyi diyorlar tabi tek usta yeterli değildir sonuçta ufak masraf yapmıyorum çok büyük bir masraf yapılıyor.

Peki arkadaşlar bana şöyle bir liste yapabilirmisiniz işiniz yok ise ?

Ben rektifiye de tam olarak neler yapılır bilmiyorum ama rektifiye dışında

1.)triger kayışı
2.)buji kabloları gibi vs ben böyle örnek verdim ama siz neler gerekir motor inmişken bunlarıda sorayım
Kullanıcı avatarı
Ra_eM
CLASSIC
CLASSIC

İleti hava_gücü » 08 Eyl 2011, 22:44

syossett o adam telefona bakarmı? o şimdi kahvede işte arkadaşlarına övünerek anlatıyordur :''ankaradan bir salak buldum,ne desem inandı,nasıl gazladım herife diye'' kendini övüyordur. bu tip insanlar hiç ölmeyeceklerini sanıyorlar,hesap soran olmayacak sanıyorlar.
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ra_eM » 08 Eyl 2011, 22:47

hava_gücü yazdı:syossett o adam telefona bakarmı? o şimdi kahvede işte arkadaşlarına övünerek anlatıyordur :''ankaradan bir salak buldum,ne desem inandı,nasıl gazladım herife diye'' kendini övüyordur. bu tip insanlar hiç ölmeyeceklerini sanıyorlar,hesap soran olmayacak sanıyorlar.

vallahi ben bu arabayı 5 bin tl kredi çekip aldım hiç gönlüm elvermiyordu kredi çekmeye ama hastalık olduğu için araba şarttı ve sorduk soruşturduk derken sonuç bu ne yapacaz şimdi arkasından sövmeye kalksak günah belki günahı sadece biz biliyoruz ama olmaz ne yapsak olmaz ben sadece allah ıslah etsin böyle insanları diyorum :)
Kullanıcı avatarı
Ra_eM
CLASSIC
CLASSIC

İleti hava_gücü » 08 Eyl 2011, 22:55

benim arabam daha yeni 2 aydır bende,o yüzden yapılması gereken bakımlar hakkında diğer arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar,ben tecrübesizim skodalar konusunda.
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ra_eM » 08 Eyl 2011, 22:58

tabi yinede yorumlarınız için çok teşekkür ederim hepsini göz önünde bulunduruyorum merak etmeyin ."bir kulağımdan girip diğerindne çıkmıyor" İnşallah ALLAH'ın izni ile sağ salim atlarız bu günleri
Kullanıcı avatarı
Ra_eM
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 08 Eyl 2011, 22:58

Ben kolay gaza gelmem <kursat bey ama ınan kı 1.5 aylık kızının ustune yemın edınce inandım. <dedım ya benım ıcım rahat onemlı degıl manevi ıstırab daha kotudur ve İlahı adalet er yada gec tecellı eder.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hava_gücü » 08 Eyl 2011, 23:01

çok haklısınız,tecelli edecektir. Ra__eM sizede kolay gelsin
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 08 Eyl 2011, 23:02

Ra_eM yazdı:valla çok haklısınız böyle insanlar mevcut ama bizdeki iyi niyet işte hep bizi sömürüyorlar. Sorduruyorum ustayı iyi diyorlar tabi tek usta yeterli değildir sonuçta ufak masraf yapmıyorum çok büyük bir masraf yapılıyor.

Peki arkadaşlar bana şöyle bir liste yapabilirmisiniz işiniz yok ise ?

Ben rektifiye de tam olarak neler yapılır bilmiyorum ama rektifiye dışında

1.)triger kayışı
2.)buji kabloları gibi vs ben böyle örnek verdim ama siz neler gerekir motor inmişken bunlarıda sorayım

1- ) trıger kayıs orıjınal olsun zaten 45 tl .. ama cok profosyonelce takılmalı eger sente atarsa işe yaaramaz çekıs duser.
2-) Bujiler ve kabloları kontrol edılır zaten gerekırse değişir uygun buji konusu forumda var . Dıstrubutor yenı dıyorsun ama orıjınal mı ?? eger uzak dogu malı ıse at gıtsın ..çok ısı bu yanlısı yapıyor onemlı parcalarda ucuz dıye çin yada taywan malı taktırıyor ve kısa sure sonra sorun cıkıyor .Özellıkle zıncır, dıstrubutor veya benzın otomatıgı.. zaten rektıfıye ıs ıgerceklesırse ustan sana degısmesı gereken parcaları soyleyecektır dedıgımız gıbı ısının ehlı usta ıse sorun cıkartmaz.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Ra_eM » 08 Eyl 2011, 23:07

ALLAH Razı olsun yardımlarınız için sabah herşey kesinleşecek sizlere hepsini tek tek yazacağım buradan. Vallahi sizler sayesinizde çok şey öğreniyorum ALLAH razı olsun hepinizden
Kullanıcı avatarı
Ra_eM
CLASSIC
CLASSIC

İleti hava_gücü » 08 Eyl 2011, 23:09

bende buradaki arkadaşlardan çok şey öğrendim 2 aylık skoda kullanıcısı olarak,bana da bilgisini aktaranlardan Allah razı olsun
hava_gücü
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 09 Eyl 2011, 09:25

Ra_eM yazdı:...motoru yaptırdıktan sonra bana gidermi ki araca binmek istiyorum.

Ra_eM yazdı:...Peki benim şimdi merak ettiiğim rektifiye yapıldıktan sonra motorum sıfır motor gibi olacak demi

Eğer ki motoru dağıtıp toparlayacak olan usta iyiyse tabii ki sıfır motor gibi bir performansa sahip olacaktır.

Üst kapakta taşlanabilecek kadar pay kalmışsa, taşlanarak kullanılabilir. Ancak hararet nedeniyle kapağın bloğa denk gelen yüzeyindeki çarpılma fazlaysa ve taşlamayla kurtarılamıyorsa, değişmesi gerek.

Bir mesajınızda "sekman kırmış motor" gibi bir ibaren var, sorun sadece sekman kırmış olması ise, gene komple rektifiyeye gerek yok.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta da; ister sıfır isterse taşlanmış silindir kapağı kullanılsın, kapak ve bloğun birbirine temas ettiği yüzeyler dümdüz olmalı, milimetrik yükzeltiler taşlanarak, çürük nedeniyle oluşmuş olan çukurluklar da kaynakla doldurulmalı ve titizlikle kontrol edildikten sonra montajları yapılmalı. Bu arada silindir kapak saplamaları fabrikanın belirttiği torklamayla sıkılmalı.

Diğer arkadaşların da dediği gibi mutlaka bir-iki farklı ustaya da göster aracını.
İstanbul' da olsaydın seve seve yardımcı olurdum ben ancak diğer arkadaşlar farklı adresleri de belirtmişler zaten.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sainz » 09 Eyl 2011, 09:29

Ra_eM yazdı:...Babam sürüyordu zaten arabayı eski oto tamircisi acemi biri değil :)...

Daha neye bu kadar kederleniyorsun o zaman.:D Mutlaka tanıdığı, bildiği birileri vardır en azından motorun durumuna bakar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir