Aracım rektifiye olacakmış ? Yardımlarınızı ve görüşlerinizi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım rektifiye olacakmış ? Yardımlarınızı ve görüşlerinizi

İleti burak mysterio » 10 Eyl 2011, 06:41

Uğur abi bişe sormak istiyorum ben mesela rektefiye yapılırken motordan daha iyi performans almak için üst kapak daha derin taşlanıyomuş galiba sence bi işe yararmı performans için gerçekten ?

Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti PİCK-UP » 10 Eyl 2011, 11:50

biz 1- 1,5 yıl önce 950 liraya yaptırmıştık feli pickup'a

piston sekman yataklar contalar üst kapak taşlama(kapakçıda) her önüne gelen taşlarsa sürekli conta patlatır.

triger zinciri cartı curtu , vites şanzıman baglantı körükleri , fren hid. hortumları işçilik vs. hepsi dahil 950 tl.

bence fiyatı abartmışlar 1,2 ustaya göstermeden yaptırma derim.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti sainz » 11 Eyl 2011, 13:22

burak mysterio yazdı:Uğur abi bişe sormak istiyorum ben mesela rektefiye yapılırken motordan daha iyi performans almak için üst kapak daha derin taşlanıyomuş galiba sence bi işe yararmı performans için gerçekten ?

Orijinal kapak belki yarım milimetre taşlanabiliyor biraz daha güç kazanabilmek için. Daha fazla taşlanırsa, bu sefer hararet problemi, pistonların supaplara değme problemi, ...vb. problemler başgösterir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti burak mysterio » 11 Eyl 2011, 18:32

sağol abi eğer olurda Allah (c.c) korusun taşlama gerekirse öyle yaptırırım veya daha fazla güç için gerekirse kapağı değişirim o zaman tekrardan sağol abi :)
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir