Motorsilk

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motorsilk

İleti hakan48 » 26 Eyl 2011, 22:12

phenomx3 yazdı:bende diyorum ki; kullandıktan sonra yağ yakma azaldı ve yağın ömrü uzadı. şuanda 5500 km oldu yağın rengi eskiden olsa kapkara olurdu ama biraz değişti. Ben ayrıca kullanmadan önce 18 yıldır araba alıp satan ve birçok tamirini de yapabilen bi yakınıma da danıştım. kullan faydası var kimi arabada segman atmış gibi olur üfleme varsa keser gibi şeyler söyledi. sizinki şu olmasın; Piyasada sahtelerinin olduğunu okudum bi ara. Ürünün rengi nasıldı mesela. Beyazımsı su katılmış rakıya benziyodu, ben hepsiburadadan almıştım onlarda modacardan alıyolar bilinmedik yerden almayın hemfahiş fiyat istiyorlar hemde orjinal olmayabiliyor. Ben gölcükte yağ değiştiğim kişiye sordum 80 tl dedi hepsiburadadan 53 tl'ye motor silk+motor temizleyiciyi set olarak aldım. tek fiyatı 51 ile 58 arası değişiyo süreklikampanya yapıyolar.

Motorsilk 460 ML Ve 250 Ml Olarak Satılıyor. 80 Tl Civarı Olan 460 Ml Olan, Diğeride 250ml Olandır. Fiyat Farkı Ondan Kaynaklanır. Önce 250 Ml Yoktu Ama Piyasada Hep 50 55 Tl Arası Borlar Olunca Motorsilkte Bu Geleneğe Uydu Ve 250 ML Çıkardı.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti ozantavsan » 20 Ekm 2011, 10:54

17.10.2011 günü yağımı değiştirdim.Geçen yıl Castrol Magnatec 10/40 koyduğum yağı yine Castrol magnatec 20/50 olarak değiştirdim.

Aracı 5 dakika ısıttıktan sonra stop ettim.Motor ısınırken elimdeki motorsilk şişesini 5 dakika çalkaladım.
Araç çalışmazken yağ kapağından motorsilki boşalttım.Bembeyazdı şampuan kıvamında.Aracı çalıştırdım , 5 dakika rolantide bekledi.Sonrasında 20 km yol yaptım geldim.

Burada araçtaki değişiklikleri paylaşacağım.Tam etkisinin bir kaç bin kilometrede daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum.Ama ufak tefek farklar hissedilmeye başladı.Şu an motorsilki koyalı 60 kilometre oldu.

1- Sabah aracı çalıştırınca biraz bekliyordum.Otomatik jikleyi 1000 devre ayarladığımdan ayağımı biraz gaz pedalında tutardım.Şimdi bu süre dahada azaldı.
2- Araç daha rahat çalışıyor.
3- Seste biraz azalma oldu.
4- Yolda sürüş farkı belli oldu.Araçta biraz serileşme var.
5- Eskiden 2. viteste gaza daha az zamanda basıp 3. vitese geçerdim.2. viteste biraz fazla bassam araç vites değişimi için bağırırdı.Motorsilk sonrası 2. viteste gaza biraz daha fazla süre basmama rağmen bağırmıyor , biraz daha hız kazanıyor.3. vitese geçtikten sonrada 4. vitese kadar hızlanma ve gaz verme süresinde değişim var.Yani vites değiştirme aralığım eskiye göre değişti.
6- Yolda vitesi boşa aldığımda aracın hızının azalması motorsilk kullanım sonrası değişti.Boşa atınca daha fazla mesafe boşta yol alabiliyor.Akşam bir dönemece yaklaşırken boşa atıp sağa 90 derecelik bir dönüş yaptım.Arça gazda gibi akıp gidiyordu.Tali yoldan araç çıkmasa ne kadar mesafe alaırdım bilemiyorum.Akıp gidiyor.Eskiden biraz kasardı.
7-Sabah ilk çalıştırmada aracın arkasında geçince yerde 1 metre kadar su zerrecikleri ile ıslanma oluyor.Motor az ısınınca egzostan hafif hafif damlama oluyor.Eskiden ilk çalıştırmada yerde ıslaklık olmazdı.Conta yanığı değil ,karışmasın o konuyla.
8- Subap sesi yine var ama şimdi şık şık şeklinde.Eskisi biraz rahatsız edici takırtıydı.Hiç takmıyorum desem yeridir.
9- ilk kalkışta ,ışıklarda 1. vites ağır ağır ilerlerken biraz kasar gibi oluyordu.Veya ayağın hafif gazdayken hafif sarsıntı , sanki çok az gaz verip çekiyormuşsun gibi istikrarsızlıklar olabiliyordu.Şimdi ayağım hafif gazda kesintisiz ilerliyor.Ta ki ayapını gazdan çekene kadar.İstikrarlı bir çalışma sağlıyor.

İlerleyen kilometrelerde farklılıkları paylaşacağım.Bakalım yakıttada fark edecekmi biraz.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti hsynaslan0010 » 20 Ekm 2011, 12:57

ozan agbi baya fark etmiş benim var daha yag deyişimine ama bukadar fark ediyorsa bende deyiştirim demek motora güç katıyor baya
hsynaslan0010
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin aslan
Arabanız: favorit 135

İleti ozantavsan » 21 Ekm 2011, 09:58

Hüseyin , Muhakkak motora faydası var.Bu yazdıklarım ilk izlenimlerim.Asıl etkisinin 3000-4000 kilometre sonra belli olacağını düşünüyorum.Şu an bariz fark var.Tam etkisinin uzun sürede kazanacaktır.İçerisindeki borik asidin motor iç metallerini temizlemesi , koruyucu tabaka oluşturması , çatlak ,girinti ve çıkıntıları doldurması ,onarması biraz süre alacaktır.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 21 Ekm 2011, 21:48

21.10.2011 kaptanın seyir defteri ;

Favo ve motorsilk ;

* araç vitesteyken ayağımı gazdan çektiğimde araç kasmıyor.Ayağımı gazdan çektiğimde devir kaçtayse bir müddet aynı devir ile sabit yola devam ediyor.Sonrasında yavaş yavaş düşüyor.

* bu akşam daha keyifli bir sürüş tadı verdi.Frenle yavaşlama ve sonra gaza dokunma sonrası araç daha atik.
yağ gibi akıyor.

* Soğuk havada bile yaz sıcağındaki gibi kalkıp gidiyorum.

Kaptanın seyir defteri bugünlük bu kadar.Gün ve gün seyir defterine devam edeceğim.

Burda işim bitti , ışınla beni SPAK.....
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti phenomx3 » 24 Ekm 2011, 21:43

motor silk almayı düşünen varsa şu anda hepsiburada ve hızlıal'da 49.90'a düşmüş bilginize
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ozantavsan » 30 Ekm 2011, 15:43

Motorsilk koyduğumdan bu yana araç bir güzelleşti.Bu inkar edilemez.Şu an sadece marşa basıyorum ve gideceğim yere gidiyorum.Tatlı talı favomla gidiyoruz desek daha iyi olur.

Kaptanın seyir defteri

Tarih : 30.10.2011 Günlerden Pazar

Bugün yağ kapağımı çıkardım ; baktım içinde çok az tortu oluşmuş.En son motorsilk koymadan önaca bakmıştım.
O güne göre tortu azalmış.

Yağ deliğinden içeri baktığımda bir kez daha şaşırdım.İçerisi tertemiz.Eskiden kurumlu ve siyahtı.İlk subapım hemen sağında bir tane saplama metal vardır ,üzerinde somun olan.O tertemzi , görebildiğim yerler tertemiz.Sadece temiz , parlak metal görünüyor.Diyebilirsiniz ki yağ değişimi yaptın , yağın içindeki maddeler zaten temizliyor.Bu aracıma 3. yağ değişimim ,diğerlerinde hiç böyle birşey olmamıştı.Kirli kara üstleri yağlı durulardı.

Motorsilk uygulama sonrası gördüğüm o metaller tertemiz , üzerinde tertemiz bir yağ tabakası ,ışıl ışıl.
Hayret ettim doğrusu.Demekki Motorsilk söylendiği gibi temizliyor metali.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 30 Ekm 2011, 22:36

ozantavsan yazdı:21.10.2011 kaptanın seyir defteri ;

Favo ve motorsilk ;

* araç vitesteyken ayağımı gazdan çektiğimde araç kasmıyor.Ayağımı gazdan çektiğimde devir kaçtayse bir müddet aynı devir ile sabit yola devam ediyor.Sonrasında yavaş yavaş düşüyor.

* bu akşam daha keyifli bir sürüş tadı verdi.Frenle yavaşlama ve sonra gaza dokunma sonrası araç daha atik.
yağ gibi akıyor.

* Soğuk havada bile yaz sıcağındaki gibi kalkıp gidiyorum.

Kaptanın seyir defteri bugünlük bu kadar.Gün ve gün seyir defterine devam edeceğim.

Burda işim bitti , ışınla beni SPAK.....

Motorsilki Yıllardır Bende Satıyorum Kendi Aracım ve Hatta Firma Araclarının Tamamınada Koydum Ama Biraz Abartmışsınız Ozan Bey Vitesteyken Gazdan Ayağınızı Çektiğinizde Yada Gaz Verdiğinizde Araç Sadece Teker Aksamından Kasar Motor Yağıyla Ve Sürtünmeyle Alakalı Değildir. Motorsilk Yağı Siyahlaştırmaz, En Büyük Özelliği Sürtünmeyi Minimuma İndirir. Metallere Elmas Özelliği Kazandırır. Kompresyon Kaçağı Olan Araclarda Biraz Çalışmayıda Düzeltir. Ama Kasmaymış Kalkışı Yağ Gibiymiş Alakası Yok, Biraz Sizinki Psikolojik Olabilir.

Bunu Yazmamın Sebebi Çok Büyük Umutlarla Motoru Yeniliyormuş Düşüncesiyle Alıp Hayalkırıklığına Kimsenin Uğramamasıdır. Ürün Gerçekten Motor Yağını Korur Sürtünmeyi Azaltır, Yakıta Bile % 2 - 3 Etki Edebilir Ama ,Aracın Kasmasını Önlemez Kasma Yada Akış Sorunu Varsa Aracın Onu Tamir Etmesi İçin Almayın, Onun İçin Sanayiya Gidip Kont Ettirin.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 31 Ekm 2011, 09:58

Teşekkürler , ben aracımda bariz bir farklılık olduğunu paylaşmak istedim.MotorSilk'in yağı siyahlaştırdığını yazmamıştım.Sanırım cümlelerde öyle bir anlam çıktı.Eskiden subap kısımları yağ değişimi yapsamda kurumlu siyah durur demiştim.Elbette yağda bir süre sonra rengini değiştiriyordu.

Uzun lafın kısası tüm anlatılanlar aynı yere geliyor.Motorsilk motoru temizliyor ,yağı koruyor ,kompresyon kaöağı varsa bunu biraz daha telafi ediyor.Psikolojik durumunda ise haklılık payınız yok değil.
Olsun ama motorsilkle eskiye göre daha iyi favom.
Motorun kasması kısmı ise öyle ağım şahım bir kasma yoktu.Ama motorsilk sonrası araç daha rahatladı.
Muhakkak kimisi benim gibi çok fayda gördüm diyecek ,kimisi hiç fayda görmedim diyecek.
Bu yorumlar aracın modeline ,yaşına ,kullanım durumuna ,motorunun durumuna ,bakımlı olup olmamasına göre değişecektir.İnternette yaptığım araştırmalarda yerden yere vuranda var ,benim gibi çok memnun olanda.

Arzu eden deneyebilir.50 TL nerelere verilmiyor.Sürücü fark etmedi dese bile motorsilk görevini yapacaktır.Motorunuz biraz daha verimli çalışacaktır.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 93forman » 27 Kas 2011, 19:04

dün itibariyle bende aracıma motorsılk uyguladım ve bu kadar fark edeceğini tahmin etmemeiştim, yeni lpg taktırmıştım, takınca haliyle biraz çekiş düşmüştü, dün uyguladım ve gerçekten inanamadım,aracımın kalkışlarında ve arkadaşın dediği gibi vites geçişlerinde mesafe uzadı,gerçekten işe yarıyor tavsiye ederim..
93forman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 93 FORMAN 135L

İleti burak mysterio » 27 Kas 2011, 19:51

bu motorsilk nerelerde satılır acaba bende almak istiyorum bi adet
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti 93forman » 27 Kas 2011, 20:07

hepsi burada da şu an kampanya var alabilirsin...
93forman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 93 FORMAN 135L

İleti hakan48 » 27 Kas 2011, 20:10

burak mysterio yazdı:bu motorsilk nerelerde satılır acaba bende almak istiyorum bi adet

Burak Kardeş Sen Almak İstersen, Özel İsknto Tanımlarım Sana 45 TL Ye Kargo Bedava Gönderirim.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 27 Kas 2011, 20:55

Hepsi burada da ve hızlı al da var bide hakan48 de :D o daha ucuza veriyo bence kaçırma :idea:
Ben motorsilk'i mayıs ayında uyguladım ve bir ay önce yağımı değiştim ve yağ değişiminden sonra aracım daha bi sessiz çalışmaya başladı. daha dün akşam arkadaşa sordum nasıl motorun çalışmasında bişey hissediyomusun diye ve hemen dedi ki aa çok sessiz çalışıyo neyaptın dedi. gerçekten ilk günden bu güne kadar artaraak devam ediyor memnuniyetim. bişey daha; aracım yağ eksiltiyordu motorsilk ten sonra beşte bir oranında azaldı eksltme ve yağın rengi eskisi kadar kararmıyo bile. Ben bu ürünü ilk gördüğümde işlevini ve yorumları okudum ve bizim araçlara kesinlikle faydası var dedim hemen uyguladım.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti burak mysterio » 13 Arl 2011, 19:19

hakan48 yazdı:
burak mysterio yazdı:bu motorsilk nerelerde satılır acaba bende almak istiyorum bi adet

Burak Kardeş Sen Almak İstersen, Özel İsknto Tanımlarım Sana 45 TL Ye Kargo Bedava Gönderirim.

abim sağol ben istiyorum bundan bna nasıl yollayabilirsin ?
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti Semih Roer » 13 Arl 2011, 20:25

Benim aracımda motor contası yanıktı ve hemen değiştirmek istemiyordum, bir arkadaş bor katkısının işe yarayabileceğini söyledi, bende kullandım, çok fazla hararet yapıp sürekli su kaybetme sorunu yarattığı için conta yanığı, aracımı ancak bir kaç kmrelik yerlere sadece acil durumda kullanıyordum, fakat bor katkısından sonra bu sorunun üstü örtüldü, arabamın harareti normale döndü ve rahat kullanabilmeye başladım ve 3 sene böyle kullandım.
Artık daha uzun mesafeler de rahatlıkla kullanmak için contadan başlıyarak komple bakıma aldım arabamı, hayatımda ilk kez yapmama ramen forumlardan arkadaşların yazılarını okuyarak motoru hallettim sentil ayyarlarını yaptım ve ilk iş olarak motorsilk takım almak oldu (hepsi burdadan) önce radyatör temizleyici ile su kanallarını temizledim daha sonra bor katkılı yağ temizleyici ile motoru temizledim şimdi de yeni yağ ile motorsilki uyguladım devamını görücez...
Semih Roer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Semih Roer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 Formen

İleti desemon » 16 Şub 2012, 01:07

Semih Roer yazdı:Benim aracımda motor contası yanıktı ve hemen değiştirmek istemiyordum, bir arkadaş bor katkısının işe yarayabileceğini söyledi, bende kullandım, çok fazla hararet yapıp sürekli su kaybetme sorunu yarattığı için conta yanığı, aracımı ancak bir kaç kmrelik yerlere sadece acil durumda kullanıyordum, fakat bor katkısından sonra bu sorunun üstü örtüldü, arabamın harareti normale döndü ve rahat kullanabilmeye başladım ve 3 sene böyle kullandım.
Artık daha uzun mesafeler de rahatlıkla kullanmak için contadan başlıyarak komple bakıma aldım arabamı, hayatımda ilk kez yapmama ramen forumlardan arkadaşların yazılarını okuyarak motoru hallettim sentil ayyarlarını yaptım ve ilk iş olarak motorsilk takım almak oldu (hepsi burdadan) önce radyatör temizleyici ile su kanallarını temizledim daha sonra bor katkılı yağ temizleyici ile motoru temizledim şimdi de yeni yağ ile motorsilki uyguladım devamını görücez...

3 ay önce contayı değiştirmiştim. 2 haftadır benim araçtada yağ kapağından dumanlı üfleme ve su kabarcıkları atma,eksozdan su atma ve yedek su kabında basınç oluşuyor aracın çekişinde ,çalışmasında sorun yok hararet normal yerine biraz çabuk geliyor ama ortayı geçmiyor fan çalışınca hemen düşüyor suda eksiltmiyor ACABA BENDE BOR KATKISI KULLANSAM NE KADAR ETKİLİ OLUR BOR POWER mi YOKSA MOTOR SİLKMİ HANGİSİ DAHA ETKİLİ OLUR
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti ozantavsan » 16 Şub 2012, 08:41

Desemon

Aracın kilometresi fazlaysa Motorsilk tavsiye ederim.
Aracında sorun olmasada kullanabilirsin.Aracındaki farkı görürsün.
Kendi aracımdan sonra işyerimin 2004 model Peugeot Partner 1.9 Dizel araca uyguladık.
Bi akşam patron telefon açtı.Bu aracın sesi çıkmıyor diye.
Motor sesinin duymak için kaloriferi kapatmış.Araç daha sessiz ve rahat çalışıyor.
Her 3 depoda bir Motorsilk dizel katkısı uygulamayada başladık.
Şu an gaza yüklenince egzostan kurumları atıyor.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman