sag ön taraftan gelen sürtünme sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sag ön taraftan gelen sürtünme sesi

İleti orhanfoto » 22 Eyl 2011, 10:17

herkeze selam arkadaslar arabamın sag ön taraftan sürtünme sesi gibi ses geliyo yanlız bu sesi dik rampalardaki ilk kalkışlarda yapıyo düz yolda bi prolem yok gecenlerde bi köye gideyim dedim yol cok bozuktu birazda sert kullandım o günden sora bu sesi vermeye basladı basına böyle bişey gelen varmı yada bilgisi olan varsa yardım alabilirmiyim şimdiden herkeze tşkr

orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti mustklc » 22 Eyl 2011, 10:22

aks olabilir ya da disk sürtüyordur.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti desemon » 22 Eyl 2011, 23:04

benim arabadada ilk aldığım da aynı sorun vardı sebebi devir daim takozumu diyorlar dı işte o yuvarlak plastik bozulunca özellikle dik yokuşda kalkışlarda ses yapıyor hemen kayışların üstündeki yuvarlak demir içinde plastik değişecek o zaman düzelir geçmiş olsun
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti hakand » 25 Eyl 2011, 14:00

motor kulağın kopmuş.daha yeni değiştirdim 50 tl tutarı var
hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti semih10 » 25 Eyl 2011, 21:42

evet motor kulağından başka bişey değil ben 7-8 ay önce değiştirdim aynı sesten ötürü bu aralar yine başladı motor kulağı yine değişecek...
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti kaptanmagaraadami » 03 Ekm 2011, 14:56

dün ankaradan 50 km uzak bir yere pikniğe gitmiştim. yere varmadan önce bozuk ve toprak bir yolda biraz gittim. sol ön taraftan tenekeye sürtme sesi gibi bir ses gelmeye başlamıştı. vardığımda biraz korktum önemli birşey olasından. hemen ön tekeri söktüm fren diski ile diskin arka tarafındaki demir parça arasına mercimek kadar bir taş girmiş ve ses bundan dolayı olmuş. taşı çıkardım. tekeri taktım. ses gitti. aslında tekeri sökmeden yola devam etseydim herhalde taşı kendi kendine atardı. bir teker sökme maliyetine bunuda öğrenmiş olduk neyse :idea:
Kullanıcı avatarı
kaptanmagaraadami
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti casper67 » 07 Ekm 2011, 16:48

motor takozu bendede aynısı olmuştu 30- veya 40 tl olması gerekir dik yukuşlarda yapar önemli gözükmesede sesi can sıkar
casper67
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celal
Nereden: Zonguldak
Arabanız: skoda favorit

İleti phenomx3 » 14 Ekm 2011, 12:43

arkadaşlar daha önce başka bi başlıkta değinmiştim. ben takoz gittiğinde devir daimi komple değişmiştim ve 1-1,5 sene sonra yine gitti. devirdaimi aldığım parçacı felicia takozu veriyorum bu daha iyi bitek üzerindeki ok işaretiyle devirdaimin üzerindeki işaret birbirine denk getirilerek takılacak yoksa kısa sürede tekrar kopuyodemişti. taktırırken buna dikkat etmesini söyleyin ustaya ve başında bekleyip görün ben öyle yaptım zaten usta biliyomuş mevzuyu. şu anda bi sıkıntı yok bakalım nekadar gidecek. saygılar
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir