Gaz ayarı sorunu lütfen acil yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaz ayarı sorunu lütfen acil yardım

İleti cnrüni » 12 Ekm 2011, 20:27

Değerli arkadaşlar favoritimi gazla kullanmaktaydım son günlerde kırmızı ışıkta rölanti düşüyor araba stop ediyordu . Rölanti ayarının yapılması gerek dediler . Ben Edirne merkezde yaşıyorum . Bir Gaz ustasına gittim . Usta tornavidayla bişiler yaptı gaz ayarını iyice bozdu araba gazda sallaya sallaya gider oldu. Az bişi gaza basınca çok gaz yedi sürekli stop etti 2 vitese aldığım anda stoplar yaşadım . usta gaz ayarı ancak bu kadar olur bunun karbüratöründe bişi vardır dedi benzine geçirdi beni eve benzinle çok rahat bir şekilde gittim . İstanbuldan tanıdığım ustayı aradım . Usta bana ne alaka karburatörde problem olsa benzinle gtmez araba o gaz ayarını yapamamış bilgisayarla olması gerekir çok ince bir ayar dedi . Sakın karbüratörü söktürme dedi. Saat geç oldu sanayi kapandı şuanda edirne merkezde bilgisayarla gaz ayarı yapan bir ustanın adresini aldım yarın ona gidicem ne olur ne biter sorunum çözülürmü sorunum nedir sizce ? Birde benzine aldığımda debriyaj bir değişik geldi sanki böyle birşey olabilirmi bugune kadar benzinde hiç kullanmamıştım lütfen yardım

cnrüni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: caner
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit

İleti bozkurt_51 » 12 Ekm 2011, 22:40

kardeş senin arabanın sorunu geçen yıl benim 90 model 136 L skodamda da vardı.araç dur kalk trafikte stop ediyordu.beni illet ediyordu.ama benzine alınca stop etme olayı kesiliyordu.tamircilere gösterdim karbüratörün temizlenmeli diyen de oldu karbüratörün arızalı diyen de.ama en sonun da arabayı devamlı götürdüğüm lpg ci bir arkadas var ona götürdüm.usta lpg beyninin ordaki valfleri söktü kontağı açınca nasıl gazı basıyor beyine diye baktı.baktık ki benim araba beyine gazı yavaş ve tazyiksiz basıyor.elelktrik sistemindeki akımı ölçtü.akım yetersiz ve zayıf çıktı.meğerse benim endüksiyon bobininde arıza varmış.o sebepten dolayı arab stop ediyormuş.endüksiyon bobini değişince arabanın çalışması normale döndü.şu anda herhangi bir sıkıntısı yok.sana tavisyem aracın ateşleme sistemine acilen baktır.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

İleti phenomx3 » 14 Ekm 2011, 23:05

Farlar açılınca LPG problemi
başlıklı konu da da değinmiştim. dediğiniz o bobinlerden birine röle taktırdım röle bazen hiç çalışmıyodu kontağı açınca şu çıt sesi hiç gelmiyordu. gaz montajı yapan yere gittim röle bozuk değişir belki diye, beni karbüratörcüye gönderdi o bobini tamir ediyo dedi ve gittim bana gerek yok sen şu elektrikçiye git bobinin oraya röle koyuyor bunu çok arabaya yaptık memnun kalırsın dedi ve ekledi kontağı açınca elektrik akımı en son bobine gelir bu yüzden akü de zayıfsa bobin işini yapamaz ama röle koyduktan sonra kontağı açtınmı elektrik akımı giden bütün aksamla beraber bobinlere de akım aynı gelir dedi ve yaptırdım geçen yaz 15 tl verdim. gerçekten aküm de zayıftı ve bu işlemden sonra aynı bobinlerle bi daha sorun yaşamadım. bilgi amaçlı yazdığım bu konuyu araştırın her elektrikçi de yaparmı bilirmi bişey diyemem. bana mantıklı geldi ve yaptırdım. karbüratörcü bu tip araçlarda lpg dönüşümü yapıldığı anda bu işlemin yapılması gerektiğini söylüyor yorum sizin. şuanki problemi belki çözer belki çözmez ama faydalı olduğu söylenen bişey.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti bekocan » 16 Ekm 2011, 21:25

cnrüni yazdı:Değerli arkadaşlar favoritimi gazla kullanmaktaydım son günlerde kırmızı ışıkta rölanti düşüyor araba stop ediyordu . Rölanti ayarının yapılması gerek dediler . Ben Edirne merkezde yaşıyorum . Bir Gaz ustasına gittim . Usta tornavidayla bişiler yaptı gaz ayarını iyice bozdu araba gazda sallaya sallaya gider oldu. Az bişi gaza basınca çok gaz yedi sürekli stop etti 2 vitese aldığım anda stoplar yaşadım . usta gaz ayarı ancak bu kadar olur bunun karbüratöründe bişi vardır dedi benzine geçirdi beni eve benzinle çok rahat bir şekilde gittim . İstanbuldan tanıdığım ustayı aradım . Usta bana ne alaka karburatörde problem olsa benzinle gtmez araba o gaz ayarını yapamamış bilgisayarla olması gerekir çok ince bir ayar dedi . Sakın karbüratörü söktürme dedi. Saat geç oldu sanayi kapandı şuanda edirne merkezde bilgisayarla gaz ayarı yapan bir ustanın adresini aldım yarın ona gidicem ne olur ne biter sorunum çözülürmü sorunum nedir sizce ? Birde benzine aldığımda debriyaj bir değişik geldi sanki böyle birşey olabilirmi bugune kadar benzinde hiç kullanmamıştım lütfen yardım

rolantiyi düzeltmek için en basitinden şunu yapabilirsin motor sıcakken rolantide çalıyorken karbratör üst kapağını yavaşca aç
motorun istop etmemesi lazım istop ederse tekrar çalıştır sonra kapağı yavaş yavaş kalrırırken aynı anda beyin üzerindeki siyah pilastik düğmeyi aynı şekilde yavaş yavaş sık bu arada üst kapağı alırken istop edeceğinden ara kazı sürekli ver
kısaca üst kapağı alırken ürekli ara gazı vererek motoru istop ettirmede çalıştır kapağı alınca hala aragazı vermeye devam etmen lazım bu arada kapağı alınca beyin üzerindeki rolanti vidasını yavaş yavaş motor istop etmeycek kadar sık sonunda istop etmeyecektir
deviri 800 e sabitle üst kapağı tak yerine olay bu kadar
üst kapağı takınca motor istop ederse hava filitreni değiştir.
ama senin sorunun istop etme devir düşmesi
vestinhavz un hava alıyorsa ve manifoltta hava kaçağı varsa dsbratörün elektirik kaçırıyorsa triger zincirin bollaşmışsa rolanti ayar tutmaz
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir