Farlar açılınca LPG problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Farlar açılınca LPG problemi

İleti elvis » 13 Ekm 2011, 11:43

Merhaba arkadaşlar
Aracımda LPG ile ilgili yeni farkettiğim bir sıkıntı yaşıyorum :(
Daha önce özellikle motor ısınınca gaz yememe gibi bir sıkıntım oluyordu,fakat şimdi günler kısalınca ara sıra farları açıp kullanmak zorunda kaldığım zaman farkettim ki farları veya parkları veya fanı (manuel ) açtığım anda LPG de iken silkeleyerek motor çalışmaya devam ediyor,gaza yüklenince de gaz yemiyor.Boşa atınca denedim,ayağımı gaza yüklenince devir bir çıkıyor bir iniyor,oysa ki ayağımı sabit tutuyorum,vitese takınca da araba gitmiyor,kaldıramıyor olduğu yerden.Sırf bu yüzden birkaç defa lambalarda kalkmak için farları ve parkları kapatıp kalkmak zorunda kaldım.
Aklıma LPG beyni geliyor,değiştirsem sanki düzelirmi bilmiyorum.Benzer problemi yaşayan varmı veya konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden yorumları için teşekkür ederim...

elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti murat öner » 13 Ekm 2011, 15:50

aracın elektrik sistemin de sıkıntı iyi bir oto elektrikçiye ugra...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti elvis » 13 Ekm 2011, 15:53

murat öner yazdı:aracın elektrik sistemin de sıkıntı iyi bir oto elektrikçiye ugra...

Elektrik sistemi derken?
Akü 1 yıllık,şarjı ile ilgili sıkıntılı mı diyeceğim ama ışığı yeşil...
elvis
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 13 Ekm 2011, 17:05

lpg beyninin ordaki bobinlerde sıkıntı olursa akım düşüyor o yüzden sorun yaşıyo olabilirsin. benim bazen hiç çalışmıyodu tavsiye üzerine bobinlerin oraya röle koydurmuştum akımın düşmesine engel olup lpg de sorun yaşamanı engeller demişlerdi. gerçekten de faydası oldu bobin arızalı diyegitmiştim ama röle koyduktan sonra düzelmişti.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti elvis » 13 Ekm 2011, 17:21

phenomx3 yazdı:lpg beyninin ordaki bobinlerde sıkıntı olursa akım düşüyor o yüzden sorun yaşıyo olabilirsin. benim bazen hiç çalışmıyodu tavsiye üzerine bobinlerin oraya röle koydurmuştum akımın düşmesine engel olup lpg de sorun yaşamanı engeller demişlerdi. gerçekten de faydası oldu bobin arızalı diyegitmiştim ama röle koyduktan sonra düzelmişti.

Röle nasıl olmalı,özellikleri nedir?Tam olarak nereye monte etmeliyim? Bilgi verirsen çok sevinirim...
Birde öyle deneyelim.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 14 Ekm 2011, 22:45

teknik olarak bilgi veremem resmini çektim ama yükleyemiyorum faydalı olursa e-mail ini özelden msj yazarsan mail atarım.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti fatih usta » 16 Ekm 2011, 14:27

arkadaşım o problem elek. tesisatının zaman la iletkenliğinin azalması sonucu oluyor gaz elektiriğini bobinden almıştır usta araya role koydur arkadaşın dediği gibi
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti bekocan » 16 Ekm 2011, 21:05

role bağlantı şeması
role bağlayınca çalışmama problemin ğeçer ama tesisatında veya okün sıfırda olsa bir ölçtür sorun var
Eklentiler
gaz beynine role bağlama.JPG
gaz beynine role bağlama.JPG (28.49 KiB) 811 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti elvis » 18 Ekm 2011, 09:56

Hmmm...En kısa zamanda bi röle alıp denemeliyim...
Arabamın tesisatını gözden geçirdim,soyulmuş,sallanan bir kablo da göremedim,ama emin olmak için bir elektrikçiye ölçüm yaptırsam fena olmaz kanımca.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: anterior ve 13 misafir