parkları yakınca sağ kısa far da yanıyo

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

parkları yakınca sağ kısa far da yanıyo

İleti crepis » 23 Ekm 2011, 17:53

arkadaşlar parkları yakınca parkla birlikte sağ kısa far da yanıyo usta sigorta kutusu ayırmıyordur diyo söküp bakmak lazım dedi başka bir yerden olma ihtimali varmı acaba
bide torpidoda ki düğmelerin resmini ve hangi düğmenin ne işe yaradığını gösteren bir resim varmı

crepis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ilker dursun
Nereden: Amasya
Arabanız: 93 model forman

İleti burak mysterio » 23 Ekm 2011, 18:40

Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti itirpan » 24 Ekm 2011, 17:49

crepis yazdı:arkadaşlar parkları yakınca parkla birlikte sağ kısa far da yanıyo usta sigorta kutusu ayırmıyordur diyo söküp bakmak lazım dedi başka bir yerden olma ihtimali varmı acaba
bide torpidoda ki düğmelerin resmini ve hangi düğmenin ne işe yaradığını gösteren bir resim varmı
All right reserved..! Hakkı ve hayatı saklıdır.
Kullanıcı avatarı
itirpan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail TIRPAN
Nereden: Konya
Arabanız: FAVORİT 93 135LX

İleti itirpan » 24 Ekm 2011, 19:28

Birde arkadaşımsanki şase var gibime geldi. Farın arkasındaki kapağı sök ve kabloları bir incele.Sigorta panosunda ayırmıyorsa iki röle mi varki? her iki farın rölesi aynı mı ki? ben tek röle var diye biliyorum. Benim aramda tek röle var. Nereden biliyorum. Bir ara röleyi çıkarmış ve takmayı unutmuşum. iki üç gün öyle gezdim. Birgün akşam yola çıkmaya kalkınca fardan tık yok. Park yani, sis yani far yanmiii. Bende sislerle gideyim dedim ama yetersiz gelince sisin rölesini çıkarıp fara taktım ve her ikiside yandı. Bende de arada takılıyordu sisler. kapatınca hala yanıyordu. Bende sigorta panosuna bir tokat atıp söndürüyordum. :) Röleyi değiştirdim ve takılma gitti. Ama sizinki röle ile alakalı değil gibime geliyor. Parkla far arasında kısa devre var gibime geldi.
All right reserved..! Hakkı ve hayatı saklıdır.
Kullanıcı avatarı
itirpan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail TIRPAN
Nereden: Konya
Arabanız: FAVORİT 93 135LX

İleti ERTAN26 » 04 Kas 2011, 23:21

motor içinde akü bir ucu kaportaya baglı şase kablosunu sök.yerini şase alacak şekilde ayarla tekrar dene.
ERTAN26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTAN
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FAVORİT 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir