Kapılarda küften boya kabarması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kapılarda küften boya kabarması

İleti ozantavsan » 24 Ekm 2011, 12:42

Favomun 4 kapısında küften dolayı kabartılar vardı.Usta minisküs ameliyatı olduğundan bekliyordum.
Bugün sanayiye gittim , öğrendimki bizim usta futbol hayatını sonlandırmış.Dükkanı kapatmış.
250 Tl'ye küflü bölge macun + boya + komple pasta cila anlaşmıştık.

Bugün yan tarafındaki ustayla konuyu görüştüm.Araca bineceksen yaptırma dedi.Ben para kazanmak isterim ama macun yaparsam 3 ay sonra alttan yine kabarma yapar , polyster kullanırsam 3 ay daha dayanır.Pasta cila istersen yaparım dedi.Ama bu sorun için yapsakta tekarar gelirsin ben de bunu istemem dedi.

Öneri olarak pasta+cila yapalım dedi.Küflü yerlerin alt boyaya akmaması için kendi renginden rutuş yapıp boya ile kapatalım.En azından üzerine sıvı gelmez aşağı akmaz dedi.Kullandığım boyayı sana veriririm açılma olursa yıllarca kullanırsın dedi.

KApı saçlarını değiştirip yapılırsa 500 tl çıkıyor.Bana fazla.
Açıklamaları ile sevdim ustayı.Biraz muhabbet ettik.Bir çayını içtim.
Dükkanı kapatan usta böyle hiçbir uyarı yapmamıştı.Direkt 250 ye yaparım dedi.Zaten o tür işlem yaptığı müşterilerden dönen çokmuş.Dükkan kapalı olduğu halde gelen vardı.

Sizin yorumunuz nedir pasta+cila+küf üstünü boyası ile yalıtma.Pasta sonrası cila vereceğim dedi.Her gün uygulasan araca o kadar iyi gelir cila dedi.Aracı nasıl yıkıyorsan cilada yapacaksın ,araca bajkarsan boyada sorun çıkmaz dedi.Haklı geldi açıklamaları.

PAsta + cila 100 TL'ye yapacak.7 lira filan boyası tutar dedi.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti AhmetH » 24 Ekm 2011, 13:07

Dünyada küflenmesi ile meşhur marka varsa onlardan biri Skoda

eski skodalar her türlü küflenirdi. Favorit biraz iyileşti. felicia dahada iyileşti yeni yüz felicia ile mükemmele yaklaştı..

VW eli değdi ne oldu bilmiyorum ama su ve suya bağlı küflenme derdinden paçasını kurtardıysa ne ala..

ilk kasa Fabianın arka kapılarından su aldığını bu forumda bilmeyen yoktur heralde... belki o bile küfleniyordur

velhasıl o dönemin üretim teknolojisi ve eldeki malzemelerden olsa gerek bu durum böyleydi diye düşünüyorum.

Aracınızı gelcek yıllarda komple boyaya sokarım diye düşünüyorsanız ellemeyin derim.
kabarma olduysa olay bitmiştir zaten.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti elvis » 25 Ekm 2011, 11:56

Aynı sorun benim araçta da var.Gözlemledim kadarıyla bütün favoritlerde de kronik sorun halini almış.nedenini araştırmak ve meseleyi kökten halletmek için kapı döşemesini söküp incelediğimde,içerideki çelik bar denilen sac ile kapı sacı arasındaki mesafenin,arabayı yıkadıktan veya yağmur yağdıktan sonra cam fitilinden girip aşağıya inen toz ve pisliklerin aradan geçememesi.Zamanla tortu olup kapıyı içeriden çökertiyor.Aynen öyle bıraktım,döşemeyi takıp cila yaptım,ama kapıda halen çürük var.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti ihsan » 25 Ekm 2011, 12:31

favo serisinin sag ön kapısındaki kabarma kronik sorun benimkinde de vardı ancak kaportası bence cok dayanıklı size kaltılmıyorum benım aracın etekden ezigi vardı kışı o sekil gecirdim ve pas bile olusmadı bence bakımla alakalı birsey
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti sainz » 25 Ekm 2011, 12:45

AhmetH yazdı:...VW eli değdi ne oldu bilmiyorum...

Galvanizli sac kullanmaya başladılar.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir