FAVORİT MERKEZİ KİLİT

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT MERKEZİ KİLİT

İleti kap117 » 10 Kas 2011, 19:15

merhaba arkadaşlar favoma merkezi kilit taktırmak istiyorum.İnternetten sipariş verebilirim önerebileceğiniz uygun merkezi kilit sistemi motorlu kumandalı varmı?

kap117
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali kartal
Nereden: Karabük
Arabanız: Skoda Favorit

İleti bekocan » 10 Kas 2011, 21:38

hemem hemen hepsi pirensip olarak aynı
bence önce şuna dikkat et elinde taşıyacağın uzaktan kumanda düğmesi pilastikten olmasın
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti phenomx3 » 11 Kas 2011, 18:21

841033841147
999140
Hepsiburada com da çeşitli modeller var. yukarıdakiler birkaç ürünün numaraları. Daha pek çoğu da var.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ramazanünlü » 15 Kas 2011, 20:30

ben gecen sene hepsi burdan en ucuzunu andım bi kampanya vardı merkezi kilit ve alarm 70 lira gibi bişeydi yanlış hatırlamıyorsam taktım bi sorun yok canavar gibi çalışıyor
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti kap117 » 19 Kas 2011, 01:16

999803 hepsiburada.com dan bu ürünü aldım elektrikci ilkde beğenmediğini en kötü marka oldugunu soyledı calısıp calısmaması bıle sansına kalmıs dedı calıstı aksama bıttı montaj eve geldım sonra kıtledım sağ ön kapıyı 2 kere acmayı calısıınca sağ ön ve arka kapının kiliti açıldı bu neden kaynaklanmış olabilir? birde bana modacar kutsunun içinden mar adlı bi marka beyni gönderdiler :S
kap117
CLASSIC
CLASSIC

İleti hsynaslan0010 » 19 Kas 2011, 10:32

bende aynı modacar aldım benim beyinde aynı montajını yaptım ama kablolarını cekemedım benim aracta kapıya kablonun cıkacagı bi delik bulamadım o yüzden takamadım kabloları sizinkini nasıl taktılar sahibinden com dan aldım bende kapı kilitlerini iyice yaglamak lazım vd40la falan
hsynaslan0010
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin aslan
Nereden: Balıkesir
Arabanız: favorit 135

İleti kap117 » 19 Kas 2011, 13:43

delik açtm benim kapılardan öyle yaptım
kap117
CLASSIC
CLASSIC

İleti sbalci » 19 Kas 2011, 14:28

kapılarda lastik tapalı delikler var
sbalci
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa
Arabanız: 95 favorit

İleti slarikan » 03 Arl 2011, 01:28

Ön kapılarda lastik korumalı delikler var ama arka kapıları delmek gerekiyor. Bende 93 Formane uzaktan kumandalı merkezi kilit taktım ama dörtlülere bağlamakta takıldım dörtlü anahtarın olduğu yeri nasıl sökebiliriz?
slarikan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Süleyman Arıkan
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: Forman 93

İleti orhanfoto » 03 Arl 2011, 13:21

ben taktıralı 4 gün aldu bende hepsiburda.com dan aldım kampanya vardı alarm+merkezi kilit almak bişey degil taktırmak mesele takma 4 yerden fiyat aldım 100 de 90 olur diyen 70 e yaparız diyen en sonunda tanıdık vasıtasıyla 50 lira ya buldum ve taktırdım herseye ötmesin diyede alarm seviyesini kıstırdım şimdi on numara calışıyo tavsiye ederim söyle bi durm da var gelen parcaların araızalı cıkma durumuda olabiliyomuş bizimki sansa saglam cıktı ustanın demesine göre bu tür seyleri internetten almayın arızalı cıkma durumunda muhattab bulammazsınız dedi aslın da haklıda ben 75 almıdım burda da aynı fiyatı belki 10 lira fazlasına bulabilirsin dedi bu setleri en azında muhattabın olur dedi arıza durumunda neyse ben acıklama yaotım gerisi senin işin şimdidedn hayırlı olsun
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

İleti sbalci » 04 Arl 2011, 13:30

ben de hepsiburada.com dan cyclone marka 32 tl ye merkezi kilit aldım. sitedeki arkadaşların resimlerindede faydalanarak montajını yaptım çok güzel çalışıyor tavsiye ederim.
sbalci
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa
Arabanız: 95 favorit

İleti slarikan » 04 Arl 2011, 17:06

Ben merkezi kiliti Afyonda bir parcacıda buldum inwells marka uzaktan kumandalı 50 Tl ye. Kendim taktım. Göğüs sökmeyle ilgili başka bir yerden bilgi buldum. Adresi http://forum.donanimhaber.com/m_28139568/tm.htm
Göğüs sökme kısmı aynen böyle
Aracın ön göğsünü söktüm...15 yılın biriken tozlarını temizemek için...(şu an 17 yaşında) sesin rahatsız etmesi bu kasalarda doğal çünkü hor kullanılmış bir süspansiyon sistemine ve yatakları normalden fazla zorlanmış bir motora sahiptir araç. Ön göğüsü sökmek oldukça meşakkatli bir iş ki 1 günü geçiyor söküp yoplaması. Sökmek için önce far tuşlarının ve orta üflemelerin(dörtlüler yani) bulunduğu konsol vidalarını söküüyorsunuz(gösterge panelinin sağında ve solunda 1 er adet). konsolları sağa sola nazikçe soldakini sağa,sağdakini sola kanırtıp kendinize çekiyorsunuz. soketlerinden ayırıp göstergenin alt tavasını çıkarın. daha sonra alt ve üst vidaları göreceksiniz. onları sökün. 6 adettti yanlış hatırlamıyorsam. üstteki kahve rengimsi yeşilimsi parça çıkacaktır. daha sonra torpidoyu söküyorsunuz. torpido kapağını sökerken amortisörüne dikkat edip birden atabili Allah muhafaza. iç teknesini çıkartıp aynı şekilde vidalarını söküyorsunuz. en son kaput açma kolunun bulunduğu yerde alt sırada 4 adet (5 de olabilir) yani en alt ayak koyma kısmındaki vidaları sökün. göğüs serbest kalacaktır. ama direksiyon engel olabilir. aynı şekilde kalorifer bağlantıları patır patır dökülüyor. sökerken büyük bir hızla ve şevkle sökersiniz ama toplarken ağzınızdan küfür eksik olmaz. çünkü 15 senenin yorulmuş plastikleri elinizde kalabililir.
Ama ben vaktim olmadığından göğsü sökmedim, sadece dörtlülere ulaştım ve kabloları bağladım.
Sökmek için göstergenin sağındaki orta üflemelerin(dörtlüler yani) bulunduğu konsol vidalasını söküüyorsunuz. Bir kontrol lambası ile sınyalleri yakarak hangi kablolar olduğunu buluyoruz ve uzaktan kumandalı merkezi kilidin sınyal uclarını bunlara bağlıyoruz. Dikkat edin siyah kabloda yanıyor ama o değil başkasını bulmak gerekiyor.
slarikan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Süleyman Arıkan
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: Forman 93

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir