kaloriferim ısıtmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kaloriferim ısıtmıyor

İleti akif5560 » 21 Kas 2011, 00:30

arkadaşlar bilgilerinize tecrübenize ihtiyacım var ne yaptıysam arabamı ısıtamıyorum petek dediler değiştirdim termostat dediler onuda değiştirdim ama hala ılık üflüyor termostat kaçlık olması lazım her usta kafasına göre birşey söylüyor çorum kaloriferi taktırayım diyorum onuda bulmak mesele hem bizim araçlara uyarmı bilmem aracım 91 model favorit 136l yardımcı olabilirmisiniz?...

akif5560
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Tokat

İleti hakand » 21 Kas 2011, 00:31

Bendede aynı sorun var
hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti lessabadry » 21 Kas 2011, 00:35

bende kalorıfer petegını muslugunu brularını degıstırdım ısıtıyr ama dewırde gıderken =) onun dısında ılık...
lessabadry
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: forman lx

İleti skodaizm » 21 Kas 2011, 00:46

Eğer araç antifiriz koyulmadan uzun süre kullanıldıysa Kalorifer peteğine giden borularda ve bağlantılarda kireç birikimi olmuştur.

Ayrıca zamanla aracın motor soğutma sisteminde (aynı zamanda kalorifer ısıtma) kıreç hariçi pas vs. kirli su kullanımından tortu ve bloklaşmış pislikler su akışını yavaşlatır ve hatta durdurma seviyesine getirir.

Motor sıvısına katılan bazı temizleme katkıları bu pislenme ve bloklaşmayı çözer ancak yaşı büyük araçlarda soruna neden olur. Conta eritebilir. Lastik boruların kelepçe yerlerindeki kireci sökerek akıtmasına vs. sorunlara yol açabilir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti orhanfoto » 21 Kas 2011, 11:09

bence muslugun da problem olabilir bi baktır derim ben orjinalini takman lazım bizim bi arkasın basına gelmişti oda kopmle petegiyle beraber degişti ama yinede randuman alamadı sonra eski orjinal muslugu taktılar düzeldi bide şu var gaza ne kadar basarsan o kadar ısı alırsın
orhanfoto
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: orhan taptil
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit 93 lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir